• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice za sjenažu

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pozdrav svima, evo otvaram ovu temu pošto smo u kupnji prikolice za praviti sjenažu, znači samoutovarna s puno, puno noževa :)

Ima li tko od forumaša možda kakve takve prikolice za prodati, ili da možda postavi par slika od svoje prikolice s kojom radi sjenažu!??

Možda kakve preporuke na što paziti i posebno obratiti pažnju prilikom kupovine??

Što se pak tiće novaca, radi se o nekih 10.000 do max 12.000 kn.

Na njuškalo ih ima nekoliko u toj cijeni, DF, Pottinger. MENGELE, Landsberg, Strautmann.
Ima i sa tandem osovinom, al to nam je preveliko, recimo da ciljamo na kakvu dobru Mengele sa balonkama gumama do 30 kubika tovarnog prostora i da ima barem 20-tak noževa.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znači bude Same imao pun kardan posla,bila je jedna sipova u Ferdinandovcu 35 kubika,samo ne znam dali je prodana a cijena je bila malo veča ali sve je trgovina,najbitnija je poderanost onih dijelova koji režu travu i lanci,vanjština manje je bitna,sretno sa nalaženjem stroja:partyman::partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Za tu cijenu sumnjam da budeš našao nekaj u dobrom stanju..

Od svega na kaj ciljaš ti napišeš balonke gume,pa nismo od jučer da je to najbitnije na prikolici..

Za donekle dobru sjenažnu prikolicu treba izdvojit 3-4 000E..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma bude se našlo i za te novce nešto, ali samo manje, nama niti netreba ništ extra posebno veliko...istina je da ima jedan krasna prikolica za 27.000 kn koju bi ja odmah uzel, ali nam je prevelika...s takvom bi i usluge mogel radit :)
evo je...
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-sjenazu-oglas-4727587

a ima i manjih...
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-sjenazu-oglas-2994971
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/samoutovarna-sjenazu-oglas-4944941
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/sjenazna-prikolica-oglas-4834388

Dosta ljudi je u škripcu i svašta se prodaje i za manje novce ;)

ajkula...ma to bi 565 muku mučil :D, Same će da gazi :) zato bi neku manju prikolicu, nemamo mi toga baš toliko prepuno.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
ova zadnja Deutz-Fahr je jako slična kao moja. Ruda je vidim ista a ostalo ne mogu dobro ocijeniti ovako sa slike. Moja ima 33 noža i hidraulično upravljanje noževima a na ovoj mi se čini da je ručno upravljanje. Ova ruda ti vrijedi više nego pola druge prikolice. Ruda ima hidraulični cilindar kojim podižeš prednji kraj prikolice. Kad npr. nailaziš na silos u kome već ima dosta mase, jednostavno podigneš prednji kraj prikolice tako da ti pikap ne zapinje za sjenažu u silosu. Sa nekom drugom, svaki put pikapom obično povučeš dobar dio mase zasobom. A o prelasku preko nekih jaraka i međa da ne pričam, prikolica sa ovom rudom ima puno veći klirens nego traktor, prije će traktor negdje zapeti nego ona sa pikapom. I dosta je stabilna, moja je preko strane dosta stabilnija nego neka obična prikolica npr. tehnostrojka...
Moja je veličine 22 m3 i prazna je teška 2,5 t od toga najveći dio tereta je naprijed, tu gdje je sistem punjenja. Zato vodi računa o tome hoćeš li je moći vući, po zemlji će ići ali kad pođeš na silos... :scratch ako je 565 duplak onda nema problema, solcu će biti malo teže da je uzvuče.

Ako te još nešto zanima pitaj ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala Cowboy...budem vam pisao kad pogledamo prve prikolice, a možda koju i kupimo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Zažmiri i uzmi Streutmann, nije badava skuplja :)

Između ostalog najbolji prijedlog.Kad se kupi takva prikolica ne razmišlja se idučih 10-ak godina..

A i ako nema u tvom kraju nekoga tko radi uslužno sjenažu,s takvim strojem češ brzo doč do zarade..



Od one 3 s njuškala jedino je Pottinger donekle..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Zažmiri i uzmi Streutmann, nije badava skuplja :)
Ona jest najbolja, barem po ovome što se vidi na slikama, samo je za njegovog 565 prevelika. Morao bi je vući sa jačim traktorom.
Teško je ovako samo na osnovu par slika i štureg opisa dati neki konkretan predlog. Ja bi mu preporučio da gleda neku da ima što više noževa, da ima hidraulično pomjeranje rude po visini i da se može kačiti i gore i dolje i naravno da je što više očuvana... ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma...
Ma da imam tih 27000 kn nebi razmišljao, taman za Same...ma našlo bi se dosta posla za nju uslužno, stroj je vrhunski očuvan, reklo bi se gotovo ganc nov...zaljubio sam se na prvi pogled, također ima hidraulično rudo koje podiže prednji kraj.
Ali, kad nemamo više 12000 kn za takav stroj trenutno.

Marko...
I ta pottinger nije loša...budemo išli pogledati.

Cowboy...
Ma nije problem za traktor, imam ja i stroja za nju ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Šanana pusti Pottinger-a, Deutz-Fahr-a i ostale. Bolje gledaj da zbaviš još tih 14, 15 000 koliko ti fali za streutmann-a i onda si miran, imaćete pune ruke posla i ti i Same :gitarist:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ali zašto uzimati prikolicu?...
...ja sam imal priliku delati sa jednom i vidjeti u radu nekoliko i mogu reći da me učinak od nijedne nije uopće impresioniral:mad:

sve one režu na dužinu 10cm i više i onda imaš muke dok to dobro sabiješ u silosu,a svi znamo kaj znači loše sabijena masa u silosu:butthead::butthead::butthead:
...ak se već kaniš baciti u trošak onda se bolje strpi još koju godinu i kupi si dobrog silokombajna kojeg ti Same bude vlekel bez brige i imaš stroja kojeg češ koristiti kroz cijelu godinu za sjenažu i silažu...:supz:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
cowboy je rekao da ima 30 ili 33 noža neznam sad točno, a pikap nema sigurno 3 metra, negdje je oko 2 metra, znači sječe na 5-6 cm

silokobmajn za travu za 90ks, imao čovjek jedan kod mene za travu i kukuruzu, vozio ga sa landinijem 105ks i kad ga je prodao, bio je sretan kao da je na lotu dobio, veli da to razjebe traktor da ne možeš vjerovat, više u 2 godine silokombajn, nego plug, rotodrljača i sve ostalo u 5 godina.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
cowboy je rekao da ima 30 ili 33 noža neznam sad točno, a pikap nema sigurno 3 metra, negdje je oko 2 metra, znači sječe na 5-6 cm

silokobmajn za travu za 90ks, imao čovjek jedan kod mene za travu i kukuruzu, vozio ga sa landinijem 105ks i kad ga je prodao, bio je sretan kao da je na lotu dobio, veli da to razjebe traktor da ne možeš vjerovat, više u 2 godine silokombajn, nego plug, rotodrljača i sve ostalo u 5 godina.

da,trebal bi sječi na 5-6 cm,ali ne sječe...vjeruj,probano,pogotovo ako je masa skliska,suha ili je nema dovoljno na ulazu...

...a što se tiče da Sameu bude teško,vjerovatno bude,ali svaki silokombajn je težak za pogoniti,pa zato postoje brzine na traktoru da ga voziš u skladu sa opterečenjem...:finga:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
cowboy je rekao da ima 30 ili 33 noža neznam sad točno, a pikap nema sigurno 3 metra, negdje je oko 2 metra, znači sječe na 5-6 cm

silokobmajn za travu za 90ks, imao čovjek jedan kod mene za travu i kukuruzu, vozio ga sa landinijem 105ks i kad ga je prodao, bio je sretan kao da je na lotu dobio, veli da to razjebe traktor da ne možeš vjerovat, više u 2 godine silokombajn, nego plug, rotodrljača i sve ostalo u 5 godina.

Kod mene je pikap 1,6 m a taj dio gdje su noževi tzv. tunel je širok 1,4 m i sa 33 noža prikolica siječe na 4 cm dužine. Zetor 70 KS snjom kupi u 2 ili 3 sporoj a negdje Bogami i u 1 kad su granice široke i debele. A gas na 1800-2000 obrtaja. Nije ona puno lakša od silokombajna za tjerati...
Ali je zato zbog nekih drugih stvari puno bolja od silokombajna.
Kad bi recimo morao raditi bez prikolice, tad bi se radije prestao baviti stočarstvom!!
da,trebal bi sječi na 5-6 cm,ali ne sječe...vjeruj,probano,pogotovo ako je masa skliska,suha ili je nema dovoljno na ulazu...

...a što se tiče da Sameu bude teško,vjerovatno bude,ali svaki silokombajn je težak za pogoniti,pa zato postoje brzine na traktoru da ga voziš u skladu sa opterečenjem...:finga:

Suvo ne siječeš to ide bez noževa, a sirovu masu za sjenažu grabiš tako da prikolica ima šta uzimati na pikapu a ne da se samo vozaš gore - dole po njivi. Naravno da neće sitno sjeći ako je loše ili nikako pograbljeno.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana pusti Pottinger-a, Deutz-Fahr-a i ostale. Bolje gledaj da zbaviš još tih 14, 15 000 koliko ti fali za streutmann-a i onda si miran, imaćete pune ruke posla i ti i Same :gitarist:

Ma sad nemožemo tak ništa...prepuno nam je to...

Mike...nije ti ni ta idea loše...ali...ali...puno je tu ali...
Istina i Bog da nebi bilo loše imati neki silokombajn koji bi imao dva pick-upa recimo 2 reda za kukuruz i za travu pick-up, to bi samo tjerao bez brige, nemam 100 rali, niti 20 rali, 10-15 rali svega skupa godišnje...nebi ga to ubilo.
Al deda se sad zapalil za prikolicu i budemo ju kupili, posložili, probali delati pa budemo vidli...lako se proda i nađe neki silokombajn kasnije.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
pogledaj si po slovenskim oglasnicima, ima ih tamo ko pljeve :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bormeš je ova prva prodana ,bila bi mi dovoljna i ova Mengelica:weedman::weedman::weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh