• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dali netko ima iskustva u radu sa ovakvom prikolicom sve je mehanicko dali bi mogla kupiti odmah iza bocne kose sa 533 nebim je puno punio recimo jednu trecinu.
 

Prilozi

  • samoutovarna-prikolica-slika-48147916.jpg
    samoutovarna-prikolica-slika-48147916.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 166
  • samoutovarna-prikolica-slika-48147913.jpg
    samoutovarna-prikolica-slika-48147913.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 282
  • samoutovarna-prikolica-slika-48147910.jpg
    samoutovarna-prikolica-slika-48147910.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 270

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Koliko ima noževa?



Nego, kaj mislite o ovoj prikolici??

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-sjenazu-mengele-oglas-13924343

Tražimo nešto sad za prolječe za sjenažu.

Tek sad vidim ovaj post, pa da sa zakašnjenjem kažem nešto o toj prikolici, takvu prikolicu ima moj prijatelj i radi odlično, iako ne koristi noževe, ali je koristi u sezoni svaki drugi dan i nije bilo nikakvih kvarova tak da ako misliš uzimati samoutovarnu prikolicu uzmi tu jer se predobro pokazala.:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da je uvlačni mehanizam, pick-up i pogon poda donekle u dobrom stanju i naravno da nije trula šasija.

Upali se i posluša, sve se čuje i vidi.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ja imam samohodnu što kosi.al mislim da bi mogla sa imtovom kosom kositi i kupiti samo bi morala na uže kupiti otkos da bolje uvlači,bat tako mislim.

Tek sad vidim ovaj post, pa da sa zakašnjenjem kažem nešto o toj prikolici, takvu prikolicu ima moj prijatelj i radi odlično, iako ne koristi noževe, ali je koristi u sezoni svaki drugi dan i nije bilo nikakvih kvarova tak da ako misliš uzimati samoutovarnu prikolicu uzmi tu jer se predobro pokazala.:)

e da takvu mengelicu istu imam ja.još nisam radio sa njom ali bi ipak uzeo nešto veće.baš sam u pregovorima za ovu prikolicu..
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-samoutovarna-sjenazu-oglas-14055392
kad bi nešt uzeo pod račun mislim da bi tržili.izgleda mi o.k da možda netko nezna šta o toj prikolici??:(smirk):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Jel neko ima iskustva sa Krone samoutovarnim prikolicama? Gledao sam neku Krone turbo 3200 na piku sa 36 nozeva i nije kao na ostalim prikolicama sistem ubacivanja mase nego je veliki bubanj na kom su oni dupli prsti 3 po 3 poredani u spiralu, jel neko gledao kako to funkcionise, mislim da ima dosta manje opterecenje nego ovako kao kod mene gde su svi dupli prsti na jednoj osovini.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
To je klasa više.

Jedino ne znam kako se poklapa s snagom tvog traktora.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa mislim da ne bi trebala da se tera teze od ove moje agrar jer su joj oni dupli prsti u spirali. Jesi gledao mozda kako radi, mislim da dosta bolje sece od ovih da ne moze da proce cela stabljika kao kod ostalih. Traktor 75ks mislim da je dovoljan?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Konkretno sam mislio na ovaj sistem kod Krone.
kron.jpg
[/IMG]
A kod mene na ovoj je ovaj sistem i hoce da se uvije ova greda od opterecenja, zato sam mislio da li se isplati menjati za krone prikolicu izgleda dosta lakse za traktor i prikolicu naravno samo ne znam koliko je taj sistem pouzdan da nema nekih mana itd.
mengel.jpg
[/IMG]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ovaj sistem ima puno zglobova i mjesta za podmazivanje, no kak spiralno reže, sigurno je lakši za pogon od onih koji režu u jednom prolazu (stari Mengele sistem, npr).
No, i ovaj elevatorski sistem, s lancem, je dobar, jer grabi manje zahvate, pa je manja količina za rezanje u jednom prolazu.
40ks i nije malo, pa mislim da tebi sa 75ks nebi trebalo biti problema s tom Krone prikolicom.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Bas zbog ovih puno zglobova sam mislio da nisu skloni pucanju ili kvarenju a da je lakse za traktor, sigurno jeste. Kod mene na ovoj Agrarovoj ima 21noz i sece istovremeno na svih 21 i traktor je bas oseti kad je vec puna prikolica.
ZJ oprosti, nisam bas razumeo ovo sto si napisao za ovaj elevatorski sistem, ne znam na sta mislis?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Na to kaj sad imaš. Lanac s letvama se ponaša kao elevator; putuje u krug i nosi masu.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa meni se i ne svidja bas ovaj sistem, imaju 3 grede sa ovim duplim prstima i zako kad zagrabi odjednom dosta, tesko ga presece, imao sam vec jwdnom problem tako povukla vise i iskrivio 2 grede i dva lanca prekinuo. Posle sam bio dosta oprezniji i zaglavila je jos nekoliko puta ali nije doslo do loma i slicno jer sam odma reagovao. Bilo bi dobro kada bi ova greda bila podeljena na 2-3 dela da i ona tezi nekoj spirali.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Gazda, postavi slike tak da su vidljive svima.
Nemaju svi facebook.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
neznam kako da ih drugačije skinem sa fejsa.ako je to razlog za brisanje onda se ni nevrijedi truditi.ovaj forum ko da mu je hitler vlasnik.ma uživajte vi u tom zatvorenom svijetu gdje se niš nesmije.odsad samo čitam a vi pišite.nema tu sreće,zato forum i propada iz dana u dan :icon_hang:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jenostavno. Kak si ih i postavil tam, postaviš ih kao attachment na forum.

Mogu ti vratiti poruku, ali koja korist od nje? Ne vide svi.

I obrati malo pozornost na način pisanja. Nema tu diktature, već se uvodi malo reda.
 
Na vrh