• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Schluter

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
bozickovic kaže:
Znali neko nesto vise o supertrakovima 2500 i 3000 iz Belja?
>
Kao klinac jos davne 1979 te godine su bili na Belju,Mirkovac je dobio 2 a Brestovac 8 komada,istovremeno su stizali i zglobni JD.Schluter je bio brz,super MANoov motor,ali je sve nekako odpadalo.Sjecam se da su mogli birati,Mirkovcani su uzeli 8 JD i dva Schluter koji su dosta brzo stali,dok su mali Schluteri bili nepoderljivi.Sjecam se jednog koji je nosio utovarivac Pesi,ta je radio 15 godina bez greske.KAsni je su stizali Zetori Kristali,njihovi pandanti Ursuzi,ovi u Remontu nisu stizali to sve da sloze(u to vrijeme sam bio na zanatu u Beljskom Remontu),steta sto Schluter vise ne postoji :oops:
 
B

bozickovic

Guest
Suljos hvala za odgovor, ja sam vozio Super 1250 (hidraulika i kardan naprijed i nazad dupla vuca) TL i Super 950 TL (sa front laderom i duplom vucom) i bio sam odusevljen. Traktori su bili 25 i 30 godina stari, a servo upravljaca bolji nego na mojem audiju. Mozda sam malo subjektivan ali za mene su to najbolji traktori kraja 60-tih, 70-tih i 80-tih godina, nema jeftine plastike (j... ga mozda su zbog toga i propali). Citao sam da su za nas konstruisali traktor od 500 konja,cak i prototip napravili, ali je tada kod nas pocela kriza pa ga svabe nisu htjeli isporuciti ili bolje receno mi ga nismo mogli platiti. Juce sam telefonirao sa covjekom iz Jastrebarskog (ima par komada od 135 konja) i on misli da su svi ovi od 250 i 300 konnja rasprodati po Hrvatskoj, onda kada je Belje pocelo sa FENDT-ovima. Sesva je pisao da ce slikat jednog u Sesvetama od 300 konja, ali nista do sada, cak mi i na mail nije odgovorio. Ako neko ima slike Supertrakova 2500 i 3000 iz perioda u Belju ili novijih slika neka ih okaci da malo parimo oci na stari kvalitet.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ne,Belje je njih odbacilo pre rata,jednostavno,potroseni su,dosli su JD svih snaga,a Fendt je era novog vlasnika od pre koju god.NOvi gazda forsira snagu,ovi su novi najaci sto postoje 930-936(ima i slabijih) i sa njima rade,a ima jos JD serije 8 koji taljigaju u oranju.
Inace,gazda je i uvoznik te marke.

Specificnost manjih(za teske ne znam)Schluter-a je,da su imali sinhornovane rikverce:)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo sad sam se sjetio dok sam bio u njemačkoj naišao sam na jednog schlutera 1250 traktor je super i motor dok radi prede jedino nije ima baš neki dizaj al za traktor kaj se konstrukcije i snage i okretnosti tiče namam riječi. mislio sam da je neokretan al je itekako okretan
[url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR]
Obrisan neispravan link. [/url]
[url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR]
Obrisan neispravan link. [/url]
[url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR]
Obrisan neispravan link. [/url]
[url=http://imageshack.us][COLOR=rgb(243, 121, 52)][I] Obrisan neispravan link. [/I][/COLOR]
Obrisan neispravan link. [/url]
 
B

BAJA

Guest
Evo i mene... Ja sam novi. Jako mi se svideo ovaj forum. Dobro je to sto se svi mi ljubitelji traktora mozemo naci na jednom mjestu...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
takav traktor ako sam dobro zagledal ima na otpadu u Popovcu na izlazu prema zelini ili autoputu :scratch
 
L

las2

Guest
bozickovic kaže:
Suljos hvala za odgovor, ja sam vozio Super 1250 (hidraulika i kardan naprijed i nazad dupla vuca) TL i Super 950 TL (sa front laderom i duplom vucom) i bio sam odusevljen. Traktori su bili 25 i 30 godina stari, a servo upravljaca bolji nego na mojem audiju. Mozda sam malo subjektivan ali za mene su to najbolji traktori kraja 60-tih, 70-tih i 80-tih godina, nema jeftine plastike (j... ga mozda su zbog toga i propali). Citao sam da su za nas konstruisali traktor od 500 konja,cak i prototip napravili, ali je tada kod nas pocela kriza pa ga svabe nisu htjeli isporuciti ili bolje receno mi ga nismo mogli platiti. Juce sam telefonirao sa covjekom iz Jastrebarskog (ima par komada od 135 konja) i on misli da su svi ovi od 250 i 300 konnja rasprodati po Hrvatskoj, onda kada je Belje pocelo sa FENDT-ovima. Sesva je pisao da ce slikat jednog u Sesvetama od 300 konja, ali nista do sada, cak mi i na mail nije odgovorio. Ako neko ima slike Supertrakova 2500 i 3000 iz perioda u Belju ili novijih slika neka ih okaci da malo parimo oci na stari kvalitet.

slažem se s tom tvrdnjeom ja isto tako mislim. Susjed ima jednog 1900 napravio jedan dobar paint job traktor super izgleda i izuzetno je snazan izvlacio je zajedno sa sameom sleper koji je zapo kada je bila vrsnja repe steta sto se jos ne proizvode super kvaliteta
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
breza kaže:
takav traktor ako sam dobro zagledal ima na otpadu u Popovcu na izlazu prema zelini ili autoputu :scratch

da u pravu si samo je ono u popovcu 250 ks. a ovaj 90.
 
B

BAJA

Guest
Imam SCHLUTERA 1250 sa ubacenim mercedesovim motorom.Jako sam zadovoljan snjim.Malo me hidraulik zeza upusta mi stalno sve sam menjao sve gumice i ventile ali opet to isto radi.Da li je neko imao isti problem.
 
K

kekic

Guest
Pozdrav forumaši , interesiraju me Schlüter traktori od 1965 do 1988 god.
Molim informaciju dali se negdje mogu kupiti
091 660 9728
 
N

Nemanja1

Guest
Dobar dan
moj prvi post je jednostavno morao da bude na schluter temi.
Secam se kada me deda vodio na zetvu prvi put, i za oko mi je zapao jedan cudan traktor. Odskakao je od svih ostalih po dizajnu. tada mi je skroz bilo cudno za traktor da ima klizajuca vrata ili recimo menjac sa strane na kontrolnoj tabli.
Inace to je negde bila 94 godina mislim a ti schliteri su nabavljeni bili negde krajem 70 godina.
Deda mi je pricao da je dok je radio za ipk crvenka , bio na sluzbenom putu u slavoniji i da su negde blizu nasica videli par schlutera u oranju. Zastali su i porazgovarali sa radnicima ,i uverili su da su u oranju bili nenadmasivi traktori, u sta su se par godina i uverilli kada je u ipk crvenka stiglo par schlutera.



Koliko me secanje sluzi, mislim da su bili ovi modeli, 120,130 konja. Mislim da su zbog pomerene osovine bili dobri i u izvlacenju zaglavljenih masina. Sto se tice eurotrack-a, u skoro svakom izdanju agrotehnicara je bilo nesto o njima. Secam se da sam bukvalno gutao i znao napamet sve tekstove ivana muse, blaz milosa , mileta culjka , joce micica, i ostalih koji su pisali svoje impresije o ovim traktorima.

Pozdrav
 
M

Miro1

Guest
Ljudi schluter je zakon, bio sam sad u Hannoveru na sajmu i vidio profi giganta 850 ks 2008 g 20 tona težak sve mahanika nema tipkica samo hidraulični reverzor, analogni pokazivači, volan 40 cm promjera motor MWM i ZF mjenjač, imam slike stavit ću ih.
 
I

ipongr23

Guest
ljudi ima li tko ili zna za..schlutera 1900 ls za delove...ili rashodovanog...unapred hvala...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
[youtube:1dgr9ppo]Qa4A8p3XNT8[/youtube:1dgr9ppo]
j3b3ni stroj
 
K

kristijan123

Guest
evo ovo danas slikano nedaleko od Zagreba na nekom odlagalištu, sve puno strganih auta u autobusa



Žalosno šta se takva pila od traktora tamo nalazi...
 
Z

zetor4718

Guest
kristijan123 kaže:
Žalosno šta se takva pila od traktora tamo nalazi...

Slažem se sa tobom!!Imam veliku želju vozit takav traktor prije nego bilo kakav JD ili Fendt!!!!!!!!!
 
Na vrh