• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Vica za drugi dio se potpuno slazem,a za kosenje se ne slazem ni pod razno. Kosim sa labinom desetak godina i laksi je za raditi od bilo koje kosilice,a dosta ih je proslo kroz moje ruke. Jedino ako je njegova orig kosa onda je sex sa tim kositi.
Poslije deset sati kosevine malo noge zabole ali nista strasno.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ne znam da li ovdje iko uzima stabilnost prikolice u obzir sa vecim tockovima. Vjerovatno vecina voza samo po asfaltu pa nisu problem ni da su tockovi od Fapa trinaeske,a bgm i dosta ih ima koji nikako ne rade sa tim,a ovdje pisu jer su to samo vidjeli kod nekog.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Ja znam da su 12-tice zeznute za šumu, par puta sam nasjel na panj sa diffom
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
U sumi je sve moguce,sta sam samo puta skinuo traktorsku prikolicu sa kuke zapinjuci za panjeve. Lakse je njega skinuti sa panja nego vracati prevrnutog.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Kako misliš pa jel moguće da kardanska osovina na motokultivatoru nema dva ležaja na osovini, a moja osovina kardana ima centralni ležaj koji drži jedan dio težine .Onaj tvornički kardan je predugačak pa kad ga opališ po gasu na brzim brzinama stvori centrifugalnu silu i izbaciva osovinu kardana iz centra te stvara puno veću silu na križeve kardana
 
Posljednje uređivanje:

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Zašto bi bilo prezeško za izvod kardanske osovine motokultivatora ako ta osovina ima na sebi dva ležaja koja ujedno drže osovinu
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
http://imageshack.com/a/img703/2910/18jf.jpg

ovako sam ja napravio od gradica za apokaptusa. Desna strana homokinetičkog šeće ljevo-desno po 25 mm

vezano za zadnju postavljenu sliku... šta misliš kolike su šanse da bi funkcioniralo bez tog bolcna što drži čahuru na kardanskom izvodu? taman sam pripremio i čahuru i poluosovinu....(al nema bolcne)...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Funkcjoniralo bi ali ti je osovina sigurnjak da nemože spasti u radu što nebi bilo dobro

Puknuti ma ta kardanska osovina što si naveo da bi bilo preteško, ajd objasni u kratkim crtama za to opterećenje ja ću te skužit metalac sam radim na strojevima 30.god
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Kardansko vratilo za pogon prikolice je u mjenjaču oslonjeno na 2 ležaja. Prvi koji je do semeringa i bliže kučišta je kuglični promjera je oko 70 mm. Unutarnji ležaj je igličasiti promjera oko 15 mm.
Kod mene je tvornička prikolica i oba ležaja su mjenjana prvenstveno to pripisujem
dugom kardanu bez središnjeg ležaja i centrifugalnim silama kod brže vožnje. Nedavno zamjenjeno kardansko vratilo, za koji dan će i kardanski zglob. U planu montaža središnjeg ležaja na kardan.


p.s. ispričavam se svima koji su od mene primili neku nesuvislu ili nepotrebnu poruku. Seljak i kompjuter u početku nisu savršena kombinacija!:drink::drink:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja nesto kontam da lezajevi u mjenjacu stradaju vise od vibracija koje proizvodi dugacki kardan bez centralnog lezaja, a ne zbog tezine kardana. Jer kad se malo iskrivi kardan to plese ko ludo trese traktor se cijeli...ima komso jedan takav ovdje nasjeo na panj....kriv mu kardan ko gudalo....to kad sjedes na prikolicu pa kad vozi samo preko kardana pozadi imas besplatnu vibratorsku masazu

ko ce znati mozda nisam u pravu ali opet nesto mislim da je tu vise do vibracija nego do tezine
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Evo, da pohvalim distributere dijelova za SS. Kupim danas zglob kardana za SS i veli majstor da je dobavljač TPS iz Istre (da ne reklamiram). 470 kuna.
Rupa za kardan je trokutnog oblika jer se pravokutne ne rade više????
Veli oriđiđi je dio i drugačijeg nema u prodaji. Uzmi ili ostavi. Ima kompletan kardan s oba zgloba 1160 kn.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Da i ja pohvalim distributere djelova odnosno u pitanju su sava gume 6,50/80-12 koje se nemogu nigdje naći.Nazovem Entradu i oni ih nemaju a na pitanje gdje kupiti sava gumu sa druge strane linije tajac pa nakon nekog vremena odgovor kupite kompletan točak a ja njemu kupi ti ga sebi. Problem je sa tim gumama mogu se naći Trayal i Matador al nemaju isti kalup odnosno promjer kao Savine pa imaš problem sa vožnjom prikolice u Sinhro mogo bi otić mjenjač. Dakle jako žalosno što i sad prodaju motokultivatore sa tim sava gumama a nemogu osigurat potrošni materijal što bi trebali po zakonu određeni vremenski period
 

LEINAD

Novi član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
6
Ako nema Savinih guma u trgovinama ima oglas na njuškalu,prodaju se nove gume i naplatci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh