• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Ako su semerinzi za SS ima kvaka, na kardan ide lijevi. U nutarnjoj stjenki su rebarca sitna koja vračaju ulje od semeringa, na to treba pripaziti. U Agro domu ZGB nije problem nabaviti, i pita trgovac gdje se montira upravo zbog te sitnice. Ako je kome ovo pomoglo super. Bolf u Gundulićevoj Zgb radi sve vrste semeinga, gumica i sl.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Riješeno, ugrađeno..

"Lagercommerce" !!:(y):

Semerinzi za BA3-2101, 2104,2105.jpg

Hvala, ovih dana počinje konstrukcija....
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
OK evo krenimo redom.
Još lani sam počeo sa vučnicom, a evo ja sam je crtao prvo u Sketchup-u, a naravno snimio sam originalnu vučnicu, evo slike :

Vucnica_donja_ploca.jpg


Vucnica_okomita_ploca.jpg


Vucnica_Potezni_cilindar_sa_prstenom.jpg


Vucnica_velika_osovina.jpg


Vucnica_glavna_ploca.jpg


Vucnica_klin_sa_cilindrom.jpg


Vucnica_plocice.jpg


Gotova_vuca.jpg



Eto nije nešto, ali glavno da su majstori koji su mi rezali pozicije skužili što treba, a ovako je to ispalo kod mene. Pričvršćena je samo bila na TPS, a dolje varena:icon_eyes:

Vucnica.jpg


Bit će još slikica...
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Ako nije problem, daj crtež u obliku .skp kako bih ga mogao bolje videti u Google SketchUp iz svih uglova i u uvećanoj razmeri.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Moja najnovejša pridobitev.
 

Prilozi

  • 20150929_171424.jpg
    20150929_171424.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 907
  • 20150929_171407.jpg
    20150929_171407.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 723

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Šta nije sanduk nešto manji od originalne prikolice ili se meni samo čini ovako od oka.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Originalne dimenzije su 194 x 143 x 30 cm.
 

Prilozi

  • DSC00598.jpg
    DSC00598.jpg
    72 KB · Pregleda: 260
  • DSC00599.jpg
    DSC00599.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 282

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Da li je netko radio stranice za prikolicu, kao original. Mislim savijanje i sl. Kolika bi bila vrijednost stranica? Svih 4?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Kila puta 10...14kn ti je cijena savinutog lima.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Pozdrav.
Kako sam i najavio u prijašnjim postovima, evo mog uradka kardanke.



1_Masna_anker_ploca.jpg


2_Sve_irom.jpg


3_Planiranje_za_sastavljanje.jpg



4_Pri_vr_eni_diferencijal.jpg


5_Priprema_za_ko_nice.jpg


6_Ko_nice.jpg


7_Sirova_konstrukcija_sa_drijekima.jpg




Molim da mi administrator teme ne zamjeri na dužini posta, ne znam staviti thumbnails pa bi ispala fotogalerija sa malim slićicama.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Evo i ostatka slika, moje isprike u gornjem postu neke nisu baš previše jasne, kao i neke u ovom postu..


8_Lakiranje1.jpg


9_Lakiranje2.jpg


10_Kompletirano_bez_poda.jpg


11_Kopletirano_sa_podom.jpg


12_kompletirano_sa_trugom.jpg


13_Prvi_test_piljena_drva.jpg


14_drugi_test_granje_i_metrice.jpg


Uglavnom Mašina se sad pretvorilau vrlo zahvalan stroj (zvijer), jer sve što sam natovario u blatnoj šumi sve je izvukla bez ikakvih problema.
Ove pak slike su neke od zanimljivijih od početka radova pa do testiranja tereta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
A zakaj nisi napravil pod ovdje gdje držiš noge?
Bilo bi ti puno sigurnije nego s ovom šipkom.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Malo samo da pojasnim.
Puno je slika bilo od početka, tako da se nisam mogo odlučiti odmah koju ću staviti.
I da prvi prvi (nulti) test na žalost nisam poslikao, a to je bila prikolica natovarena sa batudom i zemljom od iskopa dvorišta i to ravno sa stranicama. Moram priznati da sam se smrznuo nakon što sam izračunao volumen i kilažu tereta.
Ispalo je malo ipak previše od deklarirane tvorničke - blizu kubika. No NIKAD više.

Odmah sam skinuo sve kotaće, i difa i TPS-a, poslije toga sam skinuo i poklopac getribe i jedne i druge. Ugalvnom lijepo sam se prepao, a Starica(SS) je izdržala pa je sad mazim i pazim.

Ovakav pristup - niska truga, temeljena na prigovorima starih koji imaju original kipericu, pa se teško penju u nju i teško im je istovarivati, odn. tovariti na visoko. Priznajem složio sam se dijelom sa njima, a plus toga stranice i ručice i lojtre sam iskoristio od stare vučne prikolice.

ALI, :)
Već su pripremljene stranice i pod za kipericu..:(giggle):

O tome malo više kad malo zatopli..

Za sve koji znaju baratati sa Sketchup-om evo link za prikolicu:

https://drive.google.com/open?id=0BylGN3PlSS51M3ZSbDA5TzFGcmc
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dal ti bum par zamjerki ali i pohvala
- mreža(gustoča) ispod lima poda (osim ako lim nije 3 mm )
- predugačak kardan
- feder ispod sjedala
+ stranice
+ sistem ručne kočnice
+ gume
+ volja
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
A bok ZJ..
Nisam htio previše talasati sa izmišljanjem nekih preinaka.
Kao što se i vidi komplet konstarukcija je kopija originala, ne 100% ali sam se potrudio .
Za jednog elektroničara ja sam zadovoljan....

dal ti bum par zamjerki ali i pohvala
- mreža(gustoča) ispod lima poda (osim ako lim nije 3 mm )
- predugačak kardan
- feder ispod sjedala

Štima.

Pod je naravno pretanak jer sam već i ja bil malo tanak :(giggle):
Ali korisno je da ga mogu sam raskapćiti i pošto bude išla kiperica, onda mi to olakšava posao, no isprobano bolje od poderanih i iskidanih starih dasaka.

Kardan koliko vidiš ima u sredini Pent lager (kako predugačak?)

Sjedalo je ručno rađeno od dva sjedala, a unutar konstrukcije spužve je naravno i opruga, znam na koji feder misliš... na ukupnu amortizaciju, ah nebrem sve...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Ima tu još puno posla.
Dakle prije nego krenem u izradu kiperice, moram popraviti SS.
Moram poravnati za početak ručke volana (bolje da ne pričam što je bilo), onda moram izmijeniti tim putem još i sajle.
Zatim moram zamijeniti semeringe na vratilima.
Kotaći na SS mi siju poslije kako sam lakirao felge to moram srediti, ali mislim da bez vulkanizera ne bude prošlo...

Evo pent lagera na sirovo zašvasanog...

IMG_20150906_212703.jpg


nemam ljepše slike.
No sad idem odmarat. Ako ima kakvih pitanja ne preveč stručnih, imam nešto dokumentacije nešto sam stavio na forum, stavim pošaljem nije bed..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh