• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, moraš stisnuti kvačilo, samo revers ručicu prebaciš prema nazad, znači nemorač cjelu brzinu niže, več samo pola preko reverzera ako sam dobro skužil.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
To je princip sličan kao kod Belarusa?
Samo što je na Rujonji to na odvojenoj ručici.
 

Mmatija93

Novi član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
6
Jel netko rastavljal prednji diferencijal na exploreru, moj ima dosta razmaka izmedu prvog i zadnjeg pogona, pogotovo se na nizbrdici osjeti ako je prvi pogon ukljucen. Jel ima neki vijak da se to moze stegnut il je stvar u zubu vremena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Ručica reverzera ima dvije brzine i rikverc.
Polovička krati direktnu brzinu 20% a rikverc je nekih 5% sporiji od direktnih brzina naprijed.
Carraro, npr., ima zasebnu ručicu za polovičke, pa zato i rikverci imaju polovičke.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, dal je veliki problem skinuti kabinu sa Explorera??

Najvjerojatnije ću idući tjedan kupiti ovog malog Explorera, pa ako se pokaže dobar na zimu ide kabina dole i budemo odrezali komplet pod sa štokovima i radili sve novo pošto mu je to sve dosta trulo od soli.
Zanima me dali je to velika komplikacija ili ne, znam da posal ima ok otoga, ali sve se može odraditi.
Ako netko ima iskustva nek napiše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Najveća gnjavaža su električna instalacija, cijevi hidraulike volana, kuplunga i kočnica.
Ostalo ide na 4 šarafa.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Gogo, nije ni to tako veliki problem, danas lako s mobitelom poslikaš situaciju, i dalje je lako. Imam u radioni bilježnice sa skicama nekadašnjih "poduhvata", šeme instalacija i rasporedima elemenata po osovinama tipa lager, odstojnik i sl. Ako za nešto nemam radionički, slikam po redu kako rastavljam, i nema greške.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne sekiraju me električne instalacije, to se lako označi, hidraulike nema puno, jedino to oko volana.
Znači izvedivo je.


Nego ajd da pitam pošto mi nije jasna jedna stvar oko mjenjača.
Kakav on ima raspored brzina na glavnom mjenjaču gde su 4 brzine??

Otpala je ona slikica gore na kugli pa nema sheme nacrtane i kad asm ga isprobaval nekak mi nisu brzine išle po redu, a vodil sam se onim H, znači 1. gore, 2. dole, 3. gore, 4. dole.

Ajda ko netko zna ili ima sliku mjenjača iz kabine da mi to proslijedi, jer na "guuglu" nemrem nikaj iskopati.
Explorer 60, 1987.g
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo, nije ni to tako veliki problem, danas lako s mobitelom poslikaš situaciju, i dalje je lako. Imam u radioni bilježnice sa skicama nekadašnjih "poduhvata", šeme instalacija i rasporedima elemenata po osovinama tipa lager, odstojnik i sl. Ako za nešto nemam radionički, slikam po redu kako rastavljam, i nema greške.

Mobitel je zakon,puno toga se riješi slikanjem,samo eto,i mi smo jednom slikali,označavali,crtali... Onda nam se više nije dalo,i popila se koja čašica,pa je traktor začas bio u komadima,uz onu "lako ćemo"... E,al kad je došlo do sastavljanja... :)
I inače je teže složit natrag dijelove,nova farba napravi svoje,pa neki dio limarije malo poravnaš,pa više ne sjedne kako treba...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma da puknuti poslika sa starim polaroidom pa dok stignu dijelovi odnese na razvijanje slike i ostane mu uspomena na raskapanje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
nekad se bolje ne petljat ako neznaš , najbolje kad se složi bude viška dijelova.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Lamborghini R603DT 4x4

ZJ, a motor na Exploreru 60 ks je ok??, mislim da je 1000.3 AT
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: Lamborghini R603DT 4x4

1000.3A
T je oznaka za turbinu, a taj je nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh