• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
je ,a ko bu ti bio anlaser na remenici,ja svoga neki dan jedva upalio iz 6-tog pokušaja..smrzo se ko drek na prtini,nisam mogo ni ubacit u brzinu koliko se ulje zgusnulo..


u tom slučaju bi bio zimi u garaži.tu je i ljeti i zimi oko 15 stepeni tako da nebi bilo problema.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
noname sa 13 ks za 200 eura nov ili potražim dizel sa labinca ss od 14 ks
Bi li freza za snijeg izdržala dizel motor? Vibracije, broj okretaja, snaga, okretni moment...
A noname ako rikne opet si na početku
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Bi li freza za snijeg izdržala dizel motor? Vibracije, broj okretaja, snaga, okretni moment...
A noname ako rikne opet si na početku


sigurno da bi jer ovako vozim na pun gas pa nema snage.sa više snage i momenta nebih morao ići punim gasom,nebi mi se gasio ko sad. a za noname imam 2 god,garancije,pa sad vidjeću
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
Bi li freza za snijeg izdržala dizel motor? Vibracije, broj okretaja, snaga, okretni moment...
A noname ako rikne opet si na početku

a kako izdrži ona orginalna...za ss
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
ja ju mislio kupiti al kad sam vidio cijenu......:eek:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
znao sam da ćeš je uzeti čim si je mjerkao...:lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
znao sam da ćeš je uzeti čim si je mjerkao...:lol:


a to mi je ostalo do onog mtk što se zove GUTBROD TERA,a ja neznam šta je na tome GUT jer je sranje od stroja i opet bing karburator,pa koga napravi ja bi ga za muda objesio,
sad kontam ili da prodam ovo ili da pripašem na ss-a:confused:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
još jedan snimak za laku noć

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5z4A_mn3q-Y&feature=youtu.be[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ti si očito traumatiziran sa svim tim strojevima....sad odjedamput niti bing ne valja:? očeš reč da ti je i na briggu bningov rasplinjač? to sumnjam da je original. jel ti rasplinjač ima kakvu zaštitu oko sebe? motori za snježne freze su imali modifikaciju da im se štitio raspljinač od hladnoće da se ne smrzava...Pogledaj pod briggs ili tec. Snowking
Ovo kaj si kupil od tere ti je inferiorniji sistem od toroa koji je 2-stupanjski sistem
Diesela ti nikako nebi preporučil, pre nježno je to za njega. Makar Toro je to, jedna od boljih stvari što je iz Amerike došlo. Uzmi kineza i mirna Bosna(se to tak kaže?). jedino obrati pažnju na jednu stvar, a to je da su pojedini motori imali dva izlaza vratila. pogon freze je bio vezan za radilicu, a pogon kotača je bio vezan za bregastu. Dakle dvije vrste prijenosa kod tih freza je bilo
Makar mogu ti reči dok isključim ton da čisto ok radi:finga:
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ti si očito traumatiziran sa svim tim strojevima....sad odjedamput niti bing ne valja:? očeš reč da ti je i na briggu bningov rasplinjač? to sumnjam da je original. jel ti rasplinjač ima kakvu zaštitu oko sebe? motori za snježne freze su imali modifikaciju da im se štitio raspljinač od hladnoće da se ne smrzava...Pogledaj pod briggs ili tec. Snowking
Ovo kaj si kupil od tere ti je inferiorniji sistem od toroa koji je 2-stupanjski sistem
Diesela ti nikako nebi preporučil, pre nježno je to za njega. Makar Toro je to, jedna od boljih stvari što je iz Amerike došlo. Uzmi kineza i mirna Bosna(se to tak kaže?). jedino obrati pažnju na jednu stvar, a to je da su pojedini motori imali dva izlaza vratila. pogon freze je bio vezan za radilicu, a pogon kotača je bio vezan za bregastu. Dakle dvije vrste prijenosa kod tih freza je bilo
Makar mogu ti reči dok isključim ton da čisto ok radi:finga:

Bio sam nedavno kod više servisera u njemačkoj kojima toro nije nepoznat.Bing je i kod ovih modela montiran i pouzdan je kako kažu uz dobro održavanje.ima ih više različitih.Gutbrod ima isto bing ali drugi model sa istim nedostacima.kod motora samog je problem i paljenje jer ta spula sa vremenom ode i motor nedobija struju.sami djelovi bi me izašli skuplje od novog motora tako da na popravku i ne pomišljam.
uz to treba i spomenuti da su ove mašine stare po dvije decenije tako da im netreba zamjerati,samo eto ove zamjerke su čest razlog da pišem i tvrdim da je briggs smeće i da nije za ove strojeve.
Imam agregat sa briggsovim motorom tu je dobar jer nema opterećenja pri radu.već sam negdje spomenuo da sam imao vrtnu kosilicu sa briggsovim motorom koja nije bila stara.nakod nekoliko dana sam je mjenjao za stariju kosilicu sa tecumseh motorom i nikad problema.radi ko doksa,neguši se,negasi se,jednostavno ide.

kad grane proljeće skidam motor i prema njemu tražim zamjenski.kinez??? neznam.Ima i jedna firma LIFAM koja navodno radi dobre motore ali nisam sa njima susretao,ni po pričama ni po praksi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma solidni su kinezi, pogotovo za snijeg, nemamo mi previše posla za njih:mrgreen:
Solidne motore ti rade: LONCIN, LIFAN, LCT ENGINE, ZONSHEN, KIPOR pa šta ti uleti. Svi su kopija Honde Gx i nemaš potrebe za večim od 270ccm(cca8-9ks), vjeruj mi!
Samo velim provjeri si izvode vratila sa motora koliko ih imaš.
ovo mislim:
images
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma solidni su kinezi, pogotovo za snijeg, nemamo mi previše posla za njih:mrgreen:
Solidne motore ti rade: LONCIN, LIFAN, LCT ENGINE, ZONSHEN, KIPOR pa šta ti uleti. Svi su kopija Honde Gx i nemaš potrebe za večim od 270ccm(cca8-9ks), vjeruj mi!
Samo velim provjeri si izvode vratila sa motora koliko ih imaš.
ovo mislim:
images

ja napisah gore Lifam ali sam mislio na Lifan.naći će se nešto ali prvo moram ovaj skinuti da vidim koji bi pasao,baš zbog ovih izvoda
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Si razmisljo o tome da motor od SS jednostavno stavis na grtalicu kada ti treba najjeftinija i najjednostavnija opcija jer predpostavljam da ga ne vozis onda kada koristis grtalicu...a mislim da nije problem prisata ga na gratlicu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Si razmisljo o tome da motor od SS jednostavno stavis na grtalicu kada ti treba najjeftinija i najjednostavnija opcija jer predpostavljam da ga ne vozis onda kada koristis grtalicu...a mislim da nije problem prisata ga na gratlicu

to mi je previše posla.možda pripašem frezu na ss-a.pa da mi služi kao dodatni priključak.to bi bilo manje posla
 
S

staffmen

Guest
to mi je previše posla.možda pripašem frezu na ss-a.pa da mi služi kao dodatni priključak.to bi bilo manje posla

e tak vec da...
Ovo s motorom nema smisla....:oops:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Ja sam dao predlog jer si reko da bis stavio novi motor pa sam u duhu toga predložio da iskorstis od SS ali također grtalicu možeš pripasat na SS mislim da bis i brže i lakše čistio
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobar si GRTALICA,,,,,,,,,,,:mrgreen::mrgreen:nema,,kad se sijetim onega ča je na mobitelu,,,snimljen,,,,i drama oko te grtalice..........:rolfer::rolfer::rolfer:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Dobar si GRTALICA,,,,,,,,,,,:mrgreen::mrgreen:nema,,kad se sijetim onega ča je na mobitelu,,,snimljen,,,,i drama oko te grtalice..........:rolfer::rolfer::rolfer:

Bome...boli glava ča ne...kome treba grtalica snjeg ce se sam otopit :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh