• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Okrenuo noz, stegao lepo i ima da tera jos 10 god 😀
Hvala puno narode dragi ❤
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Teral bu i dulje ako ne opet ne pripališ kamen ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,865
Pa nema, ja ako nesto uradim kako valja prvi put, evo gde sam 🤣🤣

Ajde da sacekamo jos nekog da vidim sta ce kazati i okrecem ga 😀
Ma pusti novi nož tako kako je, on je ispravno okrenut, Radije ti okreni tu staru kosilicu i sve bude OK.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Narode, ponovo ja, samo da pitam nesto.

Noz koji je stavljan sece odlicno, tu nema greske, pitanje za vas je kako da ga malo "dignem" od zemlje? Kosilica nema nikakvu polugu za stelovanje visine noza, ima li neka druga mogucnost?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Diže se cijela kosilica. Novije i neke starije imaju centralno dizanje pomoću poluge, a ostale više rupa za pričvršćenje kotača.
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Narode, ponovo ja, samo da pitam nesto.

Noz koji je stavljan sece odlicno, tu nema greske, pitanje za vas je kako da ga malo "dignem" od zemlje? Kosilica nema nikakvu polugu za stelovanje visine noza, ima li neka druga mogucnost?
kotači...
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Ne stigoh sinoc da se javim, podignuta je kosacica, hvala puno na pomoci <3
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tražim Vrtnu kosilicu koja je lagana i pali na ključ. Imate možda kakvu preporuku? Može rabljena ako netko prodaje, može nova....

Naime, roditelji su mi stariji i s raznim problemima tipa ramena pa ne mogu paliti vrtnu kosilicu na štrik, pa umjetni kuk, i da ne nabrajam... a s druge strane nemaju strpljenja počekati da dođem pokositi ja ili djeca kad je vikend ili barem popodne /večer...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,064
Imam jednu, ali pali na - produžne kablove. Akumulator za nju je preskup!
Čak nema ni štrik!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,431
Da li netko ima iskustva sa kosilicom Husqvarna Lb 251 S, radi se o kosilici s prednjim pogonom, takvu i trebam. Ova je oko 5ks. Može i neka preporuka druge marke ako je bolja i jača od ove...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220429_122208_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220429_122208_com.android.chrome.jpg
    11 KB · Pregleda: 6

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,865
Imam Husqvarnu s prednjin pogonom i motorom narodnim izražavanjem deklariranim 5 konja. Kaj te zanima?
IMG_20220421_145920.jpg
Ja sam ugradio ove nove pogonske kotače, jedan stari je imao poderane zube od pogona, nove lagere i vozi miško. Supruga obožava s njom kositi gorice, ja flaksam oko njih...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,865
Mali prilog prethodnom odgovoru:
IMG_20200716_134613.jpg
Ljepotica u akciji, prošlih godina...
IMG_20200716_134642.jpg
Strojček je vrhunski i veliki prijatelj, samo ga treba voljeti.
Još samo par dana pa Husqvarna bude dobila dostojnu profy zamjenu, samo radi stražnjeg pogona 👌 o_O...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,431
Koliko imas površine koju s njom kosiš i koliko visoku travu može podnijeti?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolega plus, ove pogonske kotače bi ja trebal ak prodaješ :)
Imam jednu kosilicu s istim kotačima i nikako naći kotače, poderali se unutarnji zupčanici jer je neki tulipan prije mene to namazal s masti... kotača takvih nigdje za kupiti, okrenul sam sve naopak... mislim da sam pisal o tome na forumu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja sam prije par dana morao u nabavu nove kosilice, pošto je stara dobila po fergazeru, gospođa zakačila armaturu u betonu 😅 Odmah radilica ošla u ekscentar i to je to, mislim, radi, ali trese jako, a dok nabavim novi motor ili radilicu, mogla bi me trava škakljati po jajcima 😂

I tako odem tražiti kosilicu. Nisam htio samohodnu, ali sam htio da ima koš i mogućnost bočnog izbacivanja, naravno, kao i kod nekih automobila, ako hoćeš taj motor, moraš uzeti i automatski mjenjač pa sam tako morao uzeti i samohodnu kosilicu. Načelno je ok stvar, ali mene to malo nervira, brzina je nekada taman, a nekada ju možeš duplo brže gurnuti i to što je teža od obične ako hoćeš negdje malo naprijed - nazad okolo drveta ili izmešu drva, ali dobro, što je tu je.

Pala odluka na AL-KO, 5 godina garancije, 160ccm motor, koš za skupljanje, bočno izbacivanje i mogućnost malčiranja, visina podesiva u jednoj točki i pegla, ja zadovoljan.

IMG_20220427_181004.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,865
Kolega plus, ove pogonske kotače bi ja trebal ak prodaješ :)
Imam jednu kosilicu s istim kotačima i nikako naći kotače, poderali se unutarnji zupčanici jer je neki tulipan prije mene to namazal s masti... kotača takvih nigdje za kupiti, okrenul sam sve naopak... mislim da sam pisal o tome na forumu
Ima kotača samo preko ovlaštenih servisa, ali i paprena im je cijena.
Ovi moji kotači (imam i jedan u rezervi) nisu na prodaju, neka meni moje Husqvarnice, jako nam je draga i prirasla k srcu.
 
Na vrh