• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja imam doma Briggs Quantum XTL čini mi se 650. Taj bi trebal biti slabiji od ovog tu u ponudi?

Ja mislil da taj 650 nešto znači, snage ima na pretek, reže zemlju i travu zajedno...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako ti tak veliš, ja nisam oduševljen snagom tih motora.
650 je oznaka 6,5 ft/lbs, odnosno okretni moment. Već se pisalo o tome.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A čuj meni je bil napredak jer sam prije imal tomosa rotacijsku na guranje cvaj takt. Koliko bi onda 650 imala konja ako ova 775 ima 3,7 ks?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Tesko je tvrditi 100%, al se sjecam da su jedno kratko vrijeme pisali da je 3.4-3.5ks. Danas niti jedan proizvođač ne navodi snagu(barem ne na motorima za kosilice). Bilo je i tužbi zbog toga.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja kod tih briggsa, tecumseha,honde i kineza gledam samo kubikažu ono što pišu na poklopce je samo za oči a sa snagom nema veze.Najbolji su briggs 190ccm stari tip koji nema ventile u glavi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Koji je ovo marketinški shit. neznaš koliko konja ima, jedino znaš da jedan konj hoda iza... :cool2:

A i ovaj elektro start, pitanje je koliko je to pouzdano kad ju korisnik opere nekoliko puta nakon košnje pa voda učini čuda... tak je barem bilo na Tecumsehima, anlaseri su svi zaštekali nakon godinu - dvije...
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
https://www.trgo-agencija.hr/kosili...acivanje-malciranje-kosara-samohodna-10g.aspx

Da li netko ima ovakvu kosilicu ili takvu 3.2kw? U kojim uvjetima ju koristite? Ja kosim sa stihl flaksericom inace jer nemam puno dvorista, 2sata efektivne košnje no sad imam stari vocnjak oko 1800m2 i to bi mi vec bilo previse za flaksericu. Trava u vocnjaku nije gusta, neka šumska vrsta trave ali nebi bas svaki tjedan kosio a i vjerovatno bi bilo grančica, šiblja itd...
i jos nesto bitno... prvi put cujem za subaru motore na kosilicama :D kak stoje sa djelovima i pouzdanosti ?

Ako imate neki drugi prijedlog.... do 3000,3500kn

postoji i opcija kupnje polovne partner sa briggsovim motorom 7ks
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,730
Gdje za ovu tvoju novu postoji ovlašteni servis i prodaja rezervnih dijelova? To ti je dosta bitno.
Ako imaš daj postavi sliku od te kosilice i motora od 7 KS.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,730
To ti nema 7 KS.

Uzmi stari dobri Briggs i uživaj.
Ja sam bio prije 9 godina kupio Hondu i vratio drugi dan, doplatio stotinjak kuna i uzeo Briggs 635. Još uvijek radi kao nov s istom svjećicom.

Tast je par mjeseci iza toga kupio Hondu, nedavno ju je polomio i vozio k' motomehaničaru. Najavio mu je ceh od 1000 kn za rez.dio, bez ruku, posla. Deda je to dovukao doma, a ja sam ju onda složio sa 2 kom drota i ona dalje radi, ide, kosi, za nula kuna i jedan gemišt.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,zeza me kultivator,brigs motor4takt.Nekad nece upalit ,topli ili nakon tocenja a da ne skines poklopac filtera zraka.Z naci prebogata smjesa,da malo zavrnem saraf(kolko)i kak skinut ventile(stisnut nutra i zaokrenut osigurac)skime se to poslajfat ili koliko bi mi zel servis za tu igru.:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
danas , tj jućer jer za dans ne znam je prije nastradalo kučište nego motor , i ne samo kučište nego svi drugi djelovi osim motora
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako je garancija 5 godina, onda nemaš šta razmišljat.
Jel dvorište u brdu.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Ako je garancija 5 godina, onda nemaš šta razmišljat.
Jel dvorište u brdu.
Dvorište mi je sve ravno nema ništa brda, ima ga nekih 1000kv,metara
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Napokon i ja došo do pravog motora za kosilicu,inače je kompletna samo je krepo pogon.Ovaj ima pravih 6 konja i mislim da ima uljnu pumpu,filtera ulja nema ali po kanalima po bloku mogo bi imat.Jedina mana mu je težina,težak za 2 briggsa.







 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kosilica razmontirana i motor opran.Sad se dobro vidi da je to malo kvalitetnije napravljeno neg briggsi ili tecumsehi,skoro da ga je šteta da vrti kosilicu:icon_rofl:Najverovatnije ču sredit i pogon točkova jer kučište i ostalo je još u veoma dobrom stanju.












 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vidim, ima i mjesta za anlaser. Jel ima zupčasti vijenac?

Na dobrom mu je mjestu i zračni filter, naprijed gdje nema toliko prašenja i sitnih čestica trave. Kod mene ne Briggsu je bočno, non stop ga ispuhujem (jasno kontra od usisa), a jednom godišnje mijenjam.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh