• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Bavi li se tko uvozom prikolica za utovar kockastih bala,zanima me Kemper 95 moze i pp?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz forumaši! Trebam pomoć! Dali netko zna koju trgovinu gdje mogu kupiti skidače sijena za samoutovarnu prikolicu,radi se o prikolici Hagedorn ili ako netko zna koju trgovinu u inozemstvu gdje bi se moglo pitati za ove dijelove.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Neznam kako se stručno zove. A to su oni limovi na bubnju koji dolaze između grabljica koje dižu sijeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Aha. Fale ili su strunuli?
Bi li pasali os SIP-a ili čega ima u dućanu, da se pripašu?
Na našoj Mengele prikolici su strunuli, pa sam ja složil i zamijenil strule dijelove.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Dabio, pošalji mi broj telefona, imam Hagedorn prikolicu kojoj budem skinul komplet pick up pa ti mogu dati te limiće.Momentalno za to nemam vremena, ali prije sezone košnje budem sigurno skinul.
 

OPG ZUBČIĆ

Novi član
Tu od
7 Pro 2019
Poruka
9
Poštovani poljoprivrednici,
Tražim za kupiti samoutovarnu prikolicu za kockaste bale?
(Koja je bolja, ona što diže na katove ili ona što slaže u krug).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Svaka ima svojih prednosti i mana,ona šta slaže u krug je brža,mislim da je i malo lakša,istovaruje na visinu ok 3 metra,ali ima puno pokretnih dijelova
Ova koja slaže na katove je većinom hidraulika,ima manje pokretnih dijelova,istovaruje samo na pod,oko 1 m visine
Odluka je tvoja
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ajmo ovako pokušat postavit pitanje, da ti bane1978, sebi kupuješ čemu si skloniji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Skoro sam kupio ovu okretnu,al sam na kraju skužio dami ne prolazi kroz selo,ako se dobro sjećam bila je ukupne dužine 7 m i 2,54 ili 2,60 široka,a i problem bi mi bila preko potoka jer su jako usjećeni i sjela bi mi na pod jer ima osovinu prema sredini,a odlučio bi se za nju jer mi istovara na 3 m visine
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jel neko vadio i sip samoutovarne poluge za ubacivanje mase?
Koli je postupak rastavljanja bas mi nije jasno?
Srednji lezaj mi se počinje drobit, vreme za zamjenu.
 

Prilozi

  • IMG_20200329_201712.jpg
    IMG_20200329_201712.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 20

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
I dizalicom i macolom al jok, probao grijat, i nista.
Zar je moguce da taj lezaj nikom nije se podrobio a nema mazalicu.
Mozda ima neka caka u rastavljanju koju nisam primjetio.
 

Prilozi

  • IMG_20200331_210014.jpg
    IMG_20200331_210014.jpg
    116 KB · Pregleda: 26

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Komšija je davno to rastavljao, pomotao te vile što ubacuju sijeno. Ne sećam 6se više detalja ali znam da su to morali brenerom grijati da bi rastavili. Dok je drugi komšija prije par godina, to na svojoj razvalio bez većih problema. Ja nisam baš zagledao u detalje kako su rastavljali, a i nemam ovdje u blizini takvu prikolicu da mogu pogledati. Privjeri da nema gdje kakav skriveni zeger ili štift... Pokušaj još grijati, mora postojati način da se to nekako rastavi.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ide da sa brenerom i macolom.
Nebi čovjek vjerovao koliko hrdja drzi a i kajle su pošteno zakajlane.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Pozdrav ljudi. Danas počeo raditi sa samoutovarkom prvi put pa me zanima kad se zelena krma vozi jesu li lanci uključeni cijelo vrijeme pa nabijaju krmu otraga ili se uključuju povremeno, tj kad se naprijed nakupi veca hrpa pa se uključe par sekundi i tako stalno ukljucivati i isključivati kad se naprijed napuni i isprazni
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Samo kad se naprijed nakupi veća hrpa. Ako rade stalno, onda će ti naprijed ostati prazno a nazad ćeš razvaliti stranicu ili nešto pokriviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh