• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
nije servis,prodal sam onaj sjetvospremač što je na slici na jednom od prijašnjih postova a dogovorili smo se sa mojom dostavom a kupac živi u Jakuševcu.Za reklamu se nisam sjetil tražit novce :( ,možda sami ponude ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
[youtube:93fdc]lcnt3Fly-q8[/youtube:93fdc]
Same koji ima preokrenute komande za vožnju unatrag.
ZJ
Ti se kužiš u SAME traktore i starije modele, dal je tvornički ili je to čovjek preradio?
 
N

nejc

Guest
ja vem da so delali serijo explorer special, ki so bili narejeni za vožnjo unatrag, a nisam siguran da je ta traktor explorer special
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
mario kaže:
Same koji ima preokrenute komande za vožnju unatrag.
ZJ
Ti se kužiš u SAME traktore i starije modele, dal je tvornički ili je to čovjek preradio?
Bila ti je serija Dualtrac. To su bili traktori Explorer i Aster na normalinm traktorima. Još dan danas se proizvode modeli Frutetto s reverse drive komandama.

Btw, razmišljam si sam to napraviti ak ne prodam Argona.
Imam nekoliko slika Lamborghini-ja:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

A i jedan prospekt Same-a:
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Super stvar.
Ima u knjizi od mojeg Lamborghinija isto nešto o Dual track-u.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Robi ak je on Branko V. onda je to on.usput nešto mi je pričal da je netko njegov (možda si to ti)dobil neku subvenciju kod kupnje traktora al mi nije znal reći jel od grada ili zag. županije ,možeš li mi nešto više reći o tome?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
je,to je moj šogor i veli da si ga za...., ;) (šalim se), samo je promjenil pikse na valcima.
A subvenciju daje nama grad zagreb ako spadaš pod grad, a mi smo zadnje selo koje to je
i ovaj dećko je dobil 50 tk za traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
mario kaže:
Super stvar.
Ima u knjizi od mojeg Lamborghinija isto nešto o Dual track-u.
Mario, 'ajd mi kopiraj to kaj se tiče reverse drive-a.
Usput, ovo mi ne izgleda kao originalni Dualtrac, već prerada. A i kabina je Lugstein, Švicarska.


BTW, jesi videl onaj drugi video od istog autora? Obrati pažnju na mještaj hedera (pickup-a) na ovoj prikolici:
[youtube:8bab8]CkY61COMiqA[/youtube:8bab8]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
krx pozega kaže:
btw....ZJ koliko je snažan tvoj Same traktor

Već sam negdje napisal:
70ks@2350rpm, 3 cil turbo, 3000ccm, hlađenje zrak-ulje, 24F+12R brzina 0.2-40km/h, 6 izvoda hidraulike s 48l/min pumpom, 3 brzine kardana, prednje kočnice i prednja špera, Grammer sjedalo, 360/70-20"prednje i 420/70-30"zadnje radijalne Pirelli gume, Brieda kabina s filterom i ventilacijom, cca 2500kg težak, malo troši, brzo ide ... kaj još?
Obrisan neispravan link. ,
Obrisan neispravan link.
Više slika ima na Farmphotu-u:
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Tko ti je ukrao prednje utege , prednje blatobrane i zadnja proširenja za blatobrane ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ratarko kaže:
Tko ti je ukrao prednje utege , prednje blatobrane i zadnja proširenja za blatobrane ?
A kaj će mi blatobrani naprijed? Pa taj traktor ide rijetko van iz štaglja po kiši.
Utege (100 kg) stavljamo po potrebi (znači rijetko):
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nema na čemu.
Nisam to vidio nigdje u ponudi ili da ijedan novi traktor te serije(SDF- R4,argon.....) to ima, dal je to onda moguče original naručiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
mario kaže:
Nema na čemu.
Nisam to vidio nigdje u ponudi ili da ijedan novi traktor te serije(SDF- R4,argon.....) to ima, dal je to onda moguče original naručiti?
Videl sam to na Frutettu prije par godina na sajmu EIMA u Bologni.
Evo ti slika:

Jooj, jooj...

Videl sam reverse drive i na Carraru, no to je bila aftermarket izvedba, vrlo zanimljivo riješena. Napravil sam hrpu slika, a onda sam ostal bez fotoaparata, tak da su mi ostale samo ove dvije "obiteljske" slike:
Obrisan neispravan link.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
ZJ kaže:
mario kaže:
Nema na čemu.
Nisam to vidio nigdje u ponudi ili da ijedan novi traktor te serije(SDF- R4,argon.....) to ima, dal je to onda moguče original naručiti?
Videl sam to na Frutettu prije par godina na sajmu EIMA u Bologni.
Evo ti slika:

Jooj, jooj...
A kaj pak nevalja???

Ovo s ispravljanjem postova mi već ide na živce...Mario?
 
S

seljaček

Guest
super breza el si probo orat sa tim plugovima kak ide kojom brzinom kolko cola i koja brzina. Kakvi su ti ono silosi u pozadini dal ih koristiš i za šta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh