• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vjenac je uliven u sklopu zamajca a starter je predviđen verovatno kad se motor koristi na kakvom drugčijem stroju-možda i kakva de lux kosilica.Pogon popravljen samo ručica za uklapanje nova.Zanimljivo je da sajla kad povuče ručicu našpana remen i istovremeno ručica uključi i pužni pogon.Obično je jedno ili drugo ali kod ove oba sistema odjednom.Čak i redukcija na točak je dupla obično je samo jedan zupčanik a kod ove dva,velik je točak pa zbog toga.


 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bome, profi stroj, nema kaj, vidi se i po kotačima da nije puno prošla...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jedna je sređena a druga ista je još u delovima,čekam da se malo ohladi jer ova vručina ubija i bez toga da se nešt radi:(sweat)::icon_lol:Neverovatno je kak ovi motori lepo pale,malo povučeš špagu i kao da jedva čeka da upali.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.Čak i redukcija na točak je dupla obično je samo jedan zupčanik a kod ove dva,velik je točak pa zbog toga.


međuzupčnik nema utjecaja na konačnu redukciju :icon_mrgreen:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Kakva su vam iskustva s plastikom koja kao štiti remenicu za pogon kotača.
Moja je od plastike i svako toliko kad je otvorim puna je trave sasušene.
Dali bi bilo bolje da je maknem, pošto uvijek kad završim s košnjom kosilica ide na pranje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Plastika sprečava da se utor remenice ne puni sa travom i štiti remen od noža,ak je nema remen bi nanio puno trave u kanal i izbacilo bi remen.Plastika mora bit za rad pogona točkova bez problema a za dobro pranje možeš da je skineš ali i vratiš kako treba.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pretpostavljao sam da je napravljena da štiti remenicu, ali mi je svejedno muka kad vidim koliko trave bude u njoj. Vjerovatno šlampavo napravljena.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je plastika cela i pričvrštena kak treba onda je kak je.Ja obično očistim nož sa gornje strane od naslage koja hvata travu i nanosi ju kod remena.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Znači bolje da je imam takva kakva je nego da je uopce nema.
Nema druge nego svako toliko skidanje i pranje.
Hvala na odgovorima.
 

Ducky10

Novi član
Tu od
30 Ruj 2017
Poruka
2
Bcs 622 samohodna kosilica

Pozdrav svima.Dali itko zna mehaničara za servis Bcs kosilica na području Karlovca i okolice?Preciznije za štelanje karburatora(nakon prvog potezanja užeta svjećica je mokra).
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Motor ACME ili condor? Nema tu štelanja, tu nema iskre..... Za početak nova svjećica i probaj kako baca iskru, zatim "lula", kabal, platine i.....kalem.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ja sam svoju isto kupio na ekupi, isto firma adk i motor b&s 675ex, jaci od ovog.
Evo vec 3 godine samo pali vozi. Pokosi ona između lavande na 5000 kvadrata i 5-6 puta na godinu, a i jos okucnica i vrt.
Zadovoljan kupnjom.
 

sibica

Novi član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
4
Pozdrav. Evo i mene s jednom zamolbom. U potrazi sam za novom kosilicom. Ono što tražim je solidna kvaliteta, širina košnje cca 50 cm, metalno kučište. Može samohodna, može bez. Više mi odgovara ako nema košaru, a ako je ima onda bi volio da ima onu mogućnost kod koje se nakon skidanja košare može prebaciti na bočno bacanje trave. Nekako sam mislio uzeti Husqvarnu 155S, ali kad sam je vidio uživo vidio sam kako je preogromna jer na par mjesta u vrtu imam dosta usko i mislim kako s tolikom kosilicom ne bi ni mogao pokositi 1/3 vrta.
Husqvarnu imamo već skoro 25 godina i radila je bez većih problema i ona bi nam bila prva opcija,ali kad bi postojala malo manja od ove.Husqvarna ima 1+1 garanciju, kako se zimi ne kosi iz očitih razloga, onda ispada to samo max 1 godina garancije.

Danas sam naletio na ove dvije koje su me privukle sa 5 godina garancije:
https://www.bauhaus.hr/strojevi-i-p...ilice/benzinska-kosilica-powered-pwrb-42.html
Jeftinija je, dosta lagana, stražnji pogon, ali ima motor kakav imam na jednoj Gardenol kosilici (OHV) s kojim stalno ratujem zbog problema s paljenjem i sl. gluparijama. Jednostavno, motor mi ne ulijeva povjerenje. Druga je ova:
https://pevec.hr/kosilica-motorna-samohodna-smart-53-mspb-mtd-246659.html
MTD motor, ali navodno jedan od rijetkih MTD motora koji je Made in USA. Sa MTD-om nemam iskustva. Kosilica je malo veća, pod rukama izgleda dosta kvalitetno napravljena. Prednji pogon-samohodna. Pet godina garancije, dvije od proizvođača, a tri od Peveca.

I sad ono što me baca u nedoumicu: dio prodavača mi govori kako je prednji pogon puno bolji za manevriranje jer se na eventualnoj prepreci ili uzbrdici kosilici samo podigne predni dio i lakše se onda manevrira, dok je kod onih sa stražnjim dijelom to navodno teže.
Drugi mi tvrde kako je stražnji pogon bolji ako imam neku uzbrdicu. Što je u stvari istina?
Može li preporuka neke druge do okvirne cijene od cca 3000 kn. Po mogućnosti sa barem 3 godine garancije. Hvala!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni izgledaju dosta slabašno(prvi link ) ...za redovitu košnju je Ok , ali ako .....
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Dal neko zna u % il stupnjevima koliki je dozvoljeni nagib za traktor kosilice tipa MTD 107 T/175?
To su B&S Intek motori 500ccm3 bez uljne pumpe pa me zanima koliki je dozvoljeni nagib da motor ne radi na suho tj bez da se oštečuje?
Našao sam upute od MTD-a da je dozvoljeni nagib 20% zbog opasnosti od prevrtanja al nema uputa baš od motora da vidim koliki on podnosi nagib.
 

Najnoviji postovi

Na vrh