• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Mata imt 540 kaže:
moze pitanje recimo imam prikolicu samoutovarnu sip-ovu novi pionir 26 ,e i sad me zanima recimo kolko otprilike ima tona kad je puna .....ako neko zna ....hvala unaprijed ...

ja sam jednom vagao sipovu trojku, to je največa utovarka i bilo je u njoj 550 kg sijena , bila je puna.
sa travom ju nemožeš tako napunit jer ju nemože dignut do špaga ko sijeno
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
molim?550 kg??? da nije 5500 kg? koliko je kubika ta utovarna?
 
S

seljaček

Guest
Moja samoutovarna sip3 29m3 vagnula je 1200kg sijena rinfuze 950kg slame a stalo je i 102 bale ukupne mase 1990kg .trave bi mislim išlo oko 2000 kg do stranice.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Zanimljivo...Tek sad mi je jasno kolika je ušteda prostora na velikim balama(rolo ili kvadratne)...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
da 550kg sip 3, to smo iz štaglja trpali u utovarku na pick up, pa išli vagat , to je bilo prije puno godina i tu količinu sam zapamtio, to sjeno je bilo apsolutno suho i nije bila tak nabita da špage pucaju, več normalno popunjen prostor(znači nije sprešano).
u moju sip stane oko 110 bala kockica
 
M

Mata imt 540

Guest
ja u svoju prikolicu stavim negdje oko 130 bala kockica :lol: ali znam ju i nabit da se i daske malo svinu,bocne naravno hehe...
 
S

seljaček

Guest
Ja svoju sa rinfuzom nabijem dok kvačilo na kardanu ne preskoći (zaškripi)onda je puna . za sjenažu se može koristiti isto ima mogučnost 9 noževa a mogla bi i silažu kukuruza vozit pošto se sama istovara.pokretni pod.
 
M

Mata imt 540

Guest
Ja svoju sa rinfuzom nabijem dok kvačilo na kardanu ne preskoći (zaškripi)onda je puna . To si dobro rekel tak i ja svoju samo dok nabija vec pod kraj da vidis kak zadnji kraj traktora stisce dole ....tak da na kraju prednji volan vrtim malim prstom :lol:
 
L

Lamborghini R2

Guest
Ima li neko katalog rezervnih djelova u pdf. za SIP2 ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo moja mala Mengelica! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

aNaNa133.jpg


aNaNa134.jpg


aNaNa135.jpg


aNaNa136.jpg


aNaNa137.jpg


Napokon je završena!!!!, meni je prelijepa!!! :D :D :D
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
prije tri godine u njemačkoj sam videl klasovu silažnu švabo je rekel da košta 50000 eura i da su se njih dvojica gazda udružila a vozil ju je nekim jd ne sječam se točno kojim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U majku mu 50.000 eura, to mora da je nekakva specijalka kad toliko košta!!!

Ja sam za svoju dal 2000 kn, bila je u stanju ''tak-tak'', pa smo ja i tata riješili komplet heder, novi pod + nove stranice, sve po vlastitoj želji, još je gore prekopiran sipov sistem napetih špaga i funkcionira ko nova!!

Potrošili smo oko 100 eura na raznorazne dijelove i potrošni materijal, a daske sam imal doma (hrast i brijest), čista masiva! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
moja samoutovark ali sada ce posluzit za silažu :mrgreen: :p
Obrisan neispravan link.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ti suncokret,takvu još nisam ni videl :oops: :roll: ,daj molim te poslikaj ju i od pozadi :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ta je samo za mene :mrgreen: :mrgreen: iza jos fali traka koja vozi hranu lijevo desno nju smo skinuli zbog silaže..
 

Najnoviji postovi

Na vrh