• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imam lasera 130 kod mene je sve isto ulje transhidrol..na zadnjoj lijevom kraku imas imbus veci,neznam tocno koji broj..to je cep sa stangicom za nivo ulja..

ista stvar kod mene na laseru 90....
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ima netko kakva uputstva za same antares 110 , 1991 godina . ?
Ne mogu nikako skužiti gdje se dolijeva ulje u getribu.

Poštovani, Ulje u Vašem traktoru je zajedničko za transmisiju i hidraulik, nalijeva se na gornjem dijelu poklopca hidraulika postoji vijak a kontrola se vrši ili na kontrolnom oku na stražnjoj strani tijela diferencijala ili ima mjerač uronjen u cijevčicu na istom mjestu, odnosno na lijevoj trubi veliki imbus ( 19 ). Preporučujem Vam originalno ulje a ne INA transhidraol 85 jer ne odgovara ako želite INA ulje onda samo transhidraol JD 50. Još jedna napomena u kočnice ne stavljajte UKA ulje!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Poštovani, Ulje u Vašem traktoru je zajedničko za transmisiju i hidraulik, nalijeva se na gornjem dijelu poklopca hidraulika postoji vijak a kontrola se vrši ili na kontrolnom oku na stražnjoj strani tijela diferencijala ili ima mjerač uronjen u cijevčicu na istom mjestu, odnosno na lijevoj trubi veliki imbus ( 19 ). Preporučujem Vam originalno ulje a ne INA transhidraol 85 jer ne odgovara ako želite INA ulje onda samo transhidraol JD 50. Još jedna napomena u kočnice ne stavljajte UKA ulje!

Mijenjao sam ulje u transmisiji u ponedjeljak i kad sam sve ispustio odšarafio sam čep na gornjem dijelu poklopca hidraulika i unutra je bila ista količina ulja kao i prije pražnjenja ( cca 7-8 cm od vrha poklopca ) . Zbog toga sam zaključio da je ulje u hidrauliki odvojeno od transmisije. Da li je onda to neka greška, kvar ili nešto treće ?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Mijenjao sam ulje u transmisiji u ponedjeljak i kad sam sve ispustio odšarafio sam čep na gornjem dijelu poklopca hidraulika i unutra je bila ista količina ulja kao i prije pražnjenja ( cca 7-8 cm od vrha poklopca ) . Zbog toga sam zaključio da je ulje u hidrauliki odvojeno od transmisije. Da li je onda to neka greška, kvar ili nešto treće ?

mozda ti ima pregradu ko moj fico tak su i svi meni tvrdili da je zajednicko ulje,pa se na kraju ispostavilo da nije da je serija do 90 konja skupa ulje a od 90 na dalje odvojeno
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Mijenjao sam ulje u transmisiji u ponedjeljak i kad sam sve ispustio odšarafio sam čep na gornjem dijelu poklopca hidraulika i unutra je bila ista količina ulja kao i prije pražnjenja ( cca 7-8 cm od vrha poklopca ) . Zbog toga sam zaključio da je ulje u hidrauliki odvojeno od transmisije. Da li je onda to neka greška, kvar ili nešto treće ?

Postoji određena količina ulja koja se mora zadržavati u poklopcu hidraulika radi podmazivanja polužja i osovine hidraulika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Šanana, ovaj Minitauro je, po meni, bolji traktor, jer ovoga Tigera pojede za fruštik (12F+3R).
Istina, starije je konstrukcije, ali je dulji, grublji i teži. Ima stari motor 105.3, 3117 ccm.
Ima osjet hidraulike s donjih poluga, ima više brzina natrag (možda i napred, zavisi od opreme) zrakom je hlađen i najvažnije - nije osjetljiv na kvalitetu goriva.
Mjenjači jesu u sredini 8F+4R (možda i 16F+8R), 30km/h.
Da je umjesto toga Tigera barem Argon (15F+15R) i da je model 70...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ, tvoj sam odgovor i čekao i napisao si točno kaj sam i pretpostavil da budeš.

Virtus...Jel vi imate u ponudi tih modela traktora na našem Hrvatskom tržištu, dali možda i kakvih polovnih, odnosno oduzetih od vlasnika??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Znam i tko prodaje onoga Minitaura. Bil sam mu na dvorištu...
A da onda obrišem moju poruku, kad si znal kaj bum napisal? ;)
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
ZJ, tvoj sam odgovor i čekao i napisao si točno kaj sam i pretpostavil da budeš.

Virtus...Jel vi imate u ponudi tih modela traktora na našem Hrvatskom tržištu, dali možda i kakvih polovnih, odnosno oduzetih od vlasnika??

Mi za sada nemamo polovnih traktora u ponudi, ali ih imaš puno po Italiji a sada Ti je slobodan uvoz pa potraži. Što se tiče kvalitete TIGER-a provjeri u svojoj okolici točnije u Sedlarici imaš jednoga.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

gorivko

Novi član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
10
imam same buffalo 130 export pa interesira me koje ulje ide u gertribu i hidrauliku (zajednicko) i koja kociona tecnost za kocnice (kocnice su potopljene uka ili atf) hteo bi da promenin ulje u hidrauliku a za kocnice treba da dolivam
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
imam same buffalo 130 export pa interesira me koje ulje ide u gertribu i hidrauliku (zajednicko) i koja kociona tecnost za kocnice (kocnice su potopljene uka ili atf) hteo bi da promenin ulje u hidrauliku a za kocnice treba da dolivam

Poštovani,
motor= SDF engine oil 15W-40 ( INA super turbo )
transmisija, prednji most, prednji bočni reduktori= SDF UTTO ( INA JD 50 )
kočnice= SDF matic ( INA ATF )

srdačan pozdrav VIRTUS
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
kolega virtus imam par pitanja,za lasera 90 ks 87.god,koje ulje u mjenjač,diferencijal i hidraulik,mislil sam transhidraol 85,i u prednju osovinu i reduktore,i kolko ulja bih morao kupiti,i dal ima taj laser kakvo podesavanje kvacila,dal se vanjski cilindar kvacila da podesavati jer mi ne odvaja do kraja,i u brzine tesko ide zbog toga...unaprijed se zahvaljujem :icon_smile::icon_smile:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
kolega virtus imam par pitanja,za lasera 90 ks 87.god,koje ulje u mjenjač,diferencijal i hidraulik,mislil sam transhidraol 85,i u prednju osovinu i reduktore,i kolko ulja bih morao kupiti,i dal ima taj laser kakvo podesavanje kvacila,dal se vanjski cilindar kvacila da podesavati jer mi ne odvaja do kraja,i u brzine tesko ide zbog toga...unaprijed se zahvaljujem :icon_smile::icon_smile:

Poštovani, za traktore LASER 90, 90-L, 100 preporuka je slijedeća;
motor = 13L ( sa zamjenom filtera ), SDF motor oil ( INA super turbo 15W-40 )
transmisija = 96L ( sa zamjenom filtera i praznim sistemom ), SDF UTTO ( INA JD-50 )
prednji most = 10L , SDF UTTO ( SDF predenji most ) ili SDF Gear 90 ( Carraro )
bočni reduktori = 2,5L x 2, SDF UTTO

Što se tiče kvačila podešavanje ( po tvorničkim podacima ) nije moguće, pošto je zadano dužinom poluga radnog i glavnog cilindra kvačila. Ako tvornički zadane dimenzije nisu poremećene ( debljine lamele, potisne ploče, zamašnjaka, oslonca vilice potisnog ležaja ) ne bi smjelo biti problema sa visinom odvajanja kvačila. Ako je uslijed tokarenja bilo kojeg elementa došlo do poremećaja u zadanim mjerama potrebno je podesiti i ostale parametre.

srdačan pozdrav VIRTUS
 

Najnoviji postovi

Na vrh