• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
To Miki, toooooo, napokon stigao diferencijal. čekao godinu dana da čovjek rastavi pezejca. dobio diferencijal i kardan sa pendlagerom i prirubnicom za 60€... sad počinje kemija... bit će i fotki :)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
posteno. al ovdje em ih je problem naći, em onda traze za njih cifre da boli glava. ;) sad ja mogu polako...
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
ima li netko u hr da radi pogonske prikolice za labin progres? ima jedan u Bosni ali tesko je uvesti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Imaš tvorničkin rabljenih koliko hoćeš.
Nabavim ti ja jednu ak ti treba.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Pozdrav. Pravi prikolicu za Labin. Ali nemam onu sapu za labin. Mozeli bez nje da se kaci prikolica,samo na onaj gornji dio na onaj jedan klin?
ImageUploadedByTapatalk1426844954.411487.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Može, zašto ne bi moglo.:icon_pray:, ali nije preporučljivo. Bolje je napraviti kako spada, ako želiš proći jeftinije a ako želiš skuplju varijantu onda samo klin, pa nešto polomiš i opet si na početku. Uvijek imaš izbor, zavisi što izabereš.:icon_e_sad:
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Hvala na odgovoru. Jeli tesko da se napravi to? Odje namam da kupim nidje. Iz crne gore sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Nađeš jedan komad pločevine 10 mm debljine, kod nekoga ko ima takvu prikolicu uzmeš mjere, izrežeš, daš tokaru da ti napravi veliku rupu i ostale rupe i klin, desetak elektroda povariš i gotovo.:icon_super:

EVoPFo7.jpg


VHjzN1z.jpg
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Hvala druze. Samo problem je sto nemam nidje da nadjem te mjere. Nema niko odje to takvo. Ipak hvala puno [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Samo izmjeriš dosijed za veliku rupu i razmak za vijke, na onim ušicama gdje dođe klin izmjeriš rupu i istu takvu rupu izbušiš, napraviš klin itd...:(talk):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A :icon_weed:zašto mu ne daš mjera kad več sve znaš.Ja za speciala mogu da dam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prvo napravio dio obilježen crveno , zeleni centar se mora podudarati s centrom križa kardana , znači prvo moraš imati kardan .
kad to tako pričvrstiš na traktor onda napravi ušicu crne boje , u njoj izbuši rupu , postavi klin i zavari tako kako sjedne .
(crna ušica mora ležati na plavoj ušici na mTK

Rupu obilježenu s crvenim X ne treba bušiti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
Ma samo ti se čini, za minuticu je dolje ili gore.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Pa dobro zavrces gore dva sarafa i donja dva standardna, samo mi je nekako mala dodirna povrsina sa mjenjacem.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pogledaj postove od 301 u ovoj temi, sve sam premjerio i opisao, ako nije jasno pitaj... Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh