• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja samohodne rotacione kosilice za voćnjake

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kakve to veze ima? Bila letva na autu ili na ovoj kosilici radit ce jednako dobro

menzetne su im boljka .lako ih neka grana ili sl. moze probusiti ili rascepiti a onda brzo mogu propisati ulje . auto ipak ide vecinom asvaltom ili putem gde su manje mogucnosti za to. zbog toga sam rekao . nezameri ali nasmejalo me ono letva izmedju nogu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
To ti nije loša ideja :partyman:
Tako bi mogao letvu da stavim i do same šasije lijevo ili desno , odlična ideja :prayer:

@vica
sve će biti zatvoreno i nema šanse da se nešto podere na strani predmet
moram sve zatvoriti jer sve što kosačica baca ispod sebe bi završilo u prostoru motora i hladnjaka , samo ulaz vazduha moram uzeti sa neke ''čiste strane'' vjerovatno iza leđa vozača
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
kakvi nezna nece ici sto po makadamu,koliko rupa pregazi auto u vecoj brzini pa sluzi letva.
samo odozdo jezastiti da nije izlozena nekoj grani itd zbog manzetni.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Ma letva na opelu skori nikada ni ne ode , samo odu ove spone u sudaru ili udaru na rupu ili silčno , mora biti dovoljno jaka pogotovo što je i servo pa time ''štiti'' zupčanik
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To ti nije loša ideja :partyman:
Tako bi mogao letvu da stavim i do same šasije lijevo ili desno , odlična ideja :prayer:

@vica
sve će biti zatvoreno i nema šanse da se nešto podere na strani predmet
moram sve zatvoriti jer sve što kosačica baca ispod sebe bi završilo u prostoru motora i hladnjaka , samo ulaz vazduha moram uzeti sa neke ''čiste strane'' vjerovatno iza leđa vozača

nisam znao da ces sve zatvarati. za opelove si u pravu one su bas robusne. mozda si mogao i obicnu od opela ubaciti da nekacis pumpu cevi i ostale djakonije .kadetove su prilicno jake
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Pa baš sam insistirao na tome da je servo pomagano , ne košta me puno vremana da dogradim jednu servo pumpu a ipak velika je razlika u korištenju , lakše je
Opela sam izabrao jer mu je izlaz u sredini , dosta jaka i lako dostupna
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Danas sam završio sklapanje diferencijala uz mnogo muka koje se me zadesile usput
sada su vanjske ivice točkova široke 150cm , sasvim pristojno

Evo već dobija neku formu
1001632t.jpg


1001628e.jpg


Nisam baš zadovoljan jer imam prilično malo prostora između šasije i unutrašnje ivice točka , očekivao sam makar malo više ali je nemoguće
1001630u.jpg


Isto tako malo me brine položaj kardana , ustvari to su dva unutrašnja zgloba od auta , ovaj na mjenjaču ostaje pežoov a na diferencijal stavljam unutrašnji zglob od golfa
1001629t.jpg


Prostora sa lijeve strane motora ima pristojno za sve prateće komponente
1001631h.jpg



Ona velika širina šasije može da mi pravi probleme oko zadnjeg mosta jer točkovi neće imati gdje da se saviju a da ne udare u šasiju , tu će biti dosta ukrajanja šasije :(
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Odličan projekt, sviđa mi se kako si zamislio stvar. Ono što me zanima jest kako namjeravaš povezati osovine sa šasijom. Ciljam na ogibljenje i torziju, dakle motanje u sredini šasije na neravnom terenu, da bi svi kotači ostali u dodiru s podlogom. Druga stvar, ja bi prednje poluge složio obavezno sa bočnim pomakom u obje strane. Lako je, možeš riješiti upravljanje sa samo jednim dvoradnim cilindrom, a ako sam dobro shvatio namjenu stroja, sa tim će ti biti daleko bolji za manevriranje između "prepreka"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Osovine , vjerovatno misliš na pogonske osovine ?
Pa prednji diferencijal koji je ujedno i vučni biće zavaren za ovu šasiju
A zadnja osovina će biti na klackalici , isti sitem kao kod kombajna ili viljuškara , osim ako ne dpbijem neku bolji ideju , ona neće imati pogona
Od zglobara sam odustao zbog nemogućnosti izrade , odnosno nebi mogao da posložim komponente onako kako sam zamislio od meni dostupnih dijelova
Bočni pomak nije otpisan ali za sada nije u planu , prednje fiksne poluge je prilično jednostavno za napraviti , ako se stroj pokaže kao funkcionalan i upotrebljiv nije problem uraditi nanovo poluge sa bočnim pomakom , obje koriste isti podizni sistem tako da ne gubim mnogo
A svakako ću odmah da stavim hidraulični razvodnik sa dvije komande , neka se nađe ;)

Prioritet mi je da ovo sastavim i vidim dali zadovoljava :snagom,upravljivosti,izborom brzina,vučnom silom itd.
To su mi sve nepoznate

Imam jedan dobar elektro hidraulični razvodnik ali me zeza što su mi špulne na njemu od 24 volta , a bilo bi fora da je komanda poluga namontirana kao dva mikroprekidača na ručici mjenjača :supz: skoro pa JD ili FENDT :mrgreen:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
A da stavis iza samo jedan tocak? Rjesio bi se klackalice i mozes ga staviti unutar sasije, kako zelis
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Neznam ni sam , bojim se da mi taj treći točak ne bude gazio otkos previše , jeste lakše za izvesti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
http://traktor.mojforum.si/traktor-about10247-0-asc-0.html
Pogledaj si malo rezultat preinake tomice .
Vrhunski odrađeno , čovjek je stvarno maštovit po onome što sam mogao vidjeti na slikama pošto ne razumijem ni S od slovenskog
Ja nisam mogao u takvu preinaku zbog cijene tomica kod mene i preskupih dijelova , isto tako za rotacione kose ništa ispod dvoklipca nebi moglo da zadovolji

@kosjerac
Piće je najmanji problem :drinkers: imaš li još kakvih slika od sličnih mašina , ovo mi nešto nedefinisano , nismo zasnovani na istom principu
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Hteo sam slikom da ti pokažem da motor od 1900cm2 nije mali za tvoju mašinu, neko od forumaša na prethodnim stranama je pitao da li neće biti slab motor, ovaj pokreće i diskove i valjke za gnječenje i plus kosačicu, a mislim da je ista širina košenja ove tvoje i ove sa slike.Ako naletim na neku sličnu spravu slikam i kačim slike.Poz.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Kosjerac, da li imaš još kakvu informaciju o toj BCS, neki link ili tako nešto?? Izgleda da im je osnova za izradu bila BCS622.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Meni nikada nije kasno da stavim i širu kosačicu , to je najmanji problem jer se one kod mene ne koriste i oni koji ih dovezu sa zapada kasno shvate da je to roba koja malo teže pronalazi kupca pa se onda pribjegava spuštanju cijene
Evo danas sam zagovorio da pogledam jednu frontalnu kosu sa dva doboša i širokougaonim kardanom , širina 165cm a cijena 500 evra sa kardanom


Ma ni ne sumnjam ja da će motor biti slab , ja gledao motor 1.6D od golfa na kombajnu pa ide , a u mene 1.9
Mora on imati snage samo moram da dogradim regulator broja obrtaja , imam neki na polici neznam ni dal' je ispravan
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Same ovo je kosačica od drugaraako te nešto intresuje oko nje mogu da uslikam jer jedna slika vredi više nego 1000 reči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh