• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj po zvuku??

Zasvijetli kontrolka od alternatora čim pukne.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ne vide svi kontrolke odmah na prvu, kolegi je pukao kod malčiranja pa je skoro zakuhao traktor,više je gledao nazad nego naprijed.

Morat cu i ja taj zamjenit da ne moram o njemu razmišljat više.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ujaku se desilo na povatku iz polja, bila je noć i veli da nije temperatura ništa značajno porasla u tih 10-ak min rada do garaže.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ko nema naviku gledanja u instrument tablu može ugraditi zujalicu za alternator i temperaturu, jako koristna stvar ;)
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Mojem prijatelju je prošli tjedan riknuo kombajn Fahr baš zbog pucanja remena. Brao mi je kukuruz i na jedanput se iza kombajna pojavio plavičasti dim, nije prošao ni 20 metara iz auspuha je suknuo crni dim i to je bilo to. Promijenili smo ispucane remene, kombajn je upalio, ali je jako bacao ulje na iberlauf. Najvjerojatnije su popucale karike. Motor je deutz 6 cilindara turbo, 160 konja. Naj ljepše je to što mu nije radila sirena za upozorenje. E sad je pitanje kolika bi bila cijena popravka te sirene, a kolika generalke na motoru, plus toga i turbina je propišala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni je navika da svaki čas gledam u instrument tablu, tak sam se naučio i držim ispravnim na svim traktorima glavne i osnovne kontrole, znaći ulje, alternator i temperatura.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
U uputstvima pise da se taj senzor mora provjeravati svakih X sati da nebi to toga doslo. Ne znam sad tocno.
Ja sam preventivno promjenio to remenje najskupljim da nebi doslo do toga. Senzor je sitnica za popravit.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Motor je deutz 6 cilindara turbo, 160 konja. Naj ljepše je to što mu nije radila sirena za upozorenje. E sad je pitanje kolika bi bila cijena popravka te sirene, a kolika generalke na motoru, plus toga i turbina je propišala.

Sta je to 1322?

On ima dva remena koji ventilator tjeraju, nama je jedan otišao drugi je izdržao.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Kombajn je sličan ovome ili isti, nema brojeva jer je farban, a sa lijeve strane ima ljestve što se izvlače ispod podesta po kojem se pristupa motoru, Inače pred 2 godine mu je izgorio DF 2780.
poljoprivredna-oprema-kombajnDEUTZ-FAHR-1620-hydro---3_big--15060407371314337300.jpg
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ako mu je vec jedan izgorio,onda je gazda nemaran,po mom misljnju je gazda-sofer kriv za posljedice
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Vjerovatno je onda isto ako i kod nas, treba puno nebrige za remene i neodržavanja tj, neispuhivanja kilera da se to desi.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Pozdrav svim forumašima!
Evo ja sam novi na forumu pa ak radim nekaj krivo nek me upute ovi iskusniji....
Nedugo sam kupio Same Explorer 95 classic, pa imam par pitanja. Traktor je 2007 god. i ima 4000 sati, traktor je sve u svemu ok samo mu je kvačilo jako tvrdo i teško se šalta. Recimo , kod kretanja dok reverser nije u neutralu uopče ne mogu ubaciti u prvu, znaci moram prvo u prvu ili drugu onda tek reverser naprijed pa kretanje.....kasnije u vožnji se može mijenjati brzine al isto teže....
Molim pomoć....☺

Ista stvar se dogada i sa nasim traktorom 2005.g. 5500 rs . za mjesec dana ide kod majstora pa javim u cemu je problem. Inace prije godinu dana kaj je bio raskoljen promjenili su majstori druk lezaj a lamela je kao nova. Vjerojatno nisu pracne dobro postelali. Svakak javim kaj je bilo
 

Zagreb1981

Novi član
Tu od
12 Lis 2015
Poruka
4
Bas me zanima sta je kvar...... Moj sad ide u zimsku sluzbu pa ga ne mogu sad otvarati, valjda bude izdrzalo do proljeca
 

Bajko285

Član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
35
Pozdrav, imam Same Explorer-a 90, 1989. godina i oko 7500 rs. Kvačilo mi je postalo tvrđe, i 5-10 cm prije kraja je znatno tvrđe, znate li možda u čemu je problem? Kvačilo dobro odvaja dok se stisne do kraja, odzračivali smo ga ali nema zraka.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ako nije mjenjano poderano je vrlo vjerovatno lamela ili pustila korpa,nekad i druk lezaj zna blokirat, pretpostavljam da se s vremenom ukručivalo ili samo odjednom ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mislim da problem ima veze s tanjurastom oprugom (japanskim šeširom).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Teško je reći. Bilo bi bolje utvrditi kvar.
Skliže li kuplung?
 

Najnoviji postovi

Na vrh