• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
servisi katastrofa,nikad dosta novaca za tzv.trgovce,poznaniku je riknuo Antares,neki veliki ,uglavnom Hadrović mu uzeo brdo love ali nikako da ga proda,jednostavno ima kod pojedinih modela da imaju neki feler i teško se prodaju,oni stari Same idu kao divlje svinje:partyman:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
servisi katastrofa,nikad dosta novaca za tzv.trgovce,poznaniku je riknuo Antares,neki veliki ,uglavnom Hadrović mu uzeo brdo love ali nikako da ga proda,jednostavno ima kod pojedinih modela da imaju neki feler i teško se prodaju,oni stari Same idu kao divlje svinje:partyman:

daj mi molim te posalji broj od hadrovica, ja sam na netu nasao i dok sam zvao javio mi se neki lik i veli da ima servis za traktore a nije hadrovic. i jos mi reci dali taj hadrovic radi za mesis??
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
SAME VIRTUS 100 :partyman::partyman:

Gotovo je, zaljubio sam se u njega.:rolleyess::prayer::rolleyess::prayer:
Ako budem ikad kupoval novi traktor, to je moj izbor...ipak je več Same u srcu :):weedman:

da li su izašli isti modeli u ostalim bojama(lamdo, ,df,hurli) i kako se zovu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
da li su izašli isti modeli u ostalim bojama(lamdo, ,df,hurli) i kako se zovu?

E to ti nebi znao, možda da, a možda i ne, možda je SAME odlučio na tržištwe lansirati nešto samo u svom imenu, a ostali budu možda imali nešto svoje...budemo vidjeli začas.:weedman:
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Taktor treba zamjeniti silvera i irona 100 -130, koji izlaze. Znači trebal bi se i pojaviti virtus 130. Zanimljivo je da 3,6l deutz motor ne koristi SCR tehnolgiju (ne traba mu ad blue) za postizanje euro4 norme, kaj je bil slučaj pri večim JD, dok FORTIS(ili agrotron 6 i 7) koristi adblue.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Taktor treba zamjeniti silvera i irona 100 -130, koji izlaze. Znači trebal bi se i pojaviti virtus 130. Zanimljivo je da 3,6l deutz motor ne koristi SCR tehnolgiju (ne traba mu ad blue) za postizanje euro4 norme, kaj je bil slučaj pri večim JD, dok FORTIS(ili agrotron 6 i 7) koristi adblue.

koliko ja znam, niti jedan JD ne koristi adblue!
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
koliko ja znam, niti jedan JD ne koristi adblue!

To sam i mislil (možda krivo napisal), svi JD ne koriste adblue, nego nekakav sistem filtera (NAVODNO skuplje i nemoguče popraviti tj, ako se pokvari mora se mjenjati cjeli segment filtra kaj je veliki trošak). Zato me čudi da deutz koristi takav način postizanja norme na malome motoru pošto bi po toj teoriji adblue bio jeftinji i pojeftinio traktor. Jedino kaj je gnjavaža točiti još jednu tekučinu. I pitanje je kaj bi kod nas točil kad več euro3 motori kod nas imaju probleme sa plavim dizelom, navodno pri uloskom u EU mora ispunjavati euro5 normu kak i eurodizel. Živi bili pa vidjeli.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
To sam i mislil (možda krivo napisal), svi JD ne koriste adblue, nego nekakav sistem filtera (NAVODNO skuplje i nemoguče popraviti tj, ako se pokvari mora se mjenjati cjeli segment filtra kaj je veliki trošak). Zato me čudi da deutz koristi takav način postizanja norme na malome motoru pošto bi po toj teoriji adblue bio jeftinji i pojeftinio traktor. Jedino kaj je gnjavaža točiti još jednu tekučinu. I pitanje je kaj bi kod nas točil kad več euro3 motori kod nas imaju probleme sa plavim dizelom, navodno pri uloskom u EU mora ispunjavati euro5 normu kak i eurodizel. Živi bili pa vidjeli.

Da, krivo sam protumačio napisano izgleda.

Kako god, ne sviđa se meni ni taj adblue a bome ni ova tehnologija što JD plasira.
Tko zna šta će to na kraju ispast, a kao što si rekao, i sada već ima problema sa gorivima ...
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Da, krivo sam protumačio napisano izgleda.

Kako god, ne sviđa se meni ni taj adblue a bome ni ova tehnologija što JD plasira.
Tko zna šta će to na kraju ispast, a kao što si rekao, i sada već ima problema sa gorivima ...

Pa adblu je u biti krajnje jednostavna tekučina, mješavina 32% uree i destilirane vode, a efekt na čistoču ispuha je ogroman. Ni sami proizvođači sigurno nisu oduševljeni, nego im EU diktira norme , afrika,azija,južna amerika, nemaju nikakve restikcije. Uz EU tu je sjeverna amerika, australija,kanada, i neke aziske zemlje (japan, j koreja, vijetnam neke od kojih znam) SRETAN BOŽIĆ
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Pa adblu je u biti krajnje jednostavna tekučina, mješavina 32% uree i destilirane vode, a efekt na čistoču ispuha je ogroman. Ni sami proizvođači sigurno nisu oduševljeni, nego im EU diktira norme , afrika,azija,južna amerika, nemaju nikakve restikcije. Uz EU tu je sjeverna amerika, australija,kanada, i neke aziske zemlje (japan, j koreja, vijetnam neke od kojih znam) SRETAN BOŽIĆ

Da ali, da bi motor normalno funkcionirao potrebno je sipati obje tekućine tj gorivo i adblue, jest da je potrošnja istoga mala, ali ... čak i ne znam da li koja pumpa u mojoj okolici drži Adblue.

Hvala, tebi također čestit i blagoslovljen Božić želim!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da ali, da bi motor normalno funkcionirao potrebno je sipati obje tekućine tj gorivo i adblue, jest da je potrošnja istoga mala, ali ... čak i ne znam da li koja pumpa u mojoj okolici drži Adblue.

Hvala, tebi također čestit i blagoslovljen Božić želim!


ako se ne varam Adblue se injektira u auspuh motora i motor ne ovisi o njemu jedino sto sigurno kompjuter prikazuje nedostatak Adblua i svijetli lampica a mozda i pišti zujalica, navodno neki stavljaju obicnu vodu umjesto Adblua radi zavaravanja kompijutora a kad se ide na tehnički pregled se stavi Adblu (govorim za kamione)
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Još nisam videl adblue u praksi kod nas, u austriji ima na pumpi pakiran ko antifriz od 10l, a na pumpama koje imaju AGRARDIESEL,pandan našem plavom diselu ima i na pištolj. Kak maiky veli adblue se ubrizgava u ispušni sustav, tak da motor dalje funkconira normalno, sad neznam sigurno tuli nekakvi alarm tak da te iritira pri vožnji!!!!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Još nisam videl adblue u praksi kod nas, u austriji ima na pumpi pakiran ko antifriz od 10l, a na pumpama koje imaju AGRARDIESEL,pandan našem plavom diselu ima i na pištolj. Kak maiky veli adblue se ubrizgava u ispušni sustav, tak da motor dalje funkconira normalno, sad neznam sigurno tuli nekakvi alarm tak da te iritira pri vožnji!!!!


mi u firmi smo dobili bačvu Adblua od 200l prije su ga nabavljali u kanistrima od 10l a vidio sam neke nove traktore u Gudovcu na sajmu da imaju spremnike za Adblu.....

.... citao u nekoj reviji (kamion i bus ili sl) prije vise od godinu dana da je tatra napravila motor zračno hlađeni sa normalnom bosh pumpom starom tehnologijom koi ispunjava norme Euro5 samo su dodali Ad-blu,
samo svi sute o tome
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Kod nas koriste adblue od dolaska nove generacije Fendt-a 9xx koji imaje dodatni rezervar za to. Koliko mi je poznato mislim da jednom u 24radna sata ide punjenje sa adblue,ovo nije 100% sigurno. Kod nas se to nalazi u pakovanju od 1000lit na paleti i na prikolici.
 

Duby

Član
Tu od
22 Lis 2012
Poruka
33
shema brzina

zanima me dali itko ima shemu brzina za same saturno jer na njemu nema originalne naljepnice, ili za neki slični same-ov model traktora?

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh