• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 130

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
nema nikakve ljutnje, sve ok.
dojam također može pokvariti i talijanska izrada, ali znamo svi kakva roba dolazi k nama.
3. klasa. ( brtvljenje kabine, propusnost spojeva, ulja, el. instalacija, kalibriranost ventila-ehr, i slično)
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
nema nikakve ljutnje, sve ok.
dojam također može pokvariti i talijanska izrada, ali znamo svi kakva roba dolazi s nama.
3. klasa. ( brtvljenje kabine, propusnost spojeva, ulja, el. instalacija, kalibriranost ventila-ehr, i slično)

taj Powerfarm je imal oko 1600 sati...nije pod teškim opterećenjem bil, više neki lagani poslovi i transport
prednje gume poderane 80%,stražnje ko nove
boja izbljedila strašno, ko da je 20 godin bil na ozonskoj rupi, a relativno je dosta garažiran
kvaliteta izrade u kabini plastičnih djelova oslobodi BOŽE!ili su popucali,ili udubljeni...sve samo ne kak treba
ona proširenja blatobrana i prvi blatobrani svi povinuti prema dole, kao biljka koja vene...
odaziv na gas ko da je 52 ks a ne 85

eto, možda je to neki van-serijski model bil...ali meni se zameril strašno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma pusti Landinija...nemre se on po nikakvim parametrima meriti z Silverom...

el to kod Jalžbetića?

Je...

A da se i ja nadovežem na uvoz iz francuske...isto ne volim traktore s tog kraja svijeta...nekak više vjerujem dobrom traktoru iz Njemačke.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Slažem se , mislim da su traktori iz njemačke puno bolji-bolje odražavani, i manje izrabljeni.
manja je i mogučnost skidanja broja sati. mogučnost postoji, al je puno manja.

i samo ispravim svoju grešku gore , mislio sam " ali znamo svi kakva roba dolazi k nama.".
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
velim , to je sve relativno...
možda baš neko dopelja traktora z FRA pa je bolje očuvan od onog iz NJEMAČKE...
al ko zna na kaj naletiš...teško je tu najti neko pravilo!
po meni, najbolje je, kad se već odlučiš za kupovinu traktora, u dogovoru sa čovjekom, odeš gore u njemačku, čovjek te vozi po njemačkoj i skupa tražite traktor...
ima gore majstorov koji to rade, tarifa ja oko 1000€...sve ovisi
i onda vidiš pravo stanje stvari...
eto...

ali, tu se postavlja pitanje isplativosti takvog pohoda!
ak niš ne najdeš, gubiš tih 1000€...ili koliko već....
i naravno, tu je i pitanje administrativnih stvari između država...AL OD 1.07 to bude stvar prošlosti...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
haha možda i više nema pravila za traktor iz koje je države, svi trgovci su isti njemci uvoze traktor iz francuske i njima je jeftiniji jos malo više nek nama, to ne pojedinačno nek cjeli paket traktora pa dalje to ide do nas.Trgovina ko trgovina nisu ni njemci sveci.
Eh kupiti traktor direkt od seljaka koji je prvi vlasnik već je druga priča (i cijena) .
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
haha možda i više nema pravila za traktor iz koje je države, svi trgovci su isti njemci uvoze traktor iz francuske i njima je jeftiniji jos malo više nek nama, to ne pojedinačno nek cjeli paket traktora pa dalje to ide do nas.Trgovina ko trgovina nisu ni njemci sveci.
Eh kupiti traktor direkt od seljaka koji je prvi vlasnik već je druga priča (i cijena) .

da...sve je to izmješano, em ko zna kuda ti traktori idu...PA ŠVERC JE ŠVERC!!!
KAO DA JE TO SVE ISTINA KAJ NAM ZADNJI ŠVERCER VELI O STROJU...
PA I ŠVERCERI SU LJUDI, HEHE!

TOČNO, Markach, druga cijena je...ali, Bogu fala vidiš kaj kupuješ...;-)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
problem je i taj kaj mi ni sami neznamo kaj kupujemo, prelazimo s nekog imt-eja ili zetora i tome sličnih traktora na nekaj puno bolje, svi smo mi pametni kad kupujemo a slabo znamo, vatamo se za tu povoljnu cijenu htjeli bi i ovce i novce..itd

dobio sam ponude od D-auta one od trgovca i one od seljaka ,bio spreman ići do njemačke,...imam čak i svojeg čovjeka tamo ali kad mi je vidio malo ono kaj oću bilo mi je skupo (nije više kak je bilo za vrijeme DM.) Taj izlet sam ostavio za neki drugi put.
Na kraju uzmem traktor tu od našeg trgovca trenutno ono kaj je imao od boljih traktora....da .ne duljim opet o tome.

Tema je Same silver,kaj napravit ???povoljan je, zažmiri i kupi ga ali budi spreman na sve ipak se kupuje rabljeni traktor i treba imat sreće, možda dobro prođeš. I obično kupiš ono kaj ne planiraš, ja sam htio DF ispao je JD. Da sam sad na tome da kupujem ja bi ga uzel ako je sve OK na prvi dojam s traktorom, mada ne volim talijane imam iskustvo s hurlimanom.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
točno, tema je SILVER 130

ma gle...nisam ja zainteresiran za kupnju jačeg traktora...trenutno,mala sam ja riba!
otvoril sam temu tek toliko, da malo čujem iskustva o Sameu tom...
a ovaj u oglasniku mi je poslužil kao primjer i potaknul me na mnoga razmišljanja...;-))
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj, carina se ne plača več ni sad na uvoz poljoprivrednih strojeva i traktora, znači da se ima para, sjedneš u auto, ili s nekim u kamion i odeš preko i kupiš direkt od čovjeka.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Čuj, carina se ne plača več ni sad na uvoz poljoprivrednih strojeva i traktora, znači da se ima para, sjedneš u auto, ili s nekim u kamion i odeš preko i kupiš direkt od čovjeka.

pdv? trošarine?


Kod mene u susjedstvu ima hurli 130 6 cil, čovijek ga je kupio novog. Originalne gume mu izdržale nekih 6000h, isto tolko je bio bez ikakvog kvara, poslije su započele sitnice, tu itam neki prekidač itd...
Traktor je glavni na većem gospodarstvu, tuče 600 - 1000h na godinu, većinom oranja, rotobranu i sijačicu....


ovaj silver u oglasu mi je preheben, oprema da boli glava....
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ma ovaj u oglasu je super...
stvarni nije uništen, solidno stanje...oprema ODLIČNA!
I gume su mu 80%...
ne vjerujem da ima 5000 r.s.
ima 7-8 000
jer ruku na srce, neje mogel sačuvati tak gume nakon 5000 r.s. niti da je na mestu ventilatora vrtel...hehe!

moja teorija je da ih je razdrl oko 4500-6000 i bubnul nove gore...sad ima 7 000- 8 000 i to je to...
eto, mislim da realno razmišljam...

ali stvarno traktor je, po meni, super izbor za gazdu koji radi do 100 rali zemlje...
fino mu bubneš plug 3x18" ili 4x14", roto-sijačica 3 m, gruber 3 m...
i neku tandemku 15t...
i eto...kraj priče...radiš ko car s njim...
neznam ko bi se požalel na takvog stroja, (neko ko je navikel na JD-a ili FENDT-a) - NARAVNO POD UVJETOM DA JE BEZ VEĆIH KVAROVA!!

ajmo sad ovak-nek me netko ispravi ako grešim!
GETRIBA
OVAJ SA OGLASA IMA 5 GLAVNIH BRZINA,KALANJE SVAKE=TO JE NA JEDNOM MJENJAČU
4 skupine brzina-SUPER SPORE, SPORE, RADNE I TRANSPORTNE/BRZE
el. reverzer- promjena smjera

max brzina 40 km/h (IDE ON MOŽDA I BRŽE,PITANJE JE NA KOLKO rpm-a JE TIH 40 KM/H)
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
picture.php


2005. godina.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
odgovori sam na tvoje pitanje
"max brzina 40 km/h (IDE ON MOŽDA I BRŽE,PITANJE JE NA KOLKO rpm-a JE TIH 40 KM/H)"
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
odgovori sam na tvoje pitanje
"max brzina 40 km/h (IDE ON MOŽDA I BRŽE,PITANJE JE NA KOLKO rpm-a JE TIH 40 KM/H)"

ahhha...
oke...
nesem skužil odma...
fala, sve mi jasno...

odakle ti slika?
 
B

Bobo

Guest
Decki moji, koliko znam da su zbog njihovog zakona SVI traktori u FR ograniceni na 30km/h, brze smiju ici samo oni koji imaju naprijed prave kocnice (ne kocenje prednjim pogonom, nego bas diskovi na prednjim kotacima) i ovjes. Dakle, JCB fastrac i jos poneki moderniji traktor s prednjim ovjesom i kocnicama smije ici brze...

Zato su traktori iz FR jeftiniji.

E, sad, nemojte me drzati za rijec, to je bilo davnih dana mozda se sad nesto promjenilo al sumnjam nekako...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Decki moji, koliko znam da su zbog njihovog zakona SVI traktori u FR ograniceni na 30km/h, brze smiju ici samo oni koji imaju naprijed prave kocnice (ne kocenje prednjim pogonom, nego bas diskovi na prednjim kotacima) i ovjes. Dakle, JCB fastrac i jos poneki moderniji traktor s prednjim ovjesom i kocnicama smije ici brze...

Zato su traktori iz FR jeftiniji.

E, sad, nemojte me drzati za rijec, to je bilo davnih dana mozda se sad nesto promjenilo al sumnjam nekako...

oke,kužim na kaj pucaš Bobo...
al ovaj traktor je iz NJEMAČKE...
 
B

Bobo

Guest
OK, izvinite onda, to mi je promaklo... jos gledam kako toliko brzina ima a Francuz...

Nista te ne kosta otic pogledat, zakopcajte neki podrivac, utjeraj ga u asfalt i ako ide, kupuj, dobar je ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh