• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedan poznanik nakon dvije zamjene pumpi na sameu zamjenio 4cilindera turbaka za 6 cilindera klasiku kako puno radi sa traktorom veli da je napravil odličan posel !
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Da se razumijemo, nove pumpe nisu nikakve zamjenske, nego original Bosch-eve kakve su mu i prva ugradnja.
Traktor je vožen jedno 2 godine na eurodizel, a ostatak samo na plavi, ložu nikad nije imao natočenu.
Naravno da se to nije desilo odjednom, unazad 2,5-3 godine se je to več lagano počelo događati. Ja tvrdim loša serija tih pumpi je bila u to vrijeme ugrađivana.

A kakvi su ti bili početni simptomi? Jednostavno te serije pumpi valjda imaju grešku. Evo bučin susjed svog masira kaj bi on rekal i traktor ide, znači to je do te serije... Kada je kupljen tvoj EX
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupljen je 5. mj 2006., početni simptomi da neće palit u zimi, a po toplom sve normalno, a kasnije nije htio palit bez grijača uopče.


Jedan poznanik nakon dvije zamjene pumpi na sameu zamjenio 4cilindera turbaka za 6 cilindera klasiku kako puno radi sa traktorom veli da je napravil odličan posel !
To bi i ja napravil...uzeti Silvera 105 ili Antaresa 130, ili uopče ne više same nego neki MF iz serije 300 ili FIAT F serija :)

Evo da napomenem, kolegi uz sela na Hurlimannu godinu dana starijem s oko 4500 rh sad se lagano pokazuju simptomi gotovih pumpi, neće palit kad je vruč i moraju ga šlepati. Motor je vrlo sličan, da ne velim isti, no pumpe su nešto različite i čeka ga isto veselje kak i nas.
A drugi kolega ima Silvera 105 klasični 6-ak, kupljen isto 2006., a ima debelo preko 5-6000 rh i evo nikakvih problema s pumpama, čudi se ko vrag zakaj je to nama otišlo.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Šanana ma sad kad ga sredis neces imat vise problema s njim to je bila neka mana na prvim ugradnjama ko i kod mog frenda budem ga pito kak njegov sad!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja se nadam da bude tak i nek zasluži još jednog jačega :) Same se meni i dalje sviđa i ako poljoprivreda krene u dobrom toku, budemo ujak i ja uzeli i još jačeg Samčinu...
Pitaj kolegu, baš me zanima!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I meni je Same lijepi samo meni bi i manji u pomoc 42-ki bi dosta bude on zaradio novog malo jaceg a on ce u mirovinu za sitne poslove!!
Cim ga vidim ispitam ga sve!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na sajam neznam dal budem stigel uopče....
A kaj se tiče Same-a, u isčekivanju djelova smo, to je previše komplicirano za nas obične smrtnike dobiti 4 pumpe iz Njemačke majku im njihovu, koda ih tražimo poluge zlata......
Nadam se da bude drugi tjedan doma. Treba orati i silirati......posao ga čeka!!! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šalju ih DHL-om i može se dobiti samo jedna pumpa dnevno, pa sad kakve si sreče , može biti da pošalju svaki dan po jednu, a može biti da pošalju tjedno jednu ili dvije, prekomplicirano je to kod njih veli i sam boš majstor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nem purić ništa, ma nema nitko ništa, jako rijedak slučaj i samo naručivaju robu, nema nitko ništa na lageru.
Nema čak ni SDF Italy na lageru pumpe pod tim kataloškim brojem, kaj da ti velim više.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma naručeno je iz Njemčake još prošli tjedan, obečali su da do kraja ovog tjedna budu pumpe u HR, tako da.....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@ŠANANA; nemoj još stavljat cilindar na silo,bit če problem okretat cijev s IMT 565 :icon_blackeye::icon_e_wink: :icon_weed:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ŠANANA; nemoj još stavljat cilindar na silo,bit če problem okretat cijev s IMT 565 :icon_blackeye::icon_e_wink: :icon_weed:

Ma jok...imam dvije cjevi od silikombajna pa samo zamjenim sve komplet, jedna je za kormilara, a druga je na hidrauliku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pumpe i dize su doma, sutra vozimo u servis i krajem tjedna nadam se da bude traktor doma!!! :)
 
Na vrh