• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Idem za 2 dana po prikolicu, izgleda lose spolja ali izadje me manje nego u Srbiji da sam je uzeo, bice slike kad stigne. :icon_smile:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imam problem, zakačil sam jučer sipovu samoutovarku i išel pokupiti djetelinu prije kiše, i ona se cela vrti u rikverc..... Šta bi joj moglo biti, kakav kvar? kardan? Što bi moglo biti?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja ju imam ali nikad nisam imao takav problem, čudno baš.....Jel i lanci i pick-up, sve ide kontra?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
To bi trebal raskopati tam iznad pick up-a i onda upaliti i vidjeti u čemu je problem, inače jako čudno, još nikad nisam čul da se sve kontra okreče!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Prije će biti da je problem u traktoru nego u prikolici. Provjeri dali se kardan na traktoru ne okreće kontra. Koji je traktor?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
imt 533....... ma ja nešto sumnjam da je problem u kardanu.... da nije možda razlog to što sam onu stranu koja se kači na traktor zakačio na pirkolicu ovoga puta?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nema nikakve veze kako si okrenuo kardan. Probaj zakačiti neki drugi priključak pa vidi dali njega traktor vrti na pravu stranu.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ma moralo bi to imati veze...jer ako se onako okrenu kardan vrtio u desno, ovako okrenut se vrti u lijevo.. ma u tome je problem garant..... budem ujutro probao okrenuti pa javim....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mora biti krivnja kod traktora jer na sip prikolici ,barem na bubnju ima jedna još mala getribica sa zubčanikom i bubanj ne bi smio kontra vrtjeti,baš da si sami kardan kontra okrenuo on bi možda preskakao pod opterečenjem ako je onaj sa automatom,ma poludio je kardan na traktoru
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sta si probao raditi sa prikolicom? Na 533 ja mislim da se kardan moze okretati u kontra stranu samo kad ubacis dole preko brzina i ides u rikverc.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
To da se sve vrti kontra kao i lanci e tu pricu prodaj maloj djeci,i kontra da vrti lanci ce vuci nazad a sto se tice okretanja kardana i to nema nikakve veze,tako da ni kardan nemoze vrtit ljevo samo pomocu brzina al onda ides u rikverc.
Malo mi taj problem lice na zezanciju.
Ajd prvo reci u koju stranu se kardan okrece pa cemo dalje divaniti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma zoki vas dobro prca...sve me podsječa naš zoki na našega puknutog :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Imam problem, zakačil sam jučer sipovu samoutovarku i išel pokupiti djetelinu prije kiše, i ona se cela vrti u rikverc..... Šta bi joj moglo biti, kakav kvar? kardan? Što bi moglo biti?
To jutro ti se 533 ustal na lijevu nogu, a ti si mu još i kardan okrenul.
Eto ti ga sad!
Pazi da ti samo nebu i naftu vraćal v rezervar ;)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma zoki vas dobro prca...sve me podsječa naš zoki na našega puknutog :)

Ne bi se složil Puknuti je govoril istinu i obično bil u pravu malo je priču znal začiniti neobičnim humorom i iskreno mi žal kaj ga nema :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh