• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 130

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas sam baš gledao taj traktor kod Rizmana ali samo iz vana,traktor je dosta sačuvan i dosta je velik i ima dobre gume velike,stvarno mi se sviđa,samo još se nezna cijena za njega
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Kolega, kaj si v kupnji???

o Mato moj...em neje nikakva kupnja...ček malo, takov Samčina neje za ovu sitnicu posla kaj moj OPG ima...
Informiram se malo, jako mi se sviđa taj Same...kužiš ne?

Danas sam baš gledao taj traktor kod Rizmana ali samo iz vana,traktor je dosta sačuvan i dosta je velik i ima dobre gume velike,stvarno mi se sviđa,samo još se nezna cijena za njega

Bome Dado...FINO IZGLEDA!
Dobre gume, i to Pirelli,i dosta opreme, ima el. revershift, mislim da to nije dio standard opreme...
e sad, kao ima 5050 rs, to su očito druge gume gore...a da je razdrl orginal gume i ove još nekih 20, 30% za tih 5050 rs...hmmm?

ovak je lepo ohranjen, kak bi naši susedi rekli...
malo gledam po stranim oglasnicima...cijena njih i npr. Fendta il JD-a il MF-a je neusporedivo niža!

a nekak mi se čini da to nije švorc traktor, naprotiv, ostavlja mi dojam da je to vrhunski traktor...
i kao da su podcjenjeni, dok su ovi švabe precjenjeni...

nek me neko ispravi ak sem kaj krivo napisal...

http://www.mascus.hr/poljoprivreda/same,SILVER_130,1,relevance,modelgroup.html

ovaj je još bolji...
cijena nije podatak koji treba ozbiljno shvatiti!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ok je, reko da nejdeš možda v kupnju, a ja da ništ ni neznam :D
Ipak je Same u pitanju.
Čuj, stroj je to, samo takav i našlo bi se posla za njega kod tebe bez frke, ali znaš mene i meni se bolje sviđa SILVER 105, koji je ako se ne varam njegov brat blizanac, samo bez turba.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nemogu govorit za SILVER,al mogu za Hurlimann XT 130 kaj su ubiti isti traktori samo druge boje..

Igrom slučaja imam jednog "SILVERA",traktor je jak da ni sam nezna koliko,ali doslovno nije šala..Težak je oko 6 tona.Traktor se može koristit za sve poslove na imanju jer je okretan i nije neki potrošač s obzirom koliko napravi.A sad moj je takav kakav je,nema powershift,nit el.revershift,nit EHR,nego ima samo klimu i zračni sic kaj se tiče opreme u kabini..Za neki "normalan" rad takav traktor svakak treba imati powershift mjenjač i to svojemu najviše zamjeram što nema pa mi samim time nije baš ljepo s njim radit..Ima 6 brzina,i 4 reduktora.Ako ga usporedim s traktorom od 80ks koje još imam ovaj kao da je duplo jači..Npr:vozim s njim gnojovku cisterna 6 000L,kad je puna stavim u 3ili4 brzinu on če bez problema krenut s njom uz neki normalan gas..

U oranju orem s 3br 20 cola,u 1 brzini na nekih 2100-2200 obrtaja i to je oko 8km/h,al tak orem i onu najlakšu zemlju i najtvrđu kaj imam..

Kad baliram s njim nit nezna da balira,traktor od 80ks mi nekad zna stat kad je puna bala a ovaj ni ne smanji gas,prije preskoči kuplung na kardanu..

Dakle traktor je super kaj se tiče same izrade samo mora imati malo opreme na sebi da bi bilo ugodnije radit s njime..

Kaj se tiče ovog SILVERA od rizmana,po meni ima bliže 10 000rs nego tih 5000kaj piše...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nemogu govorit za SILVER,al mogu za Hurlimann XT 130 kaj su ubiti isti traktori samo druge boje..

Igrom slučaja imam jednog "SILVERA",traktor je jak da ni sam nezna koliko,ali doslovno nije šala..Težak je oko 6 tona.Traktor se može koristit za sve poslove na imanju jer je okretan i nije neki potrošač s obzirom koliko napravi.A sad moj je takav kakav je,nema powershift,nit el.revershift,nit EHR,nego ima samo klimu i zračni sic kaj se tiče opreme u kabini..Za neki "normalan" rad takav traktor svakak treba imati powershift mjenjač i to svojemu najviše zamjeram što nema pa mi samim time nije baš ljepo s njim radit..Ima 6 brzina,i 4 reduktora.Ako ga usporedim s traktorom od 80ks koje još imam ovaj kao da je duplo jači..Npr:vozim s njim gnojovku cisterna 6 000L,kad je puna stavim u 3ili4 brzinu on če bez problema krenut s njom uz neki normalan gas..

U oranju orem s 3br 20 cola,u 1 brzini na nekih 2100-2200 obrtaja i to je oko 8km/h,al tak orem i onu najlakšu zemlju i najtvrđu kaj imam..

Kad baliram s njim nit nezna da balira,traktor od 80ks mi nekad zna stat kad je puna bala a ovaj ni ne smanji gas,prije preskoči kuplung na kardanu..

Dakle traktor je super kaj se tiče same izrade samo mora imati malo opreme na sebi da bi bilo ugodnije radit s njime..

Kaj se tiče ovog SILVERA od rizmana,po meni ima bliže 10 000rs nego tih 5000kaj piše...

OKE, MARKO...

fino si napisal, to je tvoje iskustvo...
ubiti, traktori su isti...SAME I HURLI, male su to razlike...

zanima me njegova potrošnja...130 ks-6 cilindri...kak on troši?neke brojke

Ima tu jedan pjado SAME SILVER 105-6 cil
i veli potrošnja tak tak...oće gutnuti...e sad, ta njegova izjava je li-la
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma ok je, reko da nejdeš možda v kupnju, a ja da ništ ni neznam :D
Ipak je Same u pitanju.
Čuj, stroj je to, samo takav i našlo bi se posla za njega kod tebe bez frke, ali znaš mene i meni se bolje sviđa SILVER 105, koji je ako se ne varam njegov brat blizanac, samo bez turba.

neboj se...znal bi...;-)

pemo mi k rizmanu glet ovoga lepotana idući vikend,ak bude u igri, čull sem se ja z njem...;-))))
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Kaj se tiče potrošnje to nikad nisam mjerio ni na jednom traktoru tak da neznam.Al kad pogledam obavljen posao i utrošak goriva ja zadovoljan,al to sve ide po kazaljki od rezervoara..Npr;natočim od vrha idem nekaj radit i kad sam gotov vidim po kazaljki koliko sam potrošio,al u litru nebrem reč..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
veli Rizman da je SAMČINA ko curica...orginal sati
stvarno očuvan i veli da ima puno opreme u odnosu na konkurenciju, tj na ostatak traktora kaj je on uvažal, no dobro...tolko o tome
smrdi mi tih 5000 rs...bojim se da ima više

i da, najvažnije...CIJENA?
16 000 EVRA....dečki moji 16...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
i da, najvažnije...CIJENA?
16 000 EVRA....dečki moji 16...

Ispitao sam ja tu cijenu,dan poslje nego je traktor došao na oglas;)

Imao sam nekaj u glavi s tim traktorom,al kak sam ispitao cijenu brzo sam odustao,jer teško da se za takve novce more kupiti takav traktor,tu nekaj ne štima..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ispitao sam ja tu cijenu,dan poslje nego je traktor došao na oglas;)

Imao sam nekaj u glavi s tim traktorom,al kak sam ispitao cijenu brzo sam odustao,jer teško da se za takve novce more kupiti takav traktor,tu nekaj ne štima..

a gle...veli on pala cjena strojevima, sim tam, ljudi nemaju para i tak to...
a čuj...nekak si mislim da je sve ok z traktorom...
neznam, možda grešim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam ja za jednog Landinia Mhytos 100, uvežen iz francuaske, 2004 godište, oko 4000 rh, original gume, full oprema, na oko izgleda pažen i očuvan i cijena je 16.500 €, od poznatog čovjeka s kojim dosta tržimo i vjerujem da nam nebi prodal mačka u vreći jer bi automatski izgubil stalnog kupca za strojeve.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Znam ja za jednog Landinia Mhytos 100, uvežen iz francuaske, 2004 godište, oko 4000 rh, original gume, full oprema, na oko izgleda pažen i očuvan i cijena je 16.500 €, od poznatog čovjeka s kojim dosta tržimo i vjerujem da nam nebi prodal mačka u vreći jer bi automatski izgubil stalnog kupca za strojeve.

Ma pusti Landinija...nemre se on po nikakvim parametrima meriti z Silverom...

el to kod Jalžbetića?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Znam ja za jednog Landinia Mhytos 100, uvežen iz francuaske, 2004 godište, oko 4000 rh, original gume, full oprema, na oko izgleda pažen i očuvan i cijena je 16.500 €, od poznatog čovjeka s kojim dosta tržimo i vjerujem da nam nebi prodal mačka u vreći jer bi automatski izgubil stalnog kupca za strojeve.

Samim time što je uvoz francuska ima takvu cijenu..Večina traktor kaj je iz uvoza je francuska jer su tamo jeftini traktori..Takvi mi se nekak ni ne dopadaju pa ih baš ni ne gledam..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Samim time što je uvoz francuska ima takvu cijenu..Večina traktor kaj je iz uvoza je francuska jer su tamo jeftini traktori..Takvi mi se nekak ni ne dopadaju pa ih baš ni ne gledam..

Ma gle, to sve ovisi o prethodnome gazdi, more biti da je traktor super održavan, pažen i sve po p.s.-u da je delano z njim...ko zna kaj sve švercer pokupi vani...
kužiš, nemotra značiti ak je npr. z Fra da je krš...to je sve relativno...

Al konkretno, meni taj Landini nikak da poraste v očima...nikak...nesu mi oni na nekom nivou...oni mi djeluju ko neki "rezervni" traktori, neznam kak da se izrazim...

Imal sem prilike delati z Landini Powerfarm 85...i čuti priče o njemu od ljudi koji su ga terali
neznam kak da tog traktora opišem, jednostavno neznam
Nesem neki superznalac o traktorima da sem ih 1000 sprobal, al morem reći da mi je taj tarktor u rangu Vladimirca...ili Ursusa
jednostavno on, po meni nemre po ničemu uz bok SDF grupaciji...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
puno griješiš, tj stašno.
landini je svijetlosnim godinama ispred vladimira i ursusa,
a i daleko ispred zetora.
samo kad pogledas perkins i iveco motor, jako je daleko ispred navedenih.
landini je otprilike prošla generacija mf-a talijanske izrade, tako bi se dao opisati.
i u nekim modelima je veoma blizu sdf, čak i uz bok njima.
na dojam o traktoru, npr. kod usporedbe sdf i landini , konkretno powerfarm i explorer, može jako utjecati npr. verzija mjenjača (dobar izbor stupnja prijenosa).
tako da su te rekla kazala priče veoma relativne.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ima moj kolega Landinija 130ks i hvali ga u nebesa jedino mu se ne svidja mjenjac, kaze nema kalanja brzina i to mu jako nedostaje. Jos je pomenuo neku sitnicu sa hidraulikom u smislu da mu se to nesvidja a ostalo sve 5.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
puno griješiš, tj stašno.
landini je svijetlosnim godinama ispred vladimira i ursusa,
a i daleko ispred zetora.
samo kad pogledas perkins i iveco motor, jako je daleko ispred navedenih.
landini je otprilike prošla generacija mf-a talijanske izrade, tako bi se dao opisati.
i u nekim modelima je veoma blizu sdf, čak i uz bok njima.
na dojam o traktoru, npr. kod usporedbe sdf i landini , konkretno powerfarm i explorer, može jako utjecati npr. verzija mjenjača (dobar izbor stupnja prijenosa).
tako da su te rekla kazala priče veoma relativne.

Konkretno sem mislil na model Powerfarm 85 s kojim sem delal...puno stvari na njemu je napravljeno da boli glava!
eto to je moj dojam tog modela
možda bi dobil drugo mišljenje(tj vjerojatno bi) da probam neki drugi model...

nikaj zameriti ako sem možda nekog uvredil svojim tekstom, al eto velim...imal sem ga priliku probati na lošem primjeru...
za ostale Landinije nemrem govoriti jer neznam ništ o njima, REKEL SEM, JEDNOSTAVNO MI NISU V OČIMA
 

Najnoviji postovi

Na vrh