• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam dao predlog jer si reko da bis stavio novi motor pa sam u duhu toga predložio da iskorstis od SS ali također grtalicu možeš pripasat na SS mislim da bis i brže i lakše čistio

sasvim ok tvoj prijedlog.ali nebih dirao motor mog ss-a jer sad radi besprijekorno.ako naletim na kakav dobar zamjenio bih to da neprepravljam sve ali kad malo bolje sagledam situaciju bolje prepraviti kopčanje na frezi i onda je imati kao dodatni priključak.
samo moram vidjeti smjer okretanja vratila freze i ss-a ali to ću raditi kad bude toplije.sad po zimi mi se nemili kopati po mašinama. ova varijanta mi se čini jeftinijom i bržom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
sasvim ok tvoj prijedlog.ali nebih dirao motor mog ss-a jer sad radi besprijekorno.ako naletim na kakav dobar zamjenio bih to da neprepravljam sve ali kad malo bolje sagledam situaciju bolje prepraviti kopčanje na frezi i onda je imati kao dodatni priključak.
samo moram vidjeti smjer okretanja vratila freze i ss-a ali to ću raditi kad bude toplije.sad po zimi mi se nemili kopati po mašinama. ova varijanta mi se čini jeftinijom i bržom.

U nekoj teroji da mozda nije brža u startu jer moras pogodit omjer...vrtnja bla bla neznam ni ja sta sve ne...naravno i to sve složit...ali se poslje lakse kopča i brže...

ako bis iso stavljat motor na postojeću grtalku u startu je brže je stavis motor napravis remenicu i pičiš ali ko će svaku put skidat motor sa SS i selit...priznajem da je ovaj prijedlog s motorom sranje bolji je ovaj prvi
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
U nekoj teroji da mozda nije brža u startu jer moras pogodit omjer...vrtnja bla bla neznam ni ja sta sve ne...naravno i to sve složit...ali se poslje lakse kopča i brže...

ako bis iso stavljat motor na postojeću grtalku u startu je brže je stavis motor napravis remenicu i pičiš ali ko će svaku put skidat motor sa SS i selit...priznajem da je ovaj prijedlog s motorom sranje bolji je ovaj prvi

ja mislim da će jedna od onih brzina za frezanje biti prava za broj okretaja freze.njoj netrebaju brzi okretaji,vidio si na snimku kako se oni puževi sporo okreću a ipak snijeg huči kroz onaj ror.
danas sam vidio u gradu kod komunalaca,frezu istog promjera ali je motor 13ks benzinac,super je radila,skoro bezšumno a ne ko ovaj moj šrot na frezi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Jbt ja da tako serem po motoru ja bi ga odavno bacio samljeo...samo da ga ne gledam tako me je jebala moja freza Benassi sta mislis kako je prosla hahah
 
B

BAGERISTA

Guest
Bome...boli glava ča ne...kome treba grtalica snjeg ce se sam otopit :rolfer:

Skoro da si u pravu..................:weedman::weedman:,,,snig dojde i pojde,,,a mi ustanemo..:rolleyess::rolleyess:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jbt ja da tako serem po motoru ja bi ga odavno bacio samljeo...samo da ga ne gledam tako me je jebala moja freza Benassi sta mislis kako je prosla hahah

ovo mu je posljednja zima kod mene.

veli kolega da sam traumatiziran sa ovim motorima,kako i nebih kad imaju motore gdje im karburator košta oko 250 eura. spula za paljenje 75 eura, i kad sve zamjeniš opet imaš star motor.
kažu meni treba redovno održavati,a kad sam pitao šta to treba da znači veli serviser poslije svake sezone na servis,koji košta između 300 i 400 eura.pa to je onda svake sezone zamjena navedenih dijelova,a on samo sliježe ramenima,kao to je normalno.:toimonster:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Skoro da si u pravu..................:weedman::weedman:,,,snig dojde i pojde,,,a mi ustanemo..:rolleyess::rolleyess:

tako je...ja cistim snjeg cisto iz fore kada budem moro onda necu

ovo mu je posljednja zima kod mene.

veli kolega da sam traumatiziran sa ovim motorima,kako i nebih kad imaju motore gdje im karburator košta oko 250 eura. spula za paljenje 75 eura, i kad sve zamjeniš opet imaš star motor.
kažu meni treba redovno održavati,a kad sam pitao šta to treba da znači veli serviser poslije svake sezone na servis,koji košta između 300 i 400 eura.pa to je onda svake sezone zamjena navedenih dijelova,a on samo sliježe ramenima,kao to je normalno.:toimonster:

Mah taj motor se ne ispalti servisirat i na video se čuje neki grozan zvuk...neznam dal je tak grozan i inače ili ne...ali ako ne napravis kao priključak SS-u imas motore od kipora za 3000 kuna (430 eura) diesel...sasvim OK solucija
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tako je...ja cistim snjeg cisto iz fore kada budem moro onda necu



Mah taj motor se ne ispalti servisirat i na video se čuje neki grozan zvuk...neznam dal je tak grozan i inače ili ne...ali ako ne napravis kao priključak SS-u imas motore od kipora za 3000 kuna (430 eura) diesel...sasvim OK solucija

moraću to riješti,bio sam se nakanio na prodaju ali ja čistim sa njim preko 500 kvadratnih metara pa bez freze nemogu.
 
B

BAGERISTA

Guest
ovo mu je posljednja zima kod mene.

veli kolega da sam traumatiziran sa ovim motorima,kako i nebih kad imaju motore gdje im karburator košta oko 250 eura. spula za paljenje 75 eura, i kad sve zamjeniš opet imaš star motor.
kažu meni treba redovno održavati,a kad sam pitao šta to treba da znači veli serviser poslije svake sezone na servis,koji košta između 300 i 400 eura.pa to je onda svake sezone zamjena navedenih dijelova,a on samo sliježe ramenima,kao to je normalno.:toimonster:


Pozdrav kolega......
Ti ko da održavaš mig-29,,,a ne traktorić:rolfer::rolfer:

Nema moram ja urgirat,,,prodat ču ti moj traktorić,,,s obavljenim servisom,,,i sa svom opremom:blackeye:blackeye,,,ili se javljan i dolazim s njim do tebe da preoremo i izguramo sve skupa..i snig i sve...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav kolega......
Ti ko da održavaš mig-29,,,a ne traktorić:rolfer::rolfer:

Nema moram ja urgirat,,,prodat ču ti moj traktorić,,,s obavljenim servisom,,,i sa svom opremom:blackeye:blackeye,,,ili se javljan i dolazim s njim do tebe da preoremo i izguramo sve skupa..i snig i sve...


hajde pali i kreći :mrgreen:

ne ja ovo neodržavam na taj način,to su samo želje nekih servisera,a ja ću da održavam samo sebi obećanje da će ta sprava razveseliti sakupljače sekundarnih sirovina čim grane proljeće. ili još bolje rastaviti ga na dijelove i prodati nekom kome treba.
ispade po njima da je gov*o od motora skuplje od pinzgauer-a,e neće sa mnom tako.
:butthead:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav kolega
kakvo je stanje kod tebe
pada li još snig, i naravno uspiješ li ti sve držati čisto
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pozdrav kolega
kakvo je stanje kod tebe
pada li još snig, i naravno uspiješ li ti sve držati čisto

pada snig ko iz šake,neprestano već tri dana ili četiri neznam ni ja više,sve bijelo.čistim dva puta dnevno,ujutro i uvečer. uz rad ima i zabave sa djecom i sa kućnim ljubimcima.ludilo,ali zima je pa tako i treba biti.samo da sebi naglo otopilo,onda će biti gore nego je sad.
kako kod vas?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
snig je pada subotu, nedilju i ima ga oko 20 cm
samo sad bura pravi mečavu sa snigom pa ima nanosa i od pola metra
a dan prije sniga sam bager ostavija na terenu di štalu pravim pa sad nemam sa čim čistiti neda mi se nositi gorivo dva kilometra , pa lopata u ruke i bacaj
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
snig je pada subotu, nedilju i ima ga oko 20 cm
samo sad bura pravi mečavu sa snigom pa ima nanosa i od pola metra
a dan prije sniga sam bager ostavija na terenu di štalu pravim pa sad nemam sa čim čistiti neda mi se nositi gorivo dva kilometra , pa lopata u ruke i bacaj


uuuu gadno sa lopatom sjeme joj .bem. kod nas prešlo već pola metra,na mjestima ga ima zbog bure i preko metra.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
znam kako ti je
bar da mi je strojček kod kuče nebi mi trebala lopata
 

Prilozi

  • DSC00001.jpg
    DSC00001.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 56
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
hajde pali i kreći :mrgreen:

ne ja ovo neodržavam na taj način,to su samo želje nekih servisera,a ja ću da održavam samo sebi obećanje da će ta sprava razveseliti sakupljače sekundarnih sirovina čim grane proljeće. ili još bolje rastaviti ga na dijelove i prodati nekom kome treba.
ispade po njima da je gov*o od motora skuplje od pinzgauer-a,e neće sa mnom tako.
:butthead:

Dobro te najeo,,,,kako mi se vidi.......:rolleyess::rolleyess:
nači zaradit če se nešto na otkupu..:mrgreen::mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4Etz_GxLQ2E&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
onaj mali je nadrapal ko žuti, ima ga po svuda u snigu :lol:

:shock: nadam se da nema mački u tvom kraju, da nebi Cezar ubacil u veću brzinu :lol:
ovaj bratov poludi kad vidi mačku, ogrebala ga je mačka od susjeda po nosu kad je bil mal, nemre ih smislit sad!
 

Najnoviji postovi

Na vrh