• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda teraj sve dok možeš normalno stati i šaltati brzine, kad više nebude išlo, ići će na pola!
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Ako si u mogucnosti bolje ga rastavite i pogledajte. Moglo bi ti naskodeti mjenjacu, posebice sinkronima!!!
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Savjet je da se rastavi kvačilo i promjene potrebne komponente, traktor je Vaš i Vi možete raditi do kada želite, kolege i prije mene su savjetovale rastavljanje jer se oštećuju sinhroni u mjenjaču.:(handshake):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I naš će po mojoj procjeni za 800 rh na pola, to će biti taman na 5000 rh :)

Inače, več na 3000 rh je procjena da se slaže kvačilo, no kad je pod punim opterećenjem, što naš nije bio.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Moj Hurliman Xa86 ide sutra na pola, ima 4566 rh i zadnjih 10-15 sati se osjeti u višim brzinama da mu treba malo vremena da uhvati brzinu. Imam još oko 10 ha za izorati pa ga budem prvo složio pa onda idemo dalje.
 

Bajko285

Član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
35
Potrošnja kvačila večinom ovisi o vozaču. Po mom mišljenju lamela bi morala potrajat i više od 3000 rh i to pod opterečenjem, još ako su polja dugačka ne mora se puno ni stiskat.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Sve ovisi kaj traktor radi i kolko to radi isto tak nije isto u brdima raditi ili u ravnici.
A kamoli da ima utovarivac....
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
I moj hurli je na cca 4500 sati morao po novo kvacilo a bil je pod prilicnim opterecenjem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nama su reki serviseri nekad da na oko 3000-3500 rh se reparira kvačilo na tim modelima, ja sam rekao da bude sigurno više okrenul i bil sam u pravu, nadam se da bude išlo i preko 5000.

Mada do sad se je "odmarao", od nagodinu stiže rotodrljača, možda i rolo preša, bit će sve više posla na kardanu.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Ma ide kvacilo i vise, pa napiso sam da je nas bil rastavljan na 4500 a lamela kao nova. Sanana kardan nema nikakve veze sa kvacilom, tak da se ne brines zbog rotodrljace
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Ima i te kako veze, ali onaj mali iznad diferencijala. Tu je pravi sex za mijenjati lamelice pogotovo ako je kabina. Jedan zeger mi je uzeo više vremena da ga skinem nego sve ostalo skupa. Rotodrljača je "otrov" za taj kuplung, pogotovo ako se radi u tvrđoj zemlji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle ovako, zadnjih 2 tjedna pratim svakodnevno razinu ulja u karteru i razinu antifriza u kileru da bi danas došao do zaključka da je ulja sve više, a antifriza sve manje.

Znači, ako je tako, mješa ulje i antifriz.

E sad se pitamo, dali je pukla stublina, dali je samo problem u gumicama na stublinama ili može postojati još nešto??


Ulje je postalo vrlo rijetko, ali ne primječujem bijelu pjenu u karteru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Hehehe, i kolega je na (novijem modelu, s Dorado kabinom) imal isti problem.
Bile su gumice, ali su uz put mijenjali i karike.
Ipak Same mora biti zračno hlađen, jer čega nema, nemre se ni pokvariti :D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, nemamo kaj puno razmišljati, glava gore, karter dole, stubline van i dalje sve kaj treba novo.

A o karikama sam isto razmišljal, neznam koliko bi mu to produžilo vijek motora, pošto sad ima oko 4200 rh, a da potroši malo ulja od izmjene do izmjene, potroši. Na oko 200 rh potroši 2-3 litre ulja.
Ako karike nebi bile preskupe ja mislim da bi ih bilo dobro zamjeniti, usput provjeriti glavu u ventile, poštelati sve i ima da bude ko urica.

Kaj veliš Zj?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Prodaj to g***no i kupi još jednog IMT-a :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo ako nađeš karike od istog proizvođaća i alat za ručno honovanje jer bi nove karike mogle napraviti suprotno od onog kaj ti očekuješ .
 

Najnoviji postovi

Na vrh