• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mogla bi se preurediti al bi bilo jako puno posla.
Ovi valjci nazad nisu predviđeni da razbacuju stajnjak nego da izbacuju travu, znači morao bi i njih prerađivati. Pored toga sama prikolica je prevelika, morao bi mijenjati i stranice.
Sve u svemu previše posla a osim toga takva prikolica je preskupa da bi se uopšte upustio u nekakvu prepravku, prikolica za stajnjak sličnih gabarita je par puta jeftinija od ovakve samoutovarne prikolice.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zakaj bi takvu lijepu prikolicu za sjenažu preuređival u đubretaru?? To mi nije jasno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ajoj, da mi je barem ovakva prikolica.. Ja bi s njom kupil sijeno na livadama, a doma mi pred stagljom bila prikopcana balirka za drugi traktor i samo bi ovu priteral do pickupa balirke i sijeno bi samo islo u balirku.. To bi mi olaksalo posao sa balama, ohoho..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Videl sam i ja, mozda ja to napravim tak i z ovom mojom, jedanput za probu, samo kaj je moja prikolica dosta mala, a i jedan ili dvojica bi trebali rucno nametati sijeno u balirku..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
i dvojica iza nje slagati bale v parmu...ak nemaš sve kak treba opet treba dost težakov za to.
Da je takva prikolica s tom istovarnom trakom, dovoljan si samo ti iza da pomalo poguravaš seno v balirku, iza balirke se postavi elevator koji odma nosi bale na parmu i jedan na parmi koji slaže, e tak bi se več moglo, a nebi bila neka muka, još da dvojica navažaju s polja... :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Radio sam na takav sličan način slamu. Dok izbaliram prikolicu tj. dok svu istovarenu slamu prebacim na pikap balirke duša mi izađe na nos. Prikolica je 22 kubika i u nju stane otprilike između 70 i 80 bala neke srednje veličine.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Znam, s obicne prikolice koja nema takvu istovarnu traku je problem, jer se mora sve s vilama prebacivati u balirku, ali da je ova istovarna traka i jedan covjek da samo malo pogurava na nju, a iza balirke elevator koji bi nosio odma na parmu i dvojica u parmi koji bi poslagivali i to bi islo..

A ovako dok ja nabaliram 600, 700 bala i onda dok se sjetim da to sve jos treba pokupiti (jednu po jednu) i doma istovariti dode mi da zaplacem..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,115
pozdrav svim forumašima
imam jedno pitanje,imam u planu nabaviti jednu samoutovarnu prikolicu ali ne za sakupljanje sijena nego isključivo za prijevoz bala(kockica)samo neznam koja bi mi odgovarala,u oglasima svi pišu kubikažu,a ja bi volio znati dimenzije,širinu,dužinu,visinu,jer je kod mene u selu dosta usko među kućama pa se bojim da ne kupim nešto što ne mogu dovesti ispred kuće
dakle zanimale bi me dimenzije tovarnog prostora+dužina rude
npr.sipove od 19m3,22m3,25m3,32m3
radim bale 92cm dužine pa ako je neko utovarao da mi kaže koliko takvih bala stane u koju prikolicu
ako neko ima kakvu za prodat,može i sa neispravnim pick up-om neka pošalje poruku na pp
unaprijed hvala:(handshake):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
E ovakvu istu prikolicu imam ja, kao sto je ova sa njuskala, samo je moja ofarbana u tamno smede. Kupljena je nova negdje u Zagrebu krajem 80-tih i radila je samo 5 godina, evo je vec stoji 20 godina u supi.. Htjeli smo ju prodati, ali su nam davali neku sicu tako da mi se cini da bude i istrunula na mjestu.. Iz nje bi se mogla napraviti doba jednoosovinka, ali jednostavno nemam volje za to..
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Moze par slika ja sam zainteresovan.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ako je mehanički ispravna vrijedi,jer kod nas najjeftinija SIP sa noževima je 1500-2000 eura,evo susjed je dovezao ogromnu Mengela sa 33 noža prije nekoliko dana ,3800 eura,sačuvana,sa nekoliko sitnih popravaka, zubi na pik apu i jedan ležaj,mrcina od prikolice 8 tona nosivosti
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ma kod mene su prikolice od 10 nozeva od 1500 do 2000e a sa vise nozeva ih i nema po oglasima, ne znam kakve su procedure na carinama za ovakve stvari jer sigurno nema nista od papira pa ne znam koliko kosta carina
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sad imam problem, prikolica mi se svidela ali ne moze stati na kamion pod ceradu i kaze mi vozac da ne moze da se stavi carinska plomba ako nije sve skroz zatvoreno pod ceradu
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nije istina,poveze se gurtnama i spaneri se blombiraju,stvar dogovora sa carinikom.
Ako na granici carinis nece ni traziti blombu.
Pitaj na p.p. ja sam sofer.
 

Najnoviji postovi

Na vrh