• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta
A

agroenogastro

Guest
Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..

Pozdrav. Koliko zemlje planiras obradjivati s traktorom. I da li Imt ostaje ili ga prodajes? Jer ako prodajes Imt-a onda sve iznad 60ks je preveliko da bude kao jedini traktor za sve poslove. Ima li neki traktor iz oglasa da ti je bas zapeo za oko?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Dobro došao!
Bojim se da će ti za traktor duplak u solidnom stanju trebati više novaca nego što si planirao. Pogledaj oglase pa kad ti nešto zapne za oko onda ovdje na forumu prelistaj temu vezanu za taj model traktora. Čisto da vidiš dali ti odgovara, koji su najčešći kvarovi, na šta trebaš obratiti pažnju prilikom kupovine isl. A isto tako pogledaj za koje traktore ti je najlakše doći do rezervnih dijelova. Kupuješ polovan traktor i sigurno će ti prije ili kasnije nešto zatrebati. Gledaj da ti se ne desi da zbog nekog banalnog kvara traktor "leži" 7 i više dana a ti moraš proći pola države da nađeš dio.
 
A

agroenogastro

Guest
Dobro došao!
Bojim se da će ti za traktor duplak u solidnom stanju trebati više novaca nego što si planirao. Pogledaj oglase pa kad ti nešto zapne za oko onda ovdje na forumu prelistaj temu vezanu za taj model traktora. Čisto da vidiš dali ti odgovara, koji su najčešći kvarovi, na šta trebaš obratiti pažnju prilikom kupovine isl. A isto tako pogledaj za koje traktore ti je najlakše doći do rezervnih dijelova. Kupuješ polovan traktor i sigurno će ti prije ili kasnije nešto zatrebati. Gledaj da ti se ne desi da zbog nekog banalnog kvara traktor "leži" 7 i više dana a ti moraš proći pola države da nađeš dio.

Hvala na informaciji, pali su mi u oko fiati i massey fergusoni, baš zbog popravka i rezervnih dijelova, ne znam da li sam dobro zaključio?
 
A

agroenogastro

Guest
Pozdrav. Koliko zemlje planiras obradjivati s traktorom. I da li Imt ostaje ili ga prodajes? Jer ako prodajes Imt-a onda sve iznad 60ks je preveliko da bude kao jedini traktor za sve poslove. Ima li neki traktor iz oglasa da ti je bas zapeo za oko?

Hvala na odgovoru..Ne prodajem imt-a, a imam za obrađivati nekih pet hehtara zemlje, malčanje me čeka, jer dosta je zemlje zapušteno i planiram saditi orahe...
..nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?
ono što sam već napisao, malčanje, duboko oranje tih njiva koje su zapuštene, prednji utovarivač za gnoj iz farme, a imam i vinograd, za to mi je ok. imt...
što bih još trebao znati?? obratiti pažnju?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Hvala na odgovoru..Ne prodajem imt-a, a imam za obrađivati nekih pet hehtara zemlje, malčanje me čeka, jer dosta je zemlje zapušteno i planiram saditi orahe...
..nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?
ono što sam već napisao, malčanje, duboko oranje tih njiva koje su zapuštene, prednji utovarivač za gnoj iz farme, a imam i vinograd, za to mi je ok. imt...
što bih još trebao znati?? obratiti pažnju?

U toj klasi i za to para da se naci fin Fiat, neki iz serije 90. Oni su se. po rijecima vlasnika i iskusnih ljudi, pokazali dobro.Veoma izdrzljivi i radni traktori, a za servis i rezervne dijelove nije problem i nisu skupi dijelovi. Pogledaj u temi Fiat malo vise o njima
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
nije mi još ni jedan posebno zapeo za oko, MF i fiati su po savjetu mehaničara najbolji za dijelove, ne znam da li sam u pravu?
ono što sam već napisao, malčanje, duboko oranje tih njiva koje su zapuštene, prednji utovarivač za gnoj iz farme, a imam i vinograd, za to mi je ok. imt...
što bih još trebao znati?? obratiti pažnju?


Pogledaj kod majstora sa kojim traktorima imaju naj više iskustva. Isto tako pogledaj u trgovinama rezervnih dijelova dali imaju nekih, da tako kažem, specifičnih dijelova, nazovi trgovinu i pitaj npr. za viljušku od rikverca ili zupčanik od druge brzine isl. Traži nešto što ne prodaju svaki dan, filtera, crijeva i kojekakvih ležajeva imaš i u trafici za to nije problem.
Kod mene u okolini su npr. IMT i Zetori najčešći traktori i njih majstori znaju "u dušu", isto tako dijelova ima, pogotovo za Zetora. Evo samo jedan primjer: trgovina rezervnih dijelova za Zetora radi do 22:00 svaki dan, čak i Subotom. A o snabdjevenosti dijelovima da ne pričam.
To je recimo kod mene presudilo u izboru traktora. Sad imam dva Zetora i da opet kupujem traktor opet bi to bio Zetor, on svakako nije najbolji a po gotovo nije najjeftiniji traktor al ja sam ga uzeo upravo zbog odlične servisne podrške.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Neki 7745, ili 7745 bi se dobio za te novce s utovarivačem.

I to dobar.

Pogledaj i u Slo.

Imaš oglasnike:
Kmetijski oglasnik, Avto net, Bolha, Salomonov oglasnik, možda još koji, a tu imaš skoro sve što se nudi, dobar dio traktora bude u svim tim oglasnicma.
Dobar, tesko :scratch
Pod dobar mislim na traktor u stvarno tip top stanju.
Moze se naci dobar 62-45 ali naravno bez utovarivaca.
Za dobru 77-micu sa utvarivacem treba izdvojit 12-13 hiljada e
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
agroenogastro
ja sam Zetora naveo samo kao primjer da vidiš na šta bi trebao obratiti pažnju. Ti kažeš da si razgovarao sa majstorima i da dobro poznaju Masseya i Fiata. U tom slučaju gledaj nešto od tih traktora, pogotovo ako za njih u blizini imaš djelova. Ako tu kod tebe nema Zetora onda vjerovatno ni majstori nemaju iskustva s tim traktorima i povrh svega ako nema dijelova, onda Zetora slobodno zaobiđi.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Imt?
577 npr? s obzirom da već imaš jednoga.
nisu preskupi, a i remont nije preskup.
ne radiš neku veliku površinu (5ha može i 539 sam obraditi) tako da bi te i taj stariji i "lošiji" traktor mogao zadovoljiti.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ako baš hoćeš kupit traktor, kupi ga
ali večinu tih poslova ti odradi i 539
a kupovati strojeve koje češ jednom koristit:confused:

kažeš imaš vinograd, koji vjerojatno radiš s 539
a ako posadiš 5ha oraha, to ferac radi pjevajući
veči traktor traži i veće priključke
krčenje i duboko oranje ima i alternativu
a novce možeš i pametnije
iskoristit
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ako nemas u planu prosirenje povrsina, to jest ako samo planiras na tih 5 ha posaditi orahe i neici u dalju ratarsku proizvodnju, onda nema potrebe da se trosis kupujuci jos jedan traktor.
Naj bolja bi solucija bila ako kao sto sam rekao neplaniras prosirenje povrsina da prodas 539 i recimo kupis sebi neki traktor oko 50ks, a da nije prevelik i da ima prednji pogon. Bespotrebno je da za toliku povrsinu imas dva traktor koji ce ti vise lezati nego raditi, a jedan duplak od 50ks to sve sam obavi bez problema.
Posto vec imas imt kao zamjenu preporucuje recimo imt 549 dv, ima taman dovoljo snage da moze sve obaviti, od oranja do mulciranja.
 
A

agroenogastro

Guest
Hvala na savjetima, kako većinu poslova obavlja moj tata koji je već u godinama, treba nam traktor sa kabinom, duplak, kako vi stručno kažete i servo volan, da li će imati 50 ili 70 ks svejedno, što se mene tiče ja bi radije da ima 50 ali teško ga je naći, a ovi od sedamdeset imaju istu cijenu kao i ovi od pedeset, pa radim kalkulacije..možda bolje kupiti sa više konja, toga nikada dosta, griješim?
u svako slučaju ratarski radim pet hektara, plus hektar vinograda, a tih pet hektara je za izmalčati, izorati, staviti orahe ili što već, plus radovi u šumi mi trebaju.
za imati u vidu je i da imam i sve priključke od imt-a. dvobrazni plug, rasipač, prednji bager ću morati dodatno kupiti...uz traktor...
Pratim oglase, zovem, gledam cijene..stvarno su parene..traktor od 80-85godište...7,8 tisuća eura...i sve iz uvoza, ljudi ih imaju godinu dana pa prodaju
ima netko za preporučiti nekog ok. uvoznika ili nekoga tko se bavi traktorima i opremom a oglašava se? hvala na dosadašnjim prijedlozima..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Ima član basic ovdje na forumu, ima stvarno dobre traktore i nije skup. Ja bih ti preporučio da se javiš njemu, ili pogledaj na PIK-u.
 
A

agroenogastro

Guest
Ima član basic ovdje na forumu, ima stvarno dobre traktore i nije skup. Ja bih ti preporučio da se javiš njemu, ili pogledaj na PIK-u.

ima neku web stranicu??
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
pogledaj u temi Zetor, tamo često piše. Tamo ćeš naći i adrese.
 
Posljednje uređivanje:
D

Djura123

Guest
Poštovanje, čitam vaš forum i vidim da ima dosta stručnjaka što se traktora tiče. Naime imam imt 539 što je super traktor za istru, dobio sam dosta zemlje pa planiram obrađivati je. Treba mi savjet koji polovni traktor da kupim, svakako dupla vuča, trebati će mi za prednji utovarivač za gnoj, raspšivač, oranje, malčanje.., sve ratarske radove, imam i vinograd. Gledam oglas, cijene, vaš forum, dajte mi savjet, bolje 60 ili 80 konja, mala je razlika u cijeni, a spreman sam potrošiti od 6 do 9 tisuća eura. Unaprijed zahvaljujem..
Veruj mi kad ti kazem,kupi mtz 82 za 4000 evra ne trosi mnogo delovi su mu jeftini i izdrzljiv je traktor ja imaam 2 komada 82 ,t40,892,1221 samo rusi kod mene dolaze u obzir :D
 
S

Street_Fighter

Guest
Pozdrav svima pisem vam iz Tuzle skoro sam kupio IMT 539 90 God i zadovoljan sam snjime mada sam razmisljao da uzmem veci traktor kao Npr IMT 560 nemam dosta iskustva sto se tice IMT masina.Traktor najvise koristim u transportu s prikolicom drva sijeno i itd da mi je da cujem vase misljenje dobijam imt 560 88 god za IMT 539 1 za 1.Mozel mi tko malo reci o tom traktoru 560 kakvi su inace jer se na razumijem bas puno dali bi mjenjao sta vi kazete vase misljenje.
Evo slike od mog IMT 539 i tog IMT 560:
http://www.zaslike.com/files/ibs26z37udj8q83y050.jpg
http://www.zaslike.com/files/mljujiy19uhcgw35ue.jpg
http://www.zaslike.com/files/yov3799rycrkrozl283b.jpg
http://www.zaslike.com/files/vei6a7c2ohk1mcigrf.jpg

Hitno mi je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa po viđenom ovaj 560 ti ima dosta loše gume,ali to je potrošna roba,kod mene ima dosta tih tipova traktora i največe mane su im kočnice ali riješava se,moj susjed Dario ima takvu liniju gileta samo 565 šta je taj sa njime napravio posla i radnih sati bolje ne pitati i satro ga je do kraja ali sad ide u sređivanje i stavlja na njega pr.utovarivač,ako nisi ovisan o tome da trebaš mali i okretan traktor mjenjaj,pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh