• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
ja mislim da u velikoj ima 30 litara, jačina je 43,i naravno Šljiva,od domaće šljive,neprskane,netretirane,samo stajnjak i pčelice maje su radile po njima.
Tako i ova. Što izraste to se pobere, ekološko bez kemije.

Pa moj voćnjak u grubo rečeno i graniči sa Likom i Kordunom.
Ova voćnjak je na potezu Slunj - Cetingrad.

Evo slike(oprostite na kvaliteti slike mobitela, digitalac nije doma):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,768
Šljiva,od domaće šljive,neprskane,netretirane,samo stajnjak i pčelice maje su radile po njima.

živjeliiiiii:partyman:

takva su i moje....ima je cca. 100 litara.....stare od 10 god. pa na više....




Uploaded with ImageShack.us
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav forumski prijatelju seljačić!

., ovaj tvoj Bosanski viski! lipo izgljeda., čak ima i boju viskija!!!., a kako je neki ovde u tvojoj temici spomenul za ovu bandu iz Karlovačke županije!!!., dobro, dobro, evo mene još malo kod VAS pa budemo probali te vaše "viskije"!!! ...

., seljačić!., svaka TI čast i fala, već ovako na sličici predivno izgljeda!., kako se kaže u mom starom Ličkom Jezeranskom narodu!., ... bolesnog se pita, zdravom se daje!., ovo je pravi pravcati LIK za iznutra i za izvana!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
., lip pozdrav forumski prijatelju seljačić!

., ovaj tvoj Bosanski viski! lipo izgljeda., čak ima i boju viskija!!!., a kako je neki ovde u tvojoj temici spomenul za ovu bandu iz Karlovačke županije!!!., dobro, dobro, evo mene još malo kod VAS pa budemo probali te vaše "viskije"!!! ...

., seljačić!., svaka TI čast i fala, već ovako na sličici predivno izgljeda!., kako se kaže u mom starom Ličkom Jezeranskom narodu!., ... bolesnog se pita, zdravom se daje!., ovo je pravi pravcati LIK za iznutra i za izvana!!! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

hvala na pohvali Grofe,a eto ja mislim da će Karlovačka banda uskoro probati ovaj bosanski viski :partyman: reći ću im da i tebi ostave za degustaciju jer ko zna šta se može desiti nakon dvi tri čašice ili čokana (kako se kod nas još kaže) da nepopiju sve :rolfer:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,768
hvala na pohvali Grofe,a eto ja mislim da će Karlovačka banda uskoro probati ovaj bosanski viski :partyman: reći ću im da i tebi ostave za degustaciju jer ko zna šta se može desiti nakon dvi tri čašice ili čokana (kako se kod nas još kaže) da nepopiju sve :rolfer:

a kaj misliš da će mu kaj ostati.....:scratch
dobra roba brzo ode.....
ko prvi njegova djevojka.....:lol:
pa pij to šta čekaš da se pokvari????
pa sada si mi dao ideju da i sam nabavim hrastovu bačvicu,ili možda još bolje od duda,ili po naški od murve...murva joj daje još žuću boju....
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
a kako je neki ovde u tvojoj temici spomenul za ovu bandu iz Karlovačke županije!!!., dobro, dobro, evo mene još malo kod VAS pa budemo probali te vaše "viskije"!!! ...
Znaći Grofe ti ispadaš, ti si iz Ličko-senjske županije:finga:

takva su i moje....ima je cca. 100 litara.....stare od 10 god. pa na više....
Daj već potroši to, jadne pletenke ti se raspadaju od čuvanja te rakije ;)
pa sada si mi dao ideju da i sam nabavim hrastovu bačvicu,ili možda još bolje od duda,ili po naški od murve...murva joj daje još žuću boju....
Jooooj tako sam ja bio ovo ljeto na Žumberku i kod nekog dede vidim raskopane bačve. Kaže deda da ih je nudio ljudima da ih uzmu i nitko ih nije htio, a pravilno ih čuvao (uljevao vodu da se ne rasuše, okretao ih itd.) i na kraju otišle u dim... Kako mi je bilo žao :cry: Vozio bi jednu po jednu ako bi trebalo, bile su tako male da su stale u auto i prikolicu, još ukrašene, taman za rakiju :madmana:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
pa sada si mi dao ideju da i sam nabavim hrastovu bačvicu,ili možda još bolje od duda,ili po naški od murve...murva joj daje još žuću boju....[/QUOTE]

pazi od murve ti može i žuhkost pobrat
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pazite samo da vam porezna tj. carina ne uleti u podrume sad su izbori i kraj godine pa im treba love
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pa sada si mi dao ideju da i sam nabavim hrastovu bačvicu,ili možda još bolje od duda,ili po naški od murve...murva joj daje još žuću boju....

Vidiš, a ja ljetos srušio svoj dud i bilo nam ga žao iscjepati. Nije bio ogroman, ali za neku 40-50L bačvicu taman. Stari zvao jednog poznatog bačvara da mu pokloni, ma ništa, nikakav interes nije pokazao. Eto sad se na njega grijem:madmana:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,768
pazite samo da vam porezna tj. carina ne uleti u podrume sad su izbori i kraj godine pa im treba love

moreju se fućkat,ova je davno pečena....a mogu je pocicat da probaju .....:lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a kaj misliš da će mu kaj ostati.....:scratch
dobra roba brzo ode.....
ko prvi njegova djevojka.....:lol:

pa sada si mi dao ideju da i sam nabavim hrastovu bačvicu,ili možda još bolje od duda,ili po naški od murve...murva joj daje još žuću boju....

ja imam i dudovu bačvu ali je velika pa nemam dovoljno rakije za nju,neznam jel se može puniti do pola ili manje ako se nema više rakije? ili mora biti skoro puna???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,768
ja imam i dudovu bačvu ali je velika pa nemam dovoljno rakije za nju,neznam jel se može puniti do pola ili manje ako se nema više rakije? ili mora biti skoro puna???

a sad,ako je puna do pola,ako ti se rasuši da ne bi rakija ishlapila....:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Ništa jedna kratka,,,i ima da poletiš,,,sljedeča obara..:partyman::partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
I meni se čini..


ja je pijem čisto kao aperitiv,više od tri nikad.a imam kolega u lovu kad samo nagnu pa misle da je čaj,pa kad onda počnu puhati ko pazinski purani...:partyman::rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
ja je pijem čisto kao aperitiv,više od tri nikad.a imam kolega u lovu kad samo nagnu pa misle da je čaj,pa kad onda počnu puhati ko pazinski purani...:partyman::rolfer:

HHHhahhahahhaha dobra,,,, eto ti je tako kad su ingordi,,rađe bi popili,,nego da ostane..:rolfer::rolfer:
Imamo i mi ovdje par pacijenata...:drinkers:do dna..i poslje laje,,,ko pas na zrak..
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav forumski prijatelju i Sretna Nova godina! ...

., fala, lipo fala za tvoj izvorni i orginalni DAR; Bosanska Šljiva!., probali - pili, pili - probali., pa tako nekoliko puti za redom, družina moja i ja!., izvorna, odlična, darovana od srca, primljena i lagano popijena sa srcem - dušom - tijelom - družinom!!! ...

., čekamo TE kodmene u Liki - Jezerani!, Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh