• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tko se toga sjeća još?
33bdd32668ffcb6fdd15d2cbae2bffd2.jpg


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Samovezačica...
Mi još uvijek imamo dreš (vršalicu).
 

Arijan

Novi član
Tu od
26 Stu 2018
Poruka
1
Bok forumaši, kupujem kosilicu za cca 2.000 kvadrata, blago nakošenog terena.

Za sada mi je favorit:

https://www.bauhaus.hr/benzinska-kosilica-gardol-gbw-53-re-instart.html

GARDOL GBW 53 RE InStart
Samohodna, motor: B&S 775 iS, 4-taktni, 161 cm3
Snaga motora: 2,6 kW / 3,6 KS pri 2900 o/min
Stražnji pogon

Širina rezanja: 53 cm
6 - struko podešavanje visine (27 –80 mm)
Promjer prednjih kotača: 200 mm
Promjer stražnjih kotača: 280 mm
Zapremina košare: 70 litara
Težina: 38 kg

Nema sajlu nego starter na bateriju koja se vadi (pa je dobra za zaje... lopova koji ju uzme), i ima PET GODINA garancije.

Trebala bi biti dosta za moje potrebe (kao preporučuju ju do 1.800 m2 travnjaka)

Čini li vam se ovo kao dobra kosilica za 4 tisuće?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Teško je savjetovati drugog bez višekratne upotrebe i rada s takvim modelom. Mišljenja sam da je 4000 Kuna puno novaca i stroj mora biti opaki. Garancija 5 godina izgleda privlačno, ali na što točno, dobro se raspitaj, na što točno garancija važi - to je siva zona.

Moje mišljenje je da je motor možda malo slab premalo KS, iako je to novija generacija motora. Nije mi poznato do kojeg nagiba ima osigurano kvalitetno podmazivanje, jer si naveo da bi kosio na nagnutom terenu.

Ti najbolje znaš da li ti treba za tvoj travnjak košara za prikupljanje trave, ili da možda za istu cijenu tražiš samohodnu kosilicu bez košare s jačim motorom i bočnim izbacivanjem. Ta bi bila laganija (ne po kg nego za osjet rukovanja), okretnija i jača.

Procijeni koliko je ta kosilica jaka, teška i eventualno plastična na vitalnim dijelovima. Plastika bi mogla biti problematična ako bi lako pucala.

Više budeš znao dok ju budeš testirao kako ide uz brdo i niz brdo, da li kotači vuku ili proklizavanju.
Ja sam jednu kosilicu kupio ove godine u Bauhausu i vratio ju poslije prve košnje, vratili su mi sav novac bez problema - za to im skidam kapu do poda. Dokazao sam im da pogon kotača i varijator nije OK, a bila je lijepog izgleda, s Honda motorom od 160 cc itd.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je motor u rangu Honde GCV 160, odnosno briggsovim motorima od 5ks nekad.
Za konkretno tu seriju ne znam, ali ovi novi OHV motori od briggsa imaju problem što im je premala dizna u rasplinjaču(zbog eko normi) pa rade poprilično neujednaćeno i skloni su štopanju sa lošim gorivom. Ostalo i nije tak loše.
Jedino mi je glup ovaj mehanizam za paljenje....hvala bogu pa na kraju uvijek ostane klasična špaga.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Gdje se mogu nabaviti ovakvi ležajevi?
Koslilica je adk kupljena pred 5 godina.

 

StankoP

Novi član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
6
Kako sam novi na forumu sve Vas lijepo pozdravljam.
Imam samohodnu kosilicu Tomo Vinković, Lombardini motor benzinac 8ks.
Imam problem s paljenjem, tj. nova svjećica probije nakon dva sata košnje i moram je zamijeniti.
Kad probije sva je začađena.
Bobina je elektronska.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Pitanje.
Koje ulje bi trebalo ići u motor ove kosilice, motor je lombardini čini mi se, pošto je starije proizvodnje sumljam da bi joj pasalo 5w-30 koje prodaju u dućanima za autodijelove.
Kosilica je Tomo Vinković SRK 70 mislim.
Lagano bi trebalo ici u košnju pa da ju baš ne maltretiram sa starim uljem poslije zime 🙃
20220329_182032.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Pitanje.
Koje ulje bi trebalo ići u motor ove kosilice, motor je lombardini čini mi se, pošto je starije proizvodnje sumljam da bi joj pasalo 5w-30 koje prodaju u dućanima za autodijelove.
Kosilica je Tomo Vinković SRK 70 mislim.
Lagano bi trebalo ici u košnju pa da ju baš ne maltretiram sa starim uljem poslije zime 🙃
ulje.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Pitanje.
Koje ulje bi trebalo ići u motor ove kosilice, motor je lombardini čini mi se, pošto je starije proizvodnje sumljam da bi joj pasalo 5w-30 koje prodaju u dućanima za autodijelove.
Kosilica je Tomo Vinković SRK 70 mislim.
Lagano bi trebalo ici u košnju pa da ju baš ne maltretiram sa starim uljem poslije zime 🙃
Super 3, Super 5 (15W-40)... bilo koje kojega ti je ostalo od traktora...
Moji LA300 se zadnjih 20 godina nisu bunili.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
E super, onda nisam pogriješil kaj sam natočil zadnji puta u nju 15w40 od Gazproma kaj mi je ostalo bilo.

Fala vam na pomoći!
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Zdravo narode.
Pretrazih forum, medjutim nikako da nadjem to sto meni treba, pa cu napisati pitanje u ovoj temi, doduse, vezano je za noz kosilice, ne za ulje, nadam se da admini nece praviti problem ❤

Elem, danas mi je stigao novi noz za elektricnu kosacicu, i pitanje je sledece - kako da ga pravilno namestim? Trenutno sam noz namestio ovako (slika dole), da li bi trebalo kontra ili ne? Na sredini noza stoje informacije gde je napravljen i neke brojke, te jeta strana sa tim informacijama na masini, odnosno ona strana gde ne pise nista gleda na travi. Unapred zahvalan ljudi ❤❤🥶
 

Prilozi

  • 20220407_113854.jpg
    20220407_113854.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 22
  • 20220407_113847.jpg
    20220407_113847.jpg
    46 KB · Pregleda: 22
  • 20220407_113916.jpg
    20220407_113916.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 22

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
99% sam uvjeren da si ga okrenio naopako
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Pa nema, ja ako nesto uradim kako valja prvi put, evo gde sam 🤣🤣

Ajde da sacekamo jos nekog da vidim sta ce kazati i okrecem ga 😀
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
plavo gdje je zaokruženo je naoštreni dio noža dok je crveno dio noža koji diže travu gore. sad sam 100% i ja uvjeren da je krivo okrenuto

i nemoj zaboraviti stavit podlošku i srednji (medium) čvrstoče ljepilo za šarafe iako je vjerovatno kontra navoj gdje se okreće
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    57.1 KB · Pregleda: 10

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Znači kontra stavljen 😀 hvala lepo ekipo, šta bih ja bez vas ❤

E to je zamenjen nož, danas mi stigao, a onai stari je pukao, udario u kamen i otisao, e sad taj sraf koji je drzao stari noz 10 godina drzi i ovaj nov, nikada nikakav lepak niti podlosku stavljao nisam, ne znam jeli moram?
 

Najnoviji postovi

Na vrh