• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve to stoji, ali iskreno neznam ni sam više kaj da radim.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Prodaj 565, odradi sezonu s 542, sameom, prodaj jos jednu turu bikova i kupi nekakvog duplaka.
Sa dv traktor radi svaki posao lakse, u sjetvi lakse sijes ravno ako prvi kotaci vuku naprijed, nego da plesu lijevo desno.
Moje misljenje :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Slažem se.. Nemoj se ljutiti, ali po meni kupovina ovog Same-a bi bilo zaletavanje jer si knap sa financijama, a opet moraš računati i na moguće probleme dok kreneš raditi s njim tako je to s polovnim.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dečki, jebemu sve, budete me nakraju još i odgovorili.

A 90% da imam kupca u utorak-sredu, otišel bi 565 za 45.000 kn, a ovog Explorera bi trebalo odmah dovesti, sad više neznam ni sam.o.

Prvo prodaj 565,dalje bu lakše sve..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije problem za moguće popravke, za to ima novaca po strani, al opet nemogu sad dati te novce za traktor, onda ostajem suh.
Moral bi prvo prodati, pa onda kupiti, da u ove novce ne diram koji su za svaki slučaj.

Prodaj 565, odradi sezonu s 542, sameom, prodaj jos jednu turu bikova i kupi nekakvog duplaka.
Sa dv traktor radi svaki posao lakse, u sjetvi lakse sijes ravno ako prvi kotaci vuku naprijed, nego da plesu lijevo desno.
Moje misljenje :)
E to nemože, jer 539 i 540 nemogu odraditi sezonu bez jednog traktora od cca 60 ks, puno se poslova veže za taj "srednji" traktor, više nego za veliki Same.

A da kupujem duplaka za sjetvu, međurednu, košnju i te takve poslove ne pada mi napamet, solac je zakon za to, ali dobar solac.

Najvjerojatnije će se kroz koju godinu kupovati još veči traktor, najvjerojatnije Same SILVER 100.6, znači jedan dobar 6-ak da bude za oranje s 3 brazde i veliki sjetvospremač.
Tak da svakak je poželjan jedan traktor bez prednje vuče oko 60 ks.

Sad ja i dalje važem kaj napraviti, dal da jednostavno riskiram i zamjenim, ili da se i dalje drgljam u 565, vele ljudi ko ne riskira taj ne profitira :)
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Šanana nabrojal si prednosti samea, za imt-a znas kaj imas doma,to je istina ko ne riskira ne profitira.osobno moj izbor bi bio same sjedil sam u explorer 65 dupla vuca isti ko tvoj I traktor mi se dopal
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I meni se ovaj dopal, nemrem reći da nije, mada znam kakvog bude posla oko skidanja kabine, popravka iste i onda tek prava zezancija sve to skupa vratiti na mjesto.


Mislim da budem sad trenutno odustal od kupovine, budem pričekal do 6 mj, tad bi trebalo biti više love na hrpi pa ako nebude prodan kupim ga bez da prodajem 565, ako mi se svidi i pokaže se dobar budem ga sređivao za sebe pa onda prodam 565, jer ostal sam iznenađen koliko je interes za 565, u tjedan dana na oglasima bi se prodal bez problema.

Konačna odluka slijedi kroz dan-dva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Šanana nemoj. Taj traktor može zamijenit Zetora 5011 ili IMT 549, pa i 558, ali 560 ili 565 nemre.
Gledaj modele 65 ili 70 i nek ne budu stariji od IMT-a kojeg imaš.
Prodati 10 g mlađi traktor od onoga kojeg kupuješ mi je drugi razlog za ne.
Pa da je i u perfektnom stanju, a kamoli s kabinom koju treba popravljati. I tko zna kaj još...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmm...inače Same je 1987., a 565 je 1988. godina, godinu dana je moj mlađi.


ZJ, tvoj komentar najviše cjenim pošto govoriš iz nekog iskustva a znanja imaš napretek.
Tak da se to uvelike odnosi na moju konačnu odluku.

Explorer 70 mi se čini malo prevelik za ove sitne poslove, a opet bi radiej več da je duplak sa tih 70 ks. Ima jedan solac na njuškalu, ali nije mi se svidio baš.

Explorer 65 nema ni jedan soalc trenutno na ponudi, samo dupljak i cjena je meni nedostižna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zanimljiv je i ovaj JD, samo ta kabina mi djeluje nakak koda se bude raspala.

Gle Marko, to je meni prva kupovina takvog tipa, nije to kupiti plug, za mene je ovo velik korak i normalno da se premišljam kad nisam siguran.

Sutra idemo zakapariti rotobranu i dovesti hidrolift, pa budemo usput opet stali kod čovjeka da još jednom pogledam Samea i da se dogovorim s čovjekom oko nekih detalja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A nisi razmišljao o sređivanju kabine u 565?

Mislim da bi bilo puuuno jeftinije. Znaš šta imaš od traktora, mnogo si u njega uložio, a kad bi se potrudio, mislim da bi se dala srediti ta kabina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma razmišljam o tom več par godina i uvjek smo došli do zaključka da sve dok se ne odvoji od mjenjača nema šanse da se buka smanji, previše posla, a malo koristi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I na kraju je to opet IMT koliko god da ga sredjujes i pokusavas nesto napraviti..
 

viktor

Novi član
Tu od
3 Ožu 2017
Poruka
1
Pozdrav novi sam na forumu i zanima me nekoliko stvari vezano za SAME minitaurus 60 VDT godište 84. ako bi netko od majstora želio odgovorit. Koje ulje i koliko litara ide u mjenjač i hidrauliku, ima dva čepa sa mjernim šipkama jedna je duža oko dva cm. jedan čep se nalazi ispred mjenjača a drugi iza sjedala, na kojem se čepu mjeri razina ulja? Koje ulje ide u motor?Puno hvala unaprijed !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vjerujem da je, ali to je u kabini isto ko i kod IMT-a:eek::
to je istina ,
ali ako ti je komocija na prvom mjestu onda dobro testiraj onog zračnjaka , nemoj ga samo slušati na leru ..drži ga na preko 1500 pa onda pokušaj telelfonirati
 

Najnoviji postovi

Na vrh