• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

A

AGRIPLUS65

Guest
kolko kosta nova samoutovarna prikolica sip 1 16m3 ili bar netko zna koja je bila cjena :scratch
i kolko bi kostal kardan za nju :mrgreen:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
www.amgrupa.hr/pdf/sip.pdf

Evo cjenika od jedne firme, doduše ova Senator 22 je valjda 22 m3, pretpostavljam da su to silažne prikolice? Znam da su prije imali od 19 m3 i koštala je 70 000 kn. A kad nekome kažeš 5000 za rabljenu padaju u nesvijest :x
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Koko kaže:
http://www.amgrupa.hr/pdf/sip.pdf

Evo cjenika od jedne firme, doduše ova Senator 22 je valjda 22 m3, pretpostavljam da su to silažne prikolice? Znam da su prije imali od 19 m3 i koštala je 70 000 kn. A kad nekome kažeš 5000 za rabljenu padaju u nesvijest :x
a tak je to kad ih imaš njemačkih za 500 eura :roll:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
nisam ovu vidil al veli svak da dosta dobro izgleda ida je jako malo radila ,a ovaj nezna kolko bi je cjenil ,pa je nesto rekal da bi bila 30 posto cjene nove ali bes kardana ,jel to previse :scratch
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
na nešto zanimljivo naletio u oglasniku....
mozda se nekom dopadne il traži nešto takvo...
ima roto kosu na sebi

Ja tražim upravo nešto takvo. Al u pitanju je Istra.Daleko mi. Kad bi našo nešto tako bliže Slavoniji.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Dominik kaže:
na nešto zanimljivo naletio u oglasniku....
mozda se nekom dopadne il traži nešto takvo...
ima roto kosu na sebi

Ja tražim upravo nešto takvo. Al u pitanju je Istra.Daleko mi. Kad bi našo nešto tako bliže Slavoniji.
ima taj i prijevoz ako kome treba.
 
S

smcman250

Guest
ja imam strautmann-ovu samoutovarnu...20 kubika...ima ko od vas takvu mozda??
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Mengelica LV330 znači 33m2
sa alu stranicama, hidrauličnim podizanjem bubnja,ruda se isto da refulirati (na šraf je-gore dolje) još imamo doma negi noževe za silažu, da sreže sve na cca 10 cm...

Kaj bi tak nekaj vrijedilo :scratch

DSC00119.jpg
 
A

AGRIPLUS65

Guest
evo i moje mengelice 17 kubiki sa nadogradnjom 19 kubiki i nakretnum rudum
 
S

skolan93

Guest
imam pitanje za člana Tine
Kako na farmi na kojoj radiš spremate sjenažu

dali sa silokombajnom ili samoutovarnim sjenažnim prikolicama

zanimamo se za kupnju samoutovarne prikolice pottinger jumbo 6000 d
što misliš o toj prikolici,dali si nešto čuo od farmera iz Slovnije kakve su
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ovo je prava rijetkost kod naših farmera!

zašto stoji tako ukoso?jel ima ona neku hidrauliku pa može pomicati rudo niže i višlje?
 
H

Hurlimann86

Guest
Čestitam na kupni prikolica dobro izgleda.
Pretpostavljam da si je kupio za pravljenje sjenaže u silose, kolko ima noževa i kolki joj je kapacite
 
S

skolan93

Guest
čestitam na kupnji prikolice jako dobro izgleda
to je prava stvar a ne balirke,balirke će nas u grob otjerat

zanima me sljedeće

dimenzija utovarnog prostora prikolice

kolko ima noževa i kolko je dužina trave kad prođe kroz noževe

širina pick-upa

kolko ima valjaka za istovar i kak si zadovoljan s njihovim radom

s čim ste gazili masu u silosu,dali ju je trabalo dodatno razgrtati nakon valjaka za istovar,jel se dala dobro sabiti

kak se traktor popeo na silos kad je hrpa bila pred kraj punjenja

kak se traktor ponaša ako su vakli deblji i kad je pred kraj punjenja

dali je teško manevrirat s njom na uvratinama na malim parcelama

koji stroj ti se čini brži,da ima veći radni učinak-balirka ili prikolica

ak ćeš stić daj mi ju molim te poslikaj u poslu kad ćeš silirat grašak,pogotovo kad istrpava masu u silos
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A zakaj misliš da će nas balirke u grob otjerat???
 
S

skolan93

Guest
toma84 kaže:
A zakaj misliš da će nas balirke u grob otjerat???

zato jer je spremanje krme u bale preskupo,previše vremena treba da se bale odvezu s polja
kan se ne može bacit na vrijeme isto tako se ni kukuruz ne može posijat nakon dva otkosa ljulja na vrijeme
kad se puni mikser prikolica sa balama treba previše vremena i sa balama ne možeš napravit sendvić silažu
ako bale ne makneš na vrijem počnu ih napadat miševi,škanjci,vrane i druge razno razne nemani
s balirkom ne možeš vozit silažu
poslje otvaranja bale ti ostane puno otpada,a naša vlast planira naplaćivat odvoz smeća po odveženoj količini
kad se krma sprema u bale tlo se gazi više puta
ako daješ usluge sa samoutovarkom ti je veća zarada jer ti treba samo gorivo

trebaš još koji razlog
 
H

Hurlimann86

Guest
Svi razlozi su ti na mjestu ,a li za farmera do 20 krava bale su zakon barem po meni.
Za one koji imaju veče površine mijesta za silose, mikserice ili izuzimače i da mogu u staju je sigurno bolje u silose, ali što će nama koji ne možemo sa traktorom u staju da navozimo kocke sjenaže.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ali ljudi se rađe odlučuju za bale, niko ti ne preferia (makar u mom kraju) silažu trave u silose... Kad pokosiš za 10tak bala kud s tim u silos, to je premalena količina trave... Ko ima 30-tak krava njemu se isplati prikolica više, ali na manje su bale po meni ok
 
S

skolan93

Guest
Hurlimann86 kaže:
Svi razlozi su ti na mjestu ,a li za farmera do 20 krava bale su zakon barem po meni.
Za one koji imaju veče površine mijesta za silose, mikserice ili izuzimače i da mogu u staju je sigurno bolje u silose, ali što će nama koji ne možemo sa traktorom u staju da navozimo kocke sjenaže.

tako je ovo si točno napisao,bale su zakon za manji broj stoke ali ako se netko misli proširit u toj proizvodnji bit će mu teško s balama

naravno imaju i balirke svojih prednosti,isto tako i prikolice imaju svojih nedostataka
 
M

Massey4455

Guest
zašt ti stoji tak ukoso? pa jel možeš spusti tolko pickup kad je tak visoko?
 

Najnoviji postovi

Na vrh