• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Abarth, takvi motori su bili na starijim protuavionskim topovima trocevcima 20mm Hispano-Suiza, kakve smo imali u vojsci
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Znači da sredi motor i samo mu top nedostaje da sve kompletira. :)

:icon_rofl:

E to! Bome moram priznati da ne znam ama baš nikoga ko ima doma top!
Kaj velite gospodine abarth :icon_e_wink: ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala za info. to nisam znao a sasvim moguče da su bili.To je onda dizalo i rotiralo cevi od topa na postolju.Samo da nije bio malo jači motor jer ovaj nema baš neke snage za gonit ono železje u krug.Baš ide u pravom smeru ova tema od kosilice pa do topa:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Nema to veze, jer Sachs motori su jako cijenjeni motori, barem za one koji znaju što je to, a imali su oni i wankele od 150 kubika i 15 konja
 

Prilozi

  • jrel0s5vxds7kwxjz2q3.jpg
    jrel0s5vxds7kwxjz2q3.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 77

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Samo da se pohvalim, na ovakvom protu avionskom topu sam ja istreniran (kao nišanđija) u bivšoj JNA.
Sa njima se je moglo ručno i poluautomatko pratiti meta. Za poluautomatsko praćenje se koristio motor, koliko se sjećam mislim da se radilo o Wankel motoru.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Wankeli su obično bili ispod sjedala nišanđije. Skrenuo sam temu sa kosilica, ali ti Sachsovi motori su stvarno bili univerzalni, bilo ih je na svakakvim strojevima, i što je najvažnije pouzdani su.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
:icon_rofl:

E to! Bome moram priznati da ne znam ama baš nikoga ko ima doma top!
Kaj velite gospodine abarth :icon_e_wink: ?
Prije nepar godina je neki lik uhapšen što je bestrzajcem tukao u brdo. Dobio unuka pa izvukao top iz podruma da proslavi, ali drugovi u plavom nisu mogli da razumiju njegovu sreću. :D
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Posle par tjedana hladnoče danas lep sunčan dan tak da sam vani malo prao delove tak i ovog malog sachsa.Posle sam ga sastavio i za nepovjerovat prvi poteg upalio.Radi veoma tiho i mirno,malo je odradio tak da ispuše malo godine koliko nije radio.Sad pali samo na trzaj ma pravo malo čudo.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
danas sam radio oko moje kosacice, ranije sam pisao o njoj... i kad sam je sklopio, usuo novo ulje, novu svecicu, membranu zamijenio upalila je i radi ok, medjutim, dosta trese, ne znam zasto... velike "vibracije" su mi se pojavile kad se upali ... bas trese, sto moze biti ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možeš , osovinu možeš tak da okrečeš rukom , samo prije izvadi kabel svječice
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Puknuti, kad maknem noz, i izvadim svjecicu, kako cu znati je li osovina kriva??
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ako je do noža kad ga skineš i upališ neće da trese.
Ako je do osovine ne skidaš nož, već samo lulu sa svjećice da ne sastavi dok vrtiš. Okreneš koji krug i provjeravaš da li pravi "osmice".
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Trebam misljenje.... Sta mislite o motorima MTD THORX? Razmisljam da kupim samohodnu kosilicu, kosta oko 300 eura...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mrga, zato jer su to sad realniji konji nego nekad. Ovaj 775 bi morao biti mrvicu jači nego oni nekad "5ks"(625,650,675)
 

Najnoviji postovi

Na vrh