• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ja sam im iz vica reko da ću valjda dobiti kombinezon(na službenim str. od same ima krasnih za kupit)a oni meni da nemaju ni za svoje servisere i stvarno je došel u svom privatnom .
 
S

seljaček

Guest
pa ti si susjed od dilera pa si imo protekciju vodio bi te da si 100 km udaljen od njega ujedno mu sližiš kao promotor.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Tih explorera ima sve više, tu u Jakuševcu je jedan novi isto, a neki dan u srijedu, sam vidio uz autoput između
karlovca i zagreba kako ćovjek s njim ore a vani je padala kiša, plug je imal neki sa 3 brazde okretać.
 
R

ROKI

Guest
seljaček kaže:
isto samo meni je poteznica podesiva gornja i doljna sve u jednom pa škrti njemci ili ovi naši tak sve jedno za IMT 539 za 6000 DM sam dobio kombinezon alat i još neke sitnice za Zetora 7245 komplet alata utege hidraulićnu dizalicu gornju i donju vuću i to za 24000 DM a hvala bogu za 37000 € čak nisu dali ni kapu za 8 kn u Metrou sramota a da ne govorim o kljuću za kotaće ili nekom komadiću osnovnog alata, čak ni radio nisu dali , dok u isto vrijeme New Holand uz traktor od 95 ks daje laptop. sramite se Njemci :evil: :evil:

Kupio sam New Holland ove godine i nisam dobio niti olovku! Što se toga tiče sram ih bilo! Pa sa rusom sam dobio bar alat, a kod ovih NIŠTA :!: E da, kao "dobio" sam gratis CD radio i zvučnike koji su crkli neki dan pa sam morao kupit nove. Ti stari (50w) su bili neki sa kirbaja, tek tako da se može reći da su ih stavili "gratis". Sad sam stavio od 110w i sad peglaju ko blesavi, u kabini trese glazba ko i disku. ;)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
bravo za nove zvučnike,kod mene su bili ugrađeni ali bez radia a i njega sam jedva ugural trebalo je zaokrenuti jadnu cijev od klime da nebi stršal van.usput prodajem ovaj sjetvospremač regent 2,7m cijena 700eura, znam da to tu ne spada ali nisam znal gdje da stavim[attachment=1:a0dfe]HPIM0366.jpg[/attachment:a0dfe][attachment=0:a0dfe]HPIM0367.jpg[/attachment:a0dfe]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
majko mila.... Pa to je običan komad gusa!!!! Malo truda i možeš sam napraviti uteg...
 
Z

zrine892

Guest
kupis neke polovne utege recimo od torpeda ili imt-ea i napravis samo nosače i to je to....
 
B

Bobo

Guest
Samo malo.. zar je toliki problem otici na neki otpad i pronaci neku hrpu zeljeza. recimo zeljeznickih tracnica, to povariti na hrpu, i eto ih utezi ko rodjeni...

Davati 800 eura za komad zeljeza, granici s ludilom...

Ili recimo, napraviti od debele plocevine 10mm recimo, neki oblik po zelji i u njega natrpati zeljeza i betona, te na to zavariti isto takav dabeli poklopac. To se na kraju ofarba i ko original bude...

Da ne spominjem da se negdje moze i dati izliti zeljezo u neku "loptu" i to ce izaci jeftinije od 800€
 
S

seljaček

Guest
Napravio sam od betona ostalo je samo bojanje i sazrijevanje betona
Fotke kad bude gotov
Sastav: stari bojler
3 tačke betona
plosno željezo 40x15
malo starih šipki za armiranje
1 kg boje miješane po želji
1 sat rada
ukupna cifra oko 300 kn težina oko 250 kg. :lol: :D :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
seljaček kaže:
Napravio sam od betona ostalo je samo bojanje i sazrijevanje betona
Fotke kad bude gotov
Sastav: stari bojler
3 tačke betona
plosno željezo 40x15
malo starih šipki za armiranje
1 kg boje miješane po želji
1 sat rada
ukupna cifra oko 300 kn težina oko 250 kg. :lol: :D :lol:
...a izgleda i velik je k'o da ima tonu... :lol:
 
B

branko

Guest
hebi ga prije par godina imao si olova po smetlistima ko u prici , sad ga nemres najti niti za suicid a kamoli za kaj drugo.
 
B

branko

Guest
zrine892 kaže:
hehe..pa hrpu zeljeza imati na novom traktoru...:) :)

da se moze ko prije nabaviti olovo , doma ga sam rastalis i napravis uteg prva liga, znam kad sam nekad radil olova za ribiciju da je s njim najmanji problem, plus sto bi za 300 kg bilo dovoljno cca 27 litara olova, znaci bio bi za 15 litara manji nego da je od zeljeza (spec. tezina olova je 11,34 kg po dm3- litri a zeljeza 7,13 kg).
 
B

Bobo

Guest
Hm, napravis ovako, napravis onako, ali nista nije kao original. Em je lijepo, em je po mjeri traktora.

Ja za sebe trazim IMT utege (one male) i nema sanse da netko ima viska... Volio bih imati originalnu stvar, a kemijanje ide tek kad bas ne bude drugog izbora.
 
R

Ratarko

Guest
Negdje prije na netu sam naletio na slike nekog tipa koji je od betona ( barem mislim ) napravio jako zanjimljive utege za svoj Massey Ferguson traktor . Napravio ih je u obliku znaka MF .

Ovako nekako je teg izgledao , znači ta tri trokuta , sve obojano u crveno ... nešto stvarno interesantno .
Uteg je naravno bio za prednju hidrauliku traktora .

mf-logo.gif
 
B

Bobo

Guest
To si vidio na farmphotu... Mislim da je od zeljeza, radjen po narudzbi.

Predobro izgleda...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
pozdrav svima.predlažem da kupite jedan uteg,odete u Požegu u ljevaonicu ,napravite kalup i odlijete komada koliko vam treba.sumnjam da može koštati puno više od sirovine tj. starog gusa(sivog lijeva).mislim da vas ima iz Požege pa se raspitajte.pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh