• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

S

Sesva

Guest
U jebate kolika je , jel to mozes s hurlicem vuc punu ???

Dusu mu vadis kad vuces tu punu silaze po malo mokrijem !
 
B

Branimir 105 s

Guest
Gospodo jel ima ko iskustva sa spremanjem sjenaže (ljulj) sa samoutovarkom s noževima :?: Hvala.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Branimir 105 s kaže:
Gospodo jel ima ko iskustva sa spremanjem sjenaže (ljulj) sa samoutovarkom s noževima :?: Hvala.
ja imam sa noževima utovarku, nareže oko 10cm duljine, dobra je za vozit u svježem stanju
a za silos je dobra baš sjenažna prikolica a one imaju oko 40 noževa, i jaaaaaaako su skupe.
ako bi radio sa običnom sa noževima sjenažu , teško ju je nabit jer je krupna, a još teže kvalitetno izuzimat.
bolje rješenje je samohodni silokombajn ako se sprema u silos, ili balirka s noževima i u bale metnit :D
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Baš se ne kužim previše. Pomozite. Vidim neke noževe tu spominjete. Ja bi trebo nešto za lucernu u svježem stanju za crne svinje. Meni je to osnovna hrana za nih preko godine a pošto povečavam sve više ne mogu više to ručno radit. Imam kosu bočnu strižnu i okretač tračni Sip-ov. Znači ako sam shvatio postoje prikolice koje same kose i sakupljaju?? Kakvu bi si trebao nabavit i kolko novaca otp polovna naravno??
 
B

Bobo

Guest
Ne kose te prikolice same, vec kad pokupe travu iz zbojeva, provlace masu kroz nozeve i dodatno ju usitnjavaju...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Dominik kaže:
Baš se ne kužim previše. Pomozite. Vidim neke noževe tu spominjete. Ja bi trebo nešto za lucernu u svježem stanju za crne svinje. Meni je to osnovna hrana za nih preko godine a pošto povečavam sve više ne mogu više to ručno radit. Imam kosu bočnu strižnu i okretač tračni Sip-ov. Znači ako sam shvatio postoje prikolice koje same kose i sakupljaju?? Kakvu bi si trebao nabavit i kolko novaca otp polovna naravno??

prikolice same ne kose :!:
da postoje prikolice sjenažne ili nešto poput toga to su sip sa noževima, imaju 6 noževa i dobro isjeckaju masu, za svinje taman jer ne valja da je presitno
pokosiš sa grbenom i pokupiš sa utovarkom svaki otkos, ne treba ti sakupljač jer utovarka skuplja cjeli otkos

cjena rabljenih 1000 eura tak nešt ali traži noževe bez njih ne uzimaj jer ih nečeš nači posebno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ako očeš imati kvalitetnu sjenažu a da radiš sa samoutovarkom svakak da ti reže manje od 5cm :!:
ja sam radio s Claasovom neznam koliko ima noževa ali rezala je na oko 5cm i zadovoljan sam bio
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Članovi iz Srijema i okoline mogu si jednu pogledat i u Iloku. Stoji na ulici od granice prema gradu.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
jel tko zna gdje bi se mogla nabavit samoutovarna prikolica za male kockaste bale i kolika im je otprilike cijena?Da li netko ima iskustva sa njima?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
dado 1 kaže:
jel tko zna gdje bi se mogla nabavit samoutovarna prikolica za male kockaste bale i kolika im je otprilike cijena?Da li netko ima iskustva sa njima?
ona što sama skuplja bale???
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="dado 1":1xpb3qub]jel tko zna gdje bi se mogla nabavit samoutovarna prikolica za male kockaste bale i kolika im je otprilike cijena?Da li netko ima iskustva sa njima?
ona što sama skuplja bale???[/quote:1xpb3qub]
eee,baš ta,sama skuplja,slaže i onda sama istovaruje,vidio sam to kod jednog stočara prije par godina u blizini Dubice,a tad mi nije trebala,sad razmišljam o kupovini takve jer sve teže je naći ljude za utovar bala
 

Najnoviji postovi

Na vrh