• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Na žalost nema ništa od onih startera. Neki su motore bacili, neki ih se riješili na drugi način, a ovaj jedan toga nije ni imal.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Zbog loših iskustava ne se štel mešati u upuštati u tu delikatnu temu. No moram priznati da je tu bilo i puno lijepih i nezaboravnih uspomena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Nakon 25 i kusur godina konačno moja SRK 70 istrunula i zaslužila novi plašt i nož 😎, sad ju moram cijelu pobojat da je sva u istom fazonu 🤦‍♂️
Sva sreća pa nož nije bio jako istrošen 😂
View attachment 72597
View attachment 72598
I upitnik, jel zna netko gdje bi se mogal nabaviti starter za ovaj motor, mislim da se radi o Lombardini motoru?
View attachment 72600
Ovo tvoje ne izgleda poderano...a ako je, ima ga za kupiti:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Taj na slici ne odgovara za LA300 ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Taj na slici ne odgovara , ali odgovara isti takav! DMB 300 je licencirani LA 300 , tako da imaju identičnu rremenicu i starter.:p

# ZJ​

Ako ne odgovara onda to obrazloži ako znaš ako pak ne znaš onda ti nema smisla lupati.o_O
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Pa ak velim da taj na slici ne odgovara, valjda znam prepoznati zakaj je tak…Ne optužuj bez argumenata, jer nemres znati koliko netko drugi (pa i ja) zna…
Imam ih nekoliko doma i nekoliko sam ih osposobil.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Nisam se ni opterećivao time da li paše,nego sam samo uzeo sliku da pojasnim šta čovjeku treba
 
  • Like
Reactions: ZJ

Boris Vž

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
10
2. SOLO By AL-KO 5231 SP-A
-zapremina motora = 166mm3
-snaga motora = 2,6kW
-motor = Loncin
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 580,00 eura

3. AL-KO 51.3 SP-B Higline
-zapremina motora = 150mm3
-snaga motora = 2,3kW
-motor = B&S
-getriba = vlastito (ALK - aluminijsko kučište - made by Italy)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 550,00 eura

5. SOLO By AL-KO 5231 SP-H
-zapremina motora = 167mm3
-snaga motora = 3,2W
-motor = Honda CGV
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena =690,00 eura
Puno hvala na ovom postu kolega!

Malo sam bio u drugom poslu pa sam kosilicu stavio na čekanje, ali danas razmišljam uzeti jednu. Hvala svima koji su mi odgovorili na prvi post, definitivno je pomoglo! Jednostavno nisam stigao odgovarati na sve.

Jučer sam tu kod nas u Vž svratio u Međimurku BS i bacio oko na kosilice. Ustvari sam se iznenadio sa ovim SOLO by AL-KO, nisam do sada čuo za njih. Gledao sam ove pod broj 2 i 5 i danas sam se već spremio otići i uzeti jednu kadli... vidim sad na ovoj detaljnoj listi (hvala još jednom kolega) da je kućište getribe plastično i zastao sam.

Dakle imam 3 pitanja prije zadnje odluke.

1. Da li me treba brinuti što je kućište getribe plastično a ne aluminijsko, ili to nije tako važna stvar? S obziorm da skoro 15 godina kosim bez getribe i naučen sam gurati, dizati, okretati kosilicu u vožnji kako mi paše, da li da se brinem oko getribe i uzmem čim bolju ili ne?

2. Mogao bi uzeti i ovu pod broj 3 ali nekako ne bi Brigsov motor, ne znam zašto nemam više povjerenja u njih. Druga stvar kod te je da je SOLO by AL-KO nešto kvalitetnije izrade od standardnih AL-KO. Ne znam koliko u tome ima istine.

3. Ako idem na 2. ili 5. koliko je Loncin motor lošili od Honde. Vuče me na Hondu ali ako nije neka posebna razlika radije bi uštedio tih 150 eura. Čujem da je Loncin made in Japan (možda sam krivo čuo) i da je dosta sličan Hondinom.

Eto, mislim da je to to prije nego ubodem kosilicu.

Idi u dučan i servis Motoreni u Nedelišće i izaberi, možeš i Husqvarnu.
Hvala gospon Plus
Nisam nikako stigao do Motorene pa sam skočio u Međimurku BS.
Gledao sam Husqvarnu LC 353 AWD ali malo mi je overkill.
Kakva su vam mišljenja o SOLO by AL-KO? Konkretno Loncin ili Honda motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Nisam mešter od kosilic, ali ak Husqvarna i Stihl (a i još neka ugledna imena) rebrandiraju Loncin kao svoj motor, sigurno nemre biti loš(iji) od drugih, tak da je stvar osobne preferencije.
Meni se taj motor čini dobrim izborom...jer ionak motor uglavnom nadživi kosište, a pogotovo pogon.
 

Boris Vž

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
10
Hvala kolega!
Ovo je odgovor na 2 pitanja odjednom :)
Samo još getriba me muči.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Mene bi više brinulo plastično kučište getribe i ja bi radije nekaj čvršče.
 

Boris Vž

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
10
Pitam se da li je uvijek bilo tako komplicirano kupiti kosilicu... ili sam ja kompliciran... ili je oboje...

Ok, kosilica sa alu kućištem getribe, dobra getriba unutra, Loncin motor, lageri u kotačima, čelično kućište (može i pocinčano), širina reza bar 51... do 600 eura. Jel ima kaj? o_O
:rolleyes::p

Pa može se napraviti
Ovo zvuči zanimljivo. Kako napraviti? Ili kome dati da napravi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Prije par dana sam kupil takvu, samo je Bull&Shit motor gore…

…jedino je 16 let stara…
 

Najnoviji postovi

Na vrh