• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
da oral sam u jesen za pšenicu, to je poljski plug 3x14 cola ,najlakše mu je u 3. sporoj, u 4. ide ali mu nije drago možda i zbog toga što sam oral na 30cm a prije sam imal plug koji nije mogel tak duboko pa sad razbijam taj taban.silosi si rotograd ivanić grad a u stvari ih rade slovenci, od plastike su i imaju 10 m3 u jednom imam zob a u drugom ječam, imam još jedan u kom je bil kukuruz ali taj je sad prazan
 
S

seljaček

Guest
Moj V&N isto na 14 " po ravnom ide 4. sporom na 2000 o/min ako je imalo brijeg padaju mu obrtaji a na svakom ozbiljnijem brijegu moram šaltat 3 sa 3. ide na krov ako ne proklizi. dakle skoro isto. Dali se još proizvode takvi silosi kakva im je cijena i gdje se mogu kupiti ja tražim tako nešto dal si ih kupio nove ili polovne koliko novaca.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kupljeni su novi a prvi put sam ih videl u Gudovcu .koštali su 5760 kuna komad (2006.g.)bez dodatnih cijevi za punjenje za koje su htjeli 1500kuna, ja ga punim "puhalinom"za žito .inače su radili i od 15 i 20 m3
A u ostalom evo ti broj 01/2830403,2830404 ROTOGRAD IVANIĆ GRAD VUKOVARSKA 6 (OVO TE KOŠTA ČEVAPE U PROLJEĆE U GUDOVCU) :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovo s ispravljanjem postova mi već ide na živce...Mario?
Neznam, nisam ja ništa brisal, BOBO je.
 
B

Bobo

Guest
mario kaže:
Ovo s ispravljanjem postova mi već ide na živce...Mario?
Neznam, nisam ja ništa brisal, BOBO je.

Poslao sam mu PM da ne zakrcujemo forum...
 
S

seljaček

Guest
Dogovoreno plačam čevape i lepinju a može i litra i voda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam SAME Explorer 95 Classic (2006)i non stop me zajebava kontrolna žaruljica od prednjeg pogona na instrument tabli.
Prekidač je na desnom blatobranu i sve normalno funkcionira, dok ga pritisneš žaruljica u njemu se upali i prednji pogon se uključi samo što kontrolka na instr. tabli neče svijetliti.

Kad sam primjetio to, ispočetka je žmigala kad je prednji pogon bio uključen, a opet se znala sama upaliti i non stop svijetliti kada prednji pogon nije uopče bio uključen.

To mi se počelo dešavati nakon nekih godinu i 3 mjeseca od kupnje traktora.

Što bi mogla biti greška?, dali je neko imao sličnu situaciju?

HVALA!!!!!!!!! :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Šanana... Bratić mi ima Explorer Classic traktor i taj problem nikada nije uspio riješiti a dogodilo mu se u garantnom roku .
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Evo ti jedan konstruktivan savjet:








Izvadi zaruljicu ;)


podrzavam ili ako je kao u mojem slucaju led dioda (kod zracnog jastuka na autu) nastopaj papira :lol: i sve pet
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko si to platio?
Šteta što si uzeo samo 4 priključka za hidrauliku, još da imaš gornju poteznicu hidrauličnu i nemaš više slobodnih pruključaka :(
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
u ponudi za traktor je pisalo 6 priključaka ali to je ipak naš dragi ORO,cijena cilindra je 1750 kuna a osnovni razlog nabave je šprica sa 10 m granama (ne klateće) pa kad se traktor nagne jedna strana ore a druga 2m uzraku ,no poslužiće to i drugdje-nadam se.
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Za čega koristiš taj hidraulični cilindar ?

To je po meni "porez na budale" Bez uvrede ikome...

Taj cilindar ima ulogu naginjanja prikljucaka u jednu, ili drugu stranu, a posto on ima 4 prikljucnice, dvije su mu trajno zauzete, i to ne valja (bar po meni). kako Mario kaze da ima hidraulicni TOP LINK, moze se s plugom okretacem oprostiti...

Ipak mislimm da je navoj sigurnija stvar po tom pitanju, ali u prskanju moze posluziti, no to po meni i dalje ne opravdava svoju cijenu, samim time jer stalno zauzima dvije prikljucnice.

Na fakultetu imamo NH traktor s tim cilindrom, no on ima poseban izvoz za njega, te uopce ne koristi hidraulicne prikljucnice kao ovaj...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bobo kaže:
To je po meni "porez na budale" Bez uvrede ikome...
Bobo, tebi je bilo kaj bolje od IMT-a porez na budale, koliko mi se čini... :roll:
Osim toga, ak ne vidiš, ovo ti je jednako sigurno kao i navoj, tak da ni ne mora biti uštekano a da bi se moglo koristiti.

Breza, ovo sa špricom ti je dobra ideja, no ista stvar dobro dođe i za obični plug, ralicu ili slično...
Za okretač plug netreba, pa ni ne mora biti uštekano, tak da je taj par priključnica slobodan/raspoloživ za okretanje pluga.
I mislim da je ovo korisnije od hidraulične treće točke, bar kaj se pluga tiče.
 
B

Bobo

Guest
Nisam rekao da je sve sto nije IMT porez na budale, ali kad jednom ustelas plug, s njim ores koliko hoces. Ne vidim u cemu je problem s navojem...

ZJ, sam si jos davnih dana napisao da se ove hidraulicne prikljucnice ne mogu odvajati pod pritiskom, dok sada ispada da mogu :scratch Sto si na kraju odlucio?


Koliko znam, hidraulicni cilindar u sebi ima gumicu, koja moze (ne mora) propustati mizerne kolicine ulja kraj sebe. Moze biti da je tu ubaceno vise brtvi bas zbog tolikog opterecenja, ali ja ne vidim isplativost takvog ulaganja, osim one ideje s prskalicom...

A ako odvojis taj cilindar, veci je problem ponovno ga ustekavati kad ti bude trebao, nego odvrnuti/zavrnuti navoj.

Da je dobio 6 uticnica kako je na ponudi bilo, nema problema i da se ostavi skroz ustekan ovaj cilindar (iako vjerujem da niti sad nema tih problema), ali u trenutnoj konfiguraciji traktora, on ne moze koristiti plug okretac s hidraulicnim podesavanjem radnog zahvata...
 
K

krx pozega

Guest
Dobro je to imati na traktoru...isto kao i hidraulični top-link....jedino sam skeptičan glede tih manjih traktora pri stalnim opterećenjima...pumpa mora trpit....recimo oreš u ovakvim teškim uvjetima i stalno mrdaš po toj i top linku...i još ako je tu okretač....mislim da te pumpe nisu baš predviđene za takvo što...ali ako može još bolje....više sam radoznal?
 
S

seljaček

Guest
Genijalno odličan izbor to ima smisla ovi agroexperti iz slavonije(bobo) nemaju pojma koliki je problem špricanje na neravnom terenu a što se tiče kopčanja mislim da je jednostavno ako ti netreba stalno podešavati duljinu namjestiš duljinu spustiš priključak na zemlju rasteretiš poluge izkopčaš hidraulične priključke i radiš dalje kad ti ponovo treba ta funkcija spustiš priključak na zemlju rasteretiš poluge i ponovo ukopčaš. Po meni jedini problem je što kad isključiš crijeva nemaju svoje mjesto pa ih treba vezati ili se mogu pokidati ili zaprljati .
 
A

agrotehničar

Guest
Takva rješenja koriste i prilikom oranja na valovitim terenima. To im je bila prvotna namjena tako da plug, bez obzira na promjene u nagibu terena, uvijek stoji pravilno i bolje slaže brazde. A ovo s prskalicom sigurno drži vodu, mada je možda bolje na prskalicu ugraditi samonivelirajuću granu, to mi se čini jednostavnije jer se grana sama podešava i uvijek je horizontalna bez da se mora intervenirat iz traktora ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh