• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Seljaci u šoku: Novac samo onima kojima je suša uništila više od 80% usjeva

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
cabage a to bi trebali dobiti samo oni koji su u sustavu pdv ne?ili?bez obzira kaj nismo predali nikakav zahtjev ..pa ja bi trebal bit prek 200t kuna...a kolega čak milion?al mislim da je to nemoguče..da bumo dobili neku mizeriju...

Vas tri prek milion i pol.Ostane još milion.:gitarist:Toliko bi iskreno bilo nerealno puno,ali ovih 2,5 mili.ponuđenih za sve ,to je več sramota.Pa veču pomoč daju kad se negdje vani desi elem.nepogoda.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Obično su za izbore bili izdašni, dakle sada je vlasti svejedno kako će proći.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
a tko zna možda nam daju malo milostinje , 2007 su isplatili a barem kod nas prinosi su bili bolji nago sad a razlika u cijeni da ti oči ispadnu 1.7 a sad 1.1 kukuruz ma to je sve da poludiš.
 
C

cesmina

Guest
Pozdrav
Molim vas za pomoć
Jel neko zna koliko i kada daju za izgorene trajne nasade?
Radi se o maslinama
Svugdje sam se raspitivao a niko ništa konkretno da kaže-čini se da smo mi seljaci zadnja rupa na sviralu.
Ako neko ima neku adresu ili broj di bi mogo pitat bio bi vam zahvalan.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Izbori su sad več pitanje sata. Da li je netko dobio kakvu odštetu za sušu ili zbog escherichie.Imate li informaciju kad bi moglo biti????':rolleyess:
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ak do sad nismo dobili ni nebudemo...sad se bu vlast promijenila i oni buju rekli da nema novci..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ak do sad nismo dobili ni nebudemo...sad se bu vlast promijenila i oni buju rekli da nema novci..

sve potpisujem ali to se znade i bez izbora da novčića nema (tko j... seljaka),ionako je to vrsta u izumiranju pa nas treba sahraniti ili od nas napraviti muzejske izloške ali bez obzira na buduču izabranu vlast ovaj sveukupni seljački svijet bude morao gadnu revoluciju podiči da zaštiti svoj način života i ponos i da tzv.nagomilana celebriti gamad shvate gdje su šuplji jer seljak i obični radnik su potrebni i hrana a sve drugo je zamjenjivo:vragek::vragek:
 
S

seljaček

Guest
Ukoliko nas sada izigraju za sušu i ostale isplate nismo za drugo, ima nas oko 200.000 i ako nismo sposobni organizirat se i izborit za svoja prava, treba nas zakonom zabranit. 1573g. Matija Gubec je bez interneta , mobitela, telefona, ma bez ikakve komunikacije izuzev goluba pismonoše i bez ikakve škole. uspio organizirat i povest seljačku bunu. Razlozi su i onda i danas bili isti , ugnjetavanje i izrabljivanje seljaka u korist vlastele i kojekakve lihvarske buržoazije. Koliko god kradu od poštenog i radnog puka nikada im nije dosta i uvjek neki novi namet i porez. Vjerujte meni je toga dosta ja vidim poveznicu između 1573 i 2011. Zar nije sramota da u današnje doba moderne tehnologije nismo u stanju dići svoj glas za svoju dobrobit za vlastiti opstanak. Ili je seljacima u ljepoj našoj možda dobro i lijepo??? Meni nije.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
pa eto danas imate prilike dati svoj glas nekome

Seljačka buna slijedi u proljeće kad ovi iz Kukuriku krenu rezat i ukidat poticaje, a biće i radnička buna tako da očekujem zanimljivu 2012. godinu.
 
A

aljmas

Guest
Ukoliko nas sada izigraju za sušu i ostale isplate nismo za drugo, ima nas oko 200.000 i ako nismo sposobni organizirat se i izborit za svoja prava, treba nas zakonom zabranit. 1573g. Matija Gubec je bez interneta , mobitela, telefona, ma bez ikakve komunikacije izuzev goluba pismonoše i bez ikakve škole. uspio organizirat i povest seljačku bunu. Razlozi su i onda i danas bili isti , ugnjetavanje i izrabljivanje seljaka u korist vlastele i kojekakve lihvarske buržoazije. Koliko god kradu od poštenog i radnog puka nikada im nije dosta i uvjek neki novi namet i porez. Vjerujte meni je toga dosta ja vidim poveznicu između 1573 i 2011. Zar nije sramota da u današnje doba moderne tehnologije nismo u stanju dići svoj glas za svoju dobrobit za vlastiti opstanak. Ili je seljacima u ljepoj našoj možda dobro i lijepo??? Meni nije.

brate lajkam
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
u potpunosti se slazem mi trebamo biti temelji ove drzave a ne smeće koje ce neki majmun s kravatom sutati kako hoce,,dokurcilo je izrabljivanje hrvatskoh seljaka moze ih sve biti sramota :axe:
 
M

MOCO

Guest
kak je naslov ove teme!? "seljaci u šoku!" sad smo u šoku, a ak se osobi u šoku ne pomogne ona onda krepne:?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ma ministar , jedan ode dođe drugi a svi ostali kojima treba sto godina da se okrenu oko sebe ostanu i sve je isto ko i prije . oni koji nikad neznaju šta i kako i nikad se nejavljaju u ministarstvu sve rade godinu dvije prekasno itd. su na SVOJIM MJESTIMA TJ FOTELJAM,A I DALJE . kad tome pridodaš ministra koji nema pojma o našem biznisu šta možeš očekivat ?
to da će on znat da natječaje za zemlju treba rješit u jesen a ne u travnju da se poticaji nemogu smanjivat kada smo mi pobrali i prodali naše proizvode . kako te može razumjet netko tko u životu nije stekao ništa osim stana i auta na kredit pa da zna da kad posiješ 100 ha da si uložio 100000 € u repromaterijal pola milijuna € u kupnju zemlje i 200-300 tisuća u mehanizaciju .
oni samo imaju sliku da mi dobivamo jebene poticaje a neračunaju koliko bi kruh koštao da poticaja nema pa nek onda neko kaže tko dobiva poticaje proizvođači ili potrošaći .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko god uzme fotelju ministarstva poljoprivrede i onog nečeg ima več u startu goruču fotelju a aparat za gašenje mu mali:weedman::weedman::weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh