• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa ne zuri mi se uopste, svaka dobra masina se brzo proda, sto mislis da je od luzerke najteze uraditi, lako se gazi
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nije problem u gaženju, to kako će se ugažavati zavisi od toga koliko je masa provenula, koliko je usitnjena i čime i kako se gazi.
Problem je što lucerka ima visok puferni kapacitet i sadrži malo šećera. Zbog toga ćeš morati koristiti inokulante prilikom siliranja.

Ovim pisanjem izlazimo van ove teme, ako te još nešto interesuje u vezi siliranja, pitanja možeš postaviti u temi o sjenaži
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gospodo! Zanima me neka samoutovarka za rad sa IMT 539.Po mogučnosti bez noževa.Radila bi na skupljanju pokošene koprive,mente, i ostalog ljekovitog bilja.Ništa veliko.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neka SIP-ova manja biće sasvim OK. 539 će se sasvim dobro nositi snjom. Osim toga sistem punjenja im je takav da puno ne oštećuju biljku. A može se naći dobra prikolica za oko 1000 KM ili 3800 - 4000 kuna.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
definitivno Sip ,jednostavna,izdržljiva,uzmeš onu srednju 19 kubika,ima ih po oglasima a cijene od 3500 pa do nekih nebuloza,i sam moram nabaviti jednu takvu jer mi ova u fazi raspadanja
 
B

BAGERISTA

Guest
Zakon su SIP,,i mi smo je imali,s hidrauličnim podizanjem pikapa,,,,,a sad je imam od zrmana(rođaka),,opet ,ona srednja..izdržljive,mogu reč i ako malo paziš neuništive.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakon su SIP,,i mi smo je imali,s hidrauličnim podizanjem pikapa,,,,,a sad je imam od zrmana(rođaka),,opet ,ona srednja..izdržljive,mogu reč i ako malo paziš neuništive.

Čisto beru tiho rade ali u odnosu na neku njemečku repa materijal slaba kilava konstrukcija slab pikap loša kriva ploča slaba getrriba jedino dobro ima sve djelove za kupit .
 
B

BAGERISTA

Guest
I to je istina,mada kažem i malo ako se gleda traju,,,,,samo šta su nekad i sad bile puno jeftinije od ovih zapadnih,,,ali svako zna svoje mogučnosti..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čisto beru tiho rade ali u odnosu na neku njemečku repa materijal slaba kilava konstrukcija slab pikap loša kriva ploča slaba getrriba jedino dobro ima sve djelove za kupit .

Za ovo što zvona treba biće i više nego dobra.
Gospodo! Zanima me neka samoutovarka za rad sa IMT 539.Po mogučnosti bez noževa.Radila bi na skupljanju pokošene koprive,mente, i ostalog ljekovitog bilja.Ništa veliko.

Dijelova ima al su preskupi, barem ovdje kod nas! Komšiji je otišla ona "ruka" sa "prstima" što gura masu preko noževa u prikolicu, inače na prikolici imaju dvije takve ruke. Ta jedna ruka, nova košta 1000 KM, odnosno 3800 kuna, a on tu polovnu prikolicu prije par godina kupio za 1200 KM ili 4600 kuna. :mur: :mur:
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za ovo što zvona treba biće i više nego dobra.


Dijelova ima al su preskupi, barem ovdje kod nas! Komšiji je otišla ona "ruka" sa "prstima" što gura masu preko noževa u prikolicu, inače na prikolici imaju dvije takve ruke. Ta jedna ruka, nova košta 1000 KM, odnosno 3800 kuna, a on tu polovnu prikolicu prije par godina kupio za 1200 KM ili 4600 kuna. :mur: :mur:

Kaj ni je mogao popraviti neznam za tu ruku najviše ode kriva ploča kod mene košta 360 kn cijena ispravne prikilice od 3000kn na više .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I to je istina,mada kažem i malo ako se gleda traju,,,,,samo šta su nekad i sad bile puno jeftinije od ovih zapadnih,,,ali svako zna svoje mogučnosti..

80 tih godina je imt 533 bio samo 500 dm skuplji od sip-ove trojke bile su nove jako skupe i ni je ih bilo za kupit obišao sam veliki dio ondašnje države i nisam je uspio kupit a tek inflacija .:fiery:
 
B

BAGERISTA

Guest
Poznato mi je to,,,,ali koliko je koštala tada nova vani,,,trebala ti je vreča maraka,,,za je kupit,,,a tek za dovest da ne pričam...ako je uopče i bilo moguče...

Ali tada su one bile vrh tehnike,,,,,a vidi sad sve šta je novo koliko pijeva,pa da ne pričamo o novijim tehnikama,,,treba vreča eura...

Razumijem ja tebe,,ali eto onda smo mi uzeli,novu,,,odnosno pokojni dido je kupija rasutu,,u zadrugi kod nas,,i napravija sve na novo,,i dođe čovik,,i plati maltene koliko je tad bila nova,tako da se dodalo jako malo,,,,,,ali eto tada ih nije bilo,ni za ljek,, adanas više polovica gnjije po plotovima,,,,a da ne pričam kolike su uništene do kraja,,,samo radi toga jer je masti imala,,,na bacanje,....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nažalost tako je ja sam 78 došao u tvoj kraj biti mornar tad je to bila velika stvar kupit prikolicu za uspomenu imam sip -1 ispravnu koristim za dopeljat zeleno i pokupit kaj ostane iza balirke i sip-3 preuređenu za 8+8 rolo bala mengele i krone potpuno ispravne završile u starom željezu a tehnomontaža preuređena za 4+4 bale spuštena tako da 4 bale bez napora naguraš na nju . Još da bi ""bađerista da ih pitura " $$$$$$$$$
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kaj ni je mogao popraviti neznam za tu ruku najviše ode kriva ploča kod mene košta 360 kn cijena ispravne prikilice od 3000kn na više .


Kod njega su oni prsti udarili na noževe pa je to sve posukao, nosio je kod majstora i na kraju ništa. Mora naći drugu takvu ruku, polovnu... nova je preskupa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod njega su oni prsti udarili na noževe pa je to sve posukao, nosio je kod majstora i na kraju ništa. Mora naći drugu takvu ruku, polovnu... nova je preskupa.

E baš je imao peh u križevcima je jedna firma izrezala ove godine oko 20 sipovki sad mi žao kaj nisam otkupio neke dijelove ako sutra stignem pitat ću koliko kod nas dođe taj dio .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Košta vjerovatno kao i ovdje, ako ne i više. Njemu treba ona ruka što ima na sebi onu kandžastu spojnicu.
Tražio je on ako ima gdje polovna, al do sad nije uspio naći. A nova je preskupa, jednostavno ne isplati se kupovati, za tu cijenu može naći komplet ispravnu prikolicu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nažalost tako je ja sam 78 došao u tvoj kraj biti mornar tad je to bila velika stvar kupit prikolicu za uspomenu imam sip -1 ispravnu koristim za dopeljat zeleno i pokupit kaj ostane iza balirke i sip-3 preuređenu za 8+8 rolo bala mengele i krone potpuno ispravne završile u starom željezu a tehnomontaža preuređena za 4+4 bale spuštena tako da 4 bale bez napora naguraš na nju . Još da bi ""bađerista da ih pitura " $$$$$$$$$

nema,,,,stižemo s špricom,,,,:(nod): ima da se blistaju...:(hi):

Nači mornarica,,koliko 3 godine ili manje....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Samoutovarna prikolica je zakon za kupljenje trava, lucerne itd.! samo što za nju treba dosta skladišnog prostora..
Baš danas dok sam kosio, jedan ovdje kod mene ima dvije samoutovarne prikolice i cjelo prijepodne vozi sijeno kući, i tako sve doveze za 50-tak krava, baš ništa ne balira, i sjenažu također radi s prikolicama.. Ja sam također prije sve sa samoutovarnom i puhalnik, al sad više nemam dovoljno prostora da bi svu travu tako pospremio pa sada baliram, ali i dalje za ovako preko ljeta hraniti vozim sa samoutovarnom, bale preko ljeta ne koristim uopće..
 
B

BAGERISTA

Guest
I vijeruj mi da ima kud i kamo bolje seno(hranu),,za stoku,od svih ovih šta imaju balirke,pa uključujuči i mene,..
Samo nek je navrijeme spremi,i evo ti prave krne...

E kad se sijetim,,,prvo košnja,,,pa pograbi,,pa posloži na lovnice(male kope),,pa oinda nakrcaj i vozi u štalu,,,ili složi vani pod stožer....:(wasntme):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nema,,,,stižemo s špricom,,,,:(nod): ima da se blistaju...:(hi):

Nači mornarica,,koliko 3 godine ili manje....

od 11.01.1978do 06.04..1979. 15 mjeseci kao i ostali smanjili nam 3 mjeseca trebalo bit 18 .bio ti ja jako sretan zbog tok skraćenja i odmah mi istra postala srcu draga naročito Pula Brioni !!!!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh