• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nemojte gurati malog Ursusa u ovu priču, čovjek nije za njega ni pital. On je dalmoš a znamo kak dole ide jedina briga u životu.
Kako bi radia, da nebi radia, a da bi zaradia :(giggle): a za malog medu treba u teretanu poč i u odnosu na ova dva iz priče stvarno je muka s njim raditi.

Naravno da je Zeks u apsolutnoj prednosti kaj se odabira brzina tiče, kvalitete i mnogo čega drugog. Ali klip više je klip više i ta razlika se mora osjetiti.

Zato sam i predlagal 35 jer po mojem mišljenju 25-tak je ipak lošiji odabir u odnosu na malog IMT-a.
U 5-toj breg oseti prije nego ga vidiš, ima zvuk helikoptera ...i tak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene ima 2 , 2511 vlasnici ih nebi dali za ništa dok je 533 i 539 prodano i nitko za njima ne žali oba imaju neotvarane motore a u početku su bili sami i zaslužili dva ili tri veča brata .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Morti ga nagovorimo na 35-taka pa bu vuk sit i ovca cijela :(giggle):

Šalim se, odabir je i onak na njemu a pošto se u IMT več razočaral. ...mislim da nebu puno moral birati.
Uostalom, večeg brata več ima doma i zadovoljan je ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kak ne, zemeš onog 4712 i kupiš odgovarajuče naljepnice. Ako baš mora S imati i to nije problem. Nacrtaš flomičem ili daš da ti ga neko u FS odradi po tvojoj želji.

E, a da na 25-taka nakalemimo makinu od 539? Koja bi to strela bila i svi zadovoljni. Još da je onaj s okruglom haubom :(nerd):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Eh, to je več dve tauzenke više (2511 - 4511) pa bu takva i cifra a na kraju bu (i je) to bolja makina od ovog 50 kaj sad ima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
5011 je super traktor, ali zna mu dosta puta sfalit taj 4 celindar. Je... onog koji ga odrezal proć.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Vlasnik sam zetora 2511 i znam što taj traktor može, ja sam ga koristio za sve od obrade zemlje do transporta .U šumi sa pokazao bolji od imt 539 ,imt ima šogor a večinom radimo zajedno .Zetor vuče 5 metara drva gdje sam god htjeo ali imt ne samo ravnica .Potrošnja zetora zanemariva,imt veči potrošač,plug 16 cola vuku obadva gotovo jednako, jedino sam razliku osjetio na tanjuranju tu je imt u prednosti.Moja preporuka zetor.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Vlasnik sam zetora 2511 i znam što taj traktor može, ja sam ga koristio za sve od obrade zemlje do transporta .U šumi sa pokazao bolji od imt 539 ,imt ima šogor a večinom radimo zajedno .Zetor vuče 5 metara drva gdje sam god htjeo ali imt ne samo ravnica .Potrošnja zetora zanemariva,imt veči potrošač,plug 16 cola vuku obadva gotovo jednako, jedino sam razliku osjetio na tanjuranju tu je imt u prednosti.Moja preporuka zetor.

Hvala na odgovorutanjuraca mi nije problem za nju i plug imam 50 11 reci mi kakav je za navodnjavanje s pumpom dali ima kardan preko brzina do 1000 pto
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ko i svaki Zetor: nezavisni 540 i prek brzina.
Jedino, da se ne iznenadiš: hidraulička mu ne radi ako kardan 540 nije uključen (isti slučaj kak i na velikom Ursusu).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ to mu je mana (nebitno za priključke kojima netreba kardan) prednost gdje treba protok ulja (omotač itd) jer može pumpa preko brzina . No kad skužiš dizanje preko brzina i nije veliki problem ,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Mana mu je unutarnja pumpa hidraulike, velik protok ulja i onda se ulje grije i trga pumpu.. Omotavao sam s 35-takom par godina pa sam dvaput mjenjao pumpu, omotava se na skoro punom gasu. Trebalo bi stati svakih sat vremena da se ohladi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Milane tu nešt nije u redu , Kak bi tek omatal sa IMt-om ?? Buduči da omotač posuđujem kolegi pa mora ulje biti transhidraol i omatam sa 560 . koliko vrti na 1800 o/min toliko Zetor vrti na 800 o/min .Da sem sa Zetorom stisnal gas do kraja bala bi ispala .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Sa 35-takom vrtim pun gas, sa 6245 vrtim 1500-1600 o/min, sa proximom na 800-1000 o/min.. Proxima vrti kao luda, uopće ne treba gasa. Sve je u redu sa traktorima, tip top stanje..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam koji je omotač moj je Morra leptir (isti kao i Kuhn ) za bale do 150 cm . Možda ti hidromotor ili blok ventil previše smanjen ako imaš onu kutiju za štelanje .
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Imam 533 i 549. Trenutno obrađujem 6ha zemlje, sve trave i djeteline za krave.

E sad, volio bih se maknuti od kuće u tu neku blizu napuštenu farmu.
Doma gdje sam sad nemam prostora za više od 10 krava, a planiram se širiti, a i nisam u najboljem odnosu sa ukućanima pa bi pokušao kroz ove neke fondove doći do vlastite mehanizacije da se potpuno osamostalim.

Tu na red dolazi traktor.
nisam baš uspio puno istraživati, ali kolko sam vidio prednja vuča plus prednji kardan (za dva priključka istovremeno npr prednje grablje i balirka kocka otraga) spada u dosta skuplju kategoriju pa ću se vjerojatno ipak morati pomiriti sa nečim bez prednje vuče i kardana.
Koji bi bio best buy za tu negdje 50-60 tisuća, kontam da ima bar 50 konja ili tu negdje, možda i ne treba toliko
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mani se poljoprivrede useli u neki stan uhljebi u neku gradsku firmu i uživaj....
Malo sarkazma ali ne previse

Za mene je bestbay Zetor e sad ovisno koliko novcanik pjeva

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Zetori su poprilicno skupi u odnosu na to sta se dobije za te pare
Za 50-60 hiljada se moze kupiti solidan duplak, stariji ali funkcionalan.
Kod nas je skoro komsija u kratkom roku prodao tri fina duplaka, Samea 50ks, Lambordzinija 60ks i Carara 70ks, bili su po oko 6000e.
Za to para stvarno ekstra traktorcici, jedino nisu imali kabine vec samo nadstresnice
 

Najnoviji postovi

Na vrh