• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

P

pankin 1

Guest
zanima me ta sipova prikolica je li teška za pogonit i koje su joj mane
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
zanima me ta sipova prikolica je li teška za pogonit i koje su joj mane

pa neznam zašto bi bila teška za tjerat ako imaš traktor od koliko 80 konja??pa nije to velika prikolica da je nebi mogao vući..
 
P

pankin 1

Guest
ne mislim da je ne može terat nego me zanima jel teže ide od ovih zapadni prikolica
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ne mislim da je ne može terat nego me zanima jel teže ide od ovih zapadni prikolica

nebi smjela ići teže jer je sip radio sigurno po nekoj licenci,možda petinger ili df.nebitno.oni su kopirali zapadne strojeve tako ta ti je to sigurno zapadna kopija..:icon_anal:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ova na slikama nije po licenci DF-a vjerovatno je Pottinger u pitanju. Ja sam na sajmu u Radgoni gledao novu SIP-ovu prikolicu i bila je potpuno ista kao ova moja prikolica, znači po licenci DF. Bila je preko 20 m3 i sa 33 noža.
Koliko vidim, ova na oglasu nema osiguranje noževa i izgleda mi laganija nego ova moja.

Sa traktorom od 80 KS nećeš ni osjetiti ovu prikolicu.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
drugari ako moze pomoc, nasao sam jednu na izgled lepu prikolicu, a nije skupa, ja se bas nista ne razumem u njih, zvao sam na telefon, vlasnik u svajcarskoj a zena mu se javi, kaze uzeli za sebe, hteli neku farmu da otvore i nista od toga, sad prodaju, izgleda u bas dobrom stanju, hidraulicni pick-up, samo me zanima da li je neko vidjao ovakvu prkolicu, kakva je u radu, koja je ovo marka - po boji mi se cini mengele ali ne znam, i da li je ovo sto se na slici vidi dole nozevi ili nesto drugo. Hvala:icon_keel:
http://www.polovniautomobili.com/oglas2876546/fagram_skupljac_sena/
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ovo što se vidi na drugoj slici, kao nekakvi prsti iznad pikapa nisu noževi. To su prsti koji skidaju masu sa pikapa i guraju je u prikolicu. Po rasporedu ovih prsta tj. po njihovom razmaku rekao bih da ova prikolica nema noževe, mada se na ovim slikama nemože tačno odrediti. Međutim po samoj konstrukciji prikolice, odnosno po tome kako su izvedene bočne stranice te prednja i zadnja stranica rekao bih da nema više od 10 noževa. Kod prikolica sa više noževa, bočne stranice su pune, bez otvora a prednja i zadnja su sa malim otvorima u obliku mreže.
Najbolje bi bilo pogledati prikolicu i na licu mjesta vidjeti šta je i u kakvom je stanju.
Zašta ti treba prikolica? Ako ćeš je samo za sijeno i da dovoziš zelenu masu za krave onda je u redu. Ako ćeš je za sjenažu onda se bojim da ova nije za sjenažu upravo zbog malog broja noževa. Sve ispod 10 noževa nije za sjenažu jer za nju ti treba što više noževa 10, 20, 30 i više. Što više to bolje.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ovo što se vidi na drugoj slici, kao nekakvi prsti iznad pikapa nisu noževi. To su prsti koji skidaju masu sa pikapa i guraju je u prikolicu. Po rasporedu ovih prsta tj. po njihovom razmaku rekao bih da ova prikolica nema noževe, mada se na ovim slikama nemože tačno odrediti. Međutim po samoj konstrukciji prikolice, odnosno po tome kako su izvedene bočne stranice te prednja i zadnja stranica rekao bih da nema više od 10 noževa. Kod prikolica sa više noževa, bočne stranice su pune, bez otvora a prednja i zadnja su sa malim otvorima u obliku mreže.
Najbolje bi bilo pogledati prikolicu i na licu mjesta vidjeti šta je i u kakvom je stanju.
Zašta ti treba prikolica? Ako ćeš je samo za sijeno i da dovoziš zelenu masu za krave onda je u redu. Ako ćeš je za sjenažu onda se bojim da ova nije za sjenažu upravo zbog malog broja noževa. Sve ispod 10 noževa nije za sjenažu jer za nju ti treba što više noževa 10, 20, 30 i više. Što više to bolje.

pa mislio sam za senazu, zvao sam ponovo i rekao mi je da ima 4 noza od cega su 2 slomljena, inace prikolica je devedesetih uvezena i sredjena za rad ali nije nista radila, ali kad mi ne odgovara:(hi):
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako ti treba za sjenažu onda ovu preskoči, traži neku sa najmanje 10 noževa.
Kojim traktorom ćeš vući samoutovarnu prikolicu?
Prikolice sa više noževa su uglavnom velike od 17, 20 i više kubika i naravno teške.
Npr. moja prikolica, Deutz-Fahr je zapremine 22 m3 i prazna je teška 2,5 t, a ima 33 noža. U radu je teška za tjerati skoro kao i silokombajn, a vučem je sa Zetorom 6945 ili 7745 kako kad, znači traktori su od 69 i 76 KS.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
radio bi torpedo 7506dv, samo ne znam koje su sirine tih prikolica, meni ne bi odgovarala sira od 2.2m, zbog puteva
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Taj Torpedo ima dovoljno snage i bez problema možeš uzeti prikolicu od preko 20 m3 i sa 30-ak noževa.
Što se tiče širine, moja prikolica je široka 2,17 m u najširem dijelu, dok je gaz točkova uži. Uglavnom kud prođe traktor proći će i ona, i što se tiče širine ali i nagiba terena. A zahvaljujući hidrulično pomičnoj rudi po visini, prelazak preko međa, jaraka ili nailazak na silos ne predstavlja nikakav problem, jer je u tom pogledu prohodnija od traktora.

Neznam sa koliko novaca raspolažeš, ali već za 1500 € može se naći dobra prikolica, tj. da je očuvana, velika i sa 20 i više noževa. Barem ovdje kod mene se tako kreću cijene. Mada je sad sezona pa zbog toga računaj da će biti malo skuplje nego inače.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Taj Torpedo ima dovoljno snage i bez problema možeš uzeti prikolicu od preko 20 m3 i sa 30-ak noževa.
Što se tiče širine, moja prikolica je široka 2,17 m u najširem dijelu, dok je gaz točkova uži. Uglavnom kud prođe traktor proći će i ona, i što se tiče širine ali i nagiba terena. A zahvaljujući hidrulično pomičnoj rudi po visini, prelazak preko međa, jaraka ili nailazak na silos ne predstavlja nikakav problem, jer je u tom pogledu prohodnija od traktora.

Neznam sa koliko novaca raspolažeš, ali već za 1500 € može se naći dobra prikolica, tj. da je očuvana, velika i sa 20 i više noževa. Barem ovdje kod mene se tako kreću cijene. Mada je sad sezona pa zbog toga računaj da će biti malo skuplje nego inače.

nije mi obavezno da je sad kupim, cekam da naidje nesto dobro, inace ovde jos niko ne radi senazu ili silazu, pa sam ja mislio posejati lucerke i samoutovarnu i senazu da pravim, na oglasima ih nema puno a i ono sto ima sve skupo
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako ti se ne žuri sa kupovinom onda skupljaj pare i budi spreman jer kad se pojavi neka dobra prikolica ona se brzo proda.
Sjenažu možeš raditi od bilo koje trave, naravno da je od lucerke najkvalitetnija ali je i najteža za uraditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh