• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Schluter

K

krx pozega

Guest
Bobo kaže:
Jedan dosta veliki je stajao do prije par godina u korovu i zarastao kao onaj plug kod ratarkovog kolege... Sad ili su ga na kilu prodali ili ga je netko kupio i popravio. Ne zanam, mozda je bio i ispravan, samo znam da je stajao dosta dugo tamo.

Takodjer sam cuo da su odlicni traktori...

@ Krx: da to nije onaj iz Emovaca traktor o kojem ti pricas? Pa traktor je zarastao dosta dugo u travu, i sad ga tamo vise ne vidim.

Bio je s crvenom limarijom i zlatnim motorom i felgama ;)

Nou Bobo traktor je iz Cerovca i još uvijek je u funkciji kao što sam i napisao ;)
 
Z

zrine892

Guest
ima par njih u D.Miholjcu ima jedan u Sv.Durdu nije mogao popravit i 160 ks....a u Miholjcu neznam koje snage su ali rade....mislim da su oko 120 ks....taj od 120 ks vuče tanjuraču OLT 44 diskova e moj majstore koja snaga....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na IPK su 89- 90godina stigli ti Schluteri TVL od 220ks nekoliko kom. njima se mogla kabina pomicati po potrebi i neki pomisni uteg
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
ÄŒlan ŽELJKO ima schluter-a od 45 ks, mislim da je negdje oko 40-50 godina star.

Ja koliko sam čuo za razlog propadanja je zato jer je bio jako napredan za ono vrijeme, pa je time imao i veću cijenu, čak su razvijali brzinu od 50 km/h što je za onda bilo puno.

Da , Schluter je prvi traktor koji je išao 50 km/h.
 
Z

zrine892

Guest
uuuu...ko formula...meni na njemu kabina smijesno izgleda....dobri su...samo da jos radi firma...:(
 
B

Bobo

Guest
Fino bome... Fino!

Drago mi vidjeti na forumu sve veci broj starih traktora koji su odrzavani, sredjeni, i da su funkcionalni u potpunosti...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ja sam vidio jednog od 85ks, kolika je to gromada od traktora, strašno. Neće djed da ga proda, a ide s njim samo po pivo u trgovinu. Kaze prije bi prodao dva fiata i džonija neg schlutera.
 
S

Sesva

Guest
ja sam vidio onoga ogromnoga schlutera , ima tu u okolici mojoj jedan , ako ga uspijem slikat slikat cu , jer traktor je po svemu perfektan !
 
K

kingletic

Guest
Evo jedan od 130ks ali mu je stavljena kabina od RX-a 170.. Ima i orginal kabinu a imamo i jos jedan od 90ks.

Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
stvarno izgleda opako :mrgreen:
a šta ste vi neka ekonomija da imate takve traktor a vidim i tamo neki kombajn ili je samo jedan vlasnik :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
joj bobo pa nije bit u kombajnu negu o traktoru... :p ;
i taj kombajn je u neradnom stanju koliko je za vidjet, :mrgreen:
 
K

kingletic

Guest
ma nismo ekonomija ali kao i da jesmo.. hehehe, imamo 2 Schlutera, jedan od 130 drugi od 90ks.. 6-7 kombajna ne ubrajajuci ovog iza sto se vidi koji je u neradnom stanju, 2 Carrara, Same 130ks, Zetore 7211 i 9245, Deutz-a nekoliko komada, IMT 5136 nekoliko itd... Kacicu slike na odredjene teme.. :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kingletic kaže:
ma nismo ekonomija ali kao i da jesmo.. hehehe, imamo 2 Schlutera, jedan od 130 drugi od 90ks.. 6-7 kombajna ne ubrajajuci ovog iza sto se vidi koji je u neradnom stanju, 2 Carrara, Same 130ks, Zetore 7211 i 9245, Deutz-a nekoliko komada, IMT 5136 nekoliko itd... Kacicu slike na odredjene teme.. :D
Htio sam te pitati da mi budeš kum, ali sad vidim da si iz Rume ..šteta
 
K

kingletic

Guest
jbg, ako politiku i ovde sirite onda cu se udaljiti da vam ne smetam..
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
nije na to mislio nego na razdaljinu. sala zemljace dobro dosao.samo napred.
 
Na vrh