• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servis za balirke

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Obrisan neispravan link.

evo,na netu sam pronašao firmu koja servisra preše na prostoru ex yu...u roku od 24 sata...
 
B

Bobo

Guest
Ha ha ha samo da dodju do mene ode 605Kn LOL, malo su za rec PRESKUPI!!!

Svasta se ljudi sjete, pa to je cudo jedno...

I jos da im dam 450Kn/sat... Bas sam se lijepo nasmijao...


Sva sreca, pa nemam balirku. A i da ju imam, ne bih ju ovima dao da prckaju po njoj, pa nema sanse...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a šta češ,ako nekom zagusti u pol sezone,a sijeno neče nikog čekat...
ma mi imamo svog majstora koji nam radi balirku, i uvijek ju servisiramo prije sezone tako da nam uopče takvi i ne trebaju...

a što ti bobo kažeš stvarno su PREskupi,gdje su još na tu cijenu i dijelovi....aiii
ali opet kažem ako zagusti,a ne možeš sam popravit,šta češ.....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam broj telefona od majstora iz Garesnice, covjek je "DOKTOR" za balirke, u to sam se sam uvjerio i nije skup. Ako kome zaskripi javite se svakom ga mogu preporuciti. Dali ce htjeti ici kud daleko njegova je stvar, u Bj i okolicu dolazi i odrzava strojeve godinama.
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Je da majstor je super,dobar sam prijatelj sa njim.Preporučio bi ga svakome servisira i rolo i kockaste.
 
M

milanče

Guest
super majstor za balirke nije skup za slavoniju i baranju uzima oko 100 kuna za put i oko 200 do 300 kuna za popravak i daje garanciju na posao ako nekom treba tel neka se javi na mail
 
B

Bobo

Guest
Dajte napisite broj telefona od tog majstora za balirke... susjedova welgerica ga u zadnje vrijeme muci da se ubije od muke i pitao me da li znam ikoga da popravlja i postelava balirke...

Stvarno mi treba broj nekog dobrog majstora, da ne ispadne da sam susjeda zeznuo...
 

Dare

Član
Tu od
6 Sij 2008
Poruka
33
mozda bi ovde mogla neka tema u smislu 'online balirka service' . vecina nas ima dosta iskustva, pa bi mogli da pomognemo ostalima. nije neka filozofija oko toga, samo treba ukljuciti mozak
 
A

agroslavonac

Guest
super majstor za balirke nije skup za slavoniju i baranju uzima oko 100 kuna za put i oko 200 do 300 kuna za popravak i daje garanciju na posao ako nekom treba tel neka se javi na PP
 
B

Balirke

Guest
Re:

Bobo kaže:
Ha ha ha samo da dodju do mene ode 605Kn LOL, malo su za rec PRESKUPI!!!

Svasta se ljudi sjete, pa to je cudo jedno...

I jos da im dam 450Kn/sat... Bas sam se lijepo nasmijao...


Sva sreca, pa nemam balirku. A i da ju imam, ne bih ju ovima dao da prckaju po njoj, pa nema sanse...
Skupi ili ne, 1500 složenih preša u 5 godina, dolazak odmah ili u roku 24 sata....garancija na cijelu sezonu, popravci elektronike, varenje na polju ... Malo za zamisliti se.
A cijena je takva da nas ne bi zvali ljudi koji misle da kila mozga vrijedi 5 kuna.
A isto tako samo se dolazak računa po cjeniku a ostalo je u principu uvijek dogovor.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Balirke kaže:
Skupi ili ne, 1500 složenih preša u 5 godina, dolazak odmah ili u roku 24 sata....garancija na cijelu sezonu, popravci elektronike, varenje na polju ... Malo za zamisliti se.
A cijena je takva da nas ne bi zvali ljudi koji misle da kila mozga vrijedi 5 kuna.
A isto tako samo se dolazak računa po cjeniku a ostalo je u principu uvijek dogovor.

ok meštre,štima da se pamet plaća,ali oderat nekog za 600kn samo za dolazak je ipak malo previše :scratch ...ja idem na teren(čistim kravama papke) i zaračunavam dolazak samo onoliko goriva kolko auto potroši,al za 600 kn ti izađe oko 1000 kilometri :evil: ...mislim da ipak nisi tak daleko :?
a 450 kn po satu se možda čini puno,ali ak ste stručni i brzi,to može čak biti i jeftino :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pitanje za majstora za balirke, da li servisitate omotače??? Se kaj u to razumijete???
 
B

Balirke

Guest
Da, servisiramo u principu svu opremu za sjenažu i silažu, s naglaskom na sve vrste preša.

Pozdrav
 
B

Balirke

Guest
Mike kaže:
Balirke kaže:
Skupi ili ne, 1500 složenih preša u 5 godina, dolazak odmah ili u roku 24 sata....garancija na cijelu sezonu, popravci elektronike, varenje na polju ... Malo za zamisliti se.
A cijena je takva da nas ne bi zvali ljudi koji misle da kila mozga vrijedi 5 kuna.
A isto tako samo se dolazak računa po cjeniku a ostalo je u principu uvijek dogovor.

ok meštre,štima da se pamet plaća,ali oderat nekog za 600kn samo za dolazak je ipak malo previše :scratch ...ja idem na teren(čistim kravama papke) i zaračunavam dolazak samo onoliko goriva kolko auto potroši,al za 600 kn ti izađe oko 1000 kilometri :evil: ...mislim da ipak nisi tak daleko :?
a 450 kn po satu se možda čini puno,ali ak ste stručni i brzi,to može čak biti i jeftino :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ma da se razumijemo, kod nas to ide ovako: 3,5 kn kilometar (350 kn da napravim 100 km = auto, dva servisera (ako se voze 4 sata pa ne voze se da bi se vozili), gorivo, amortizacija, naplatne....), cijena 1. sata je 650 kuna za dijagnostiku kvara i početak rada ako se preša odmah servisira (da ne bi došao nekome ko zna gdje i on odustane) a ostalo je dogovor.

Npr. dolazak u Bjelovar 2x iz Delnica (4x210 km, 4x44 kn naplatne), dijagnostika na Fahru Roto 2.30, podešavanje senzora, popravak elektronike (izmjena tiskane pločice koja nova košta 800 Eura) ukupno je koštalo 3460 kuna. Puno? Možda?

Okrenite priču ovako: Imate auto? Imate. Vrijedi koliko? Recimo DF 3.20 vrijedi 10000 Eur kao i auto tipa VW Pola ili slično. Pozovite AutoZubakov servis da Vam u vašem dvorištu ili na polju promijeni tiskanu pločicu recimo klime. Koliko bi to košalo? Kod nas ljudi misle ako auto vrijedi 20.000 Eura onda je to "AUTO" a poljoprivredni stroj (kombajn, traktor, preša) za 50.000 ili 100.000 je ipak samo traktor, kombajn ili preša.

A uslugu servisa u roku 24 sata, na polju u cijeloj HR i SLO ne nudi NITKO. Pitajte Novocommerce da izađe na servis preše JD 590 u Hum na Sutli (Hrvatsko Zagorje). Kažu da im je daleko i da im se u principu "J...." za prešu. S njima sam bio u pregovorima ali se nismo dogovorili jer bi oni kao trgovci samo prodavali dijelove.

Mi od dijelova kupujemo samo ono što je neophodno, jer ljudi krivo misle da dva nova petljača ili novi senzor na roto preši znači rješenje kvara. NE! Bitno je znanje i iskustvo.

Pokušajte naš posao gledati kao nešto što vam je nad glavom doslovno 24 sata na dan, svaki dan /"i petkom i svetkom"/ i bez obzira na +41 u Belom Manastiru ili + 39 u Krapini, i gužve na autocestama i svakodnevne opasnosti na cesti a sve se radi brzo majstore "sijeno mi je na polju a kiša se sprema". A to što se mi vozimo 160 na sat po auto cesti ili 100-120 lokalnim cestama nema veze.

A isti vlasnici preša u danu mogu zaraditi koliko? Male bale = 2500x2 kune = 5000 kn (troškovi neka budu pola a nisu)? Roto = koliko 200 bala x 50 kn = 10000 kn?

Da li je bolje stajati jedan ili više dana sa strojem ili baciti tone i tone sijena ili platiti i - RADITI?

Bit svega je KVALITETA USLUGE (većina preša proradi u roku od sat-dva i radi godinama) s naglaskom da kod nas preventivni servis nitko ne radi (čast izuzecima) a onda je u sezoni panika. Danas je 02.05. i mi stojimo a za tri dana će zvat 55 ljudi i plakati na telefonu?

Uzmite digitron i zbrojite pa će te vidjeti da to na kraju i nije neka luda lova (auto napravi 40.000 km u sezoni, pogubi se alata za 1000 Eura, pojede 555 sendviča kojekakvih na kojekakvim benzinskim postajama, plati cestarine ko zna koliko, podere 10 kombinezona, potroši materijala (sprejeva, vijaka i ostalog), spava se u prosjeku 5 sati na dan, masni do ramena od jutra do sutra). Jel to previše za sat ili kilometar?

Ima majstora koji rade prešu za 300 ili 500 kuna u susjednom selu, kad im se da i koliko im se da sa alatom u razrezanom karnisteru. Ja na poziv izlazim odmah i to od Sinja, Gospića, Novigrada Istarskog, Krapine, Čakovca, Gvozda, Požege do Osijeka ili Belog Manastira. Doma se vraćam kad je stroj završen a dijete i ženu vidim svaki tjedan jednom ili dvaput kao i naš drugi serviser. Alata imamo ko pravi servis od obične mehanike preko elektronike do notebooka za dijagnostiku kvara (ne "kineskog" nego Beta, Stahlwille, (Beta-ina klješta koštaju od 150- obične kombinirke do 485 kuna za "seger klješta), Rothenbergerovi setovi za autogeno, Hondin generator itd.)).

Cijena je uvijek dogovor a prag od znači nekih 1000 kuna je za odbijanje onih koji misle da radimo cijeli dan za 300 kuna.

Zaključak: za 200 kuna po satu i 100 kuna za dolazak? Da li bi vi to radili za te novce?

Pozdrav.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ljepo ste vi to objasnili i slažem se sa vama.
Meni se na Claasu u sezoni košnje odšrafio kardan koji tjera prednji kardan.Nazvali servis koji je iz Đakova i dečki došli drugi dan k nama(pošto se ovo desilo pred večer) servis je u Đakovu a ja u Međimurju.Skinuli dolje,opet u Đakovo i drugi dan došli i namontirali.To je profesionalan odnos prema kupcu.

Nije bitna toliko i cijena ako se posao dobro napravi.Bolje dat nekome malo više novaca da pošteno i dobro napravi posao nego da se ti mučiš 2-3 dana,izgubiš sve živce i ništa ne napraviš.

@Balirka : imate li rezervene dijelove za balirku KRONE KR 130S :?:
 
B

Balirke

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Ljepo ste vi to objasnili i slažem se sa vama.
Meni se na Claasu u sezoni košnje odšrafio kardan koji tjera prednji kardan.Nazvali servis koji je iz Đakova i dečki došli drugi dan k nama(pošto se ovo desilo pred večer) servis je u Đakovu a ja u Međimurju.Skinuli dolje,opet u Đakovo i drugi dan došli i namontirali.To je profesionalan odnos prema kupcu.

Nije bitna toliko i cijena ako se posao dobro napravi.Bolje dat nekome malo više novaca da pošteno i dobro napravi posao nego da se ti mučiš 2-3 dana,izgubiš sve živce i ništa ne napraviš.

@Balirka : imate li rezervene dijelove za balirku KRONE KR 130S :?:

Kod Kronea kao i svih ostalih rolo preša najveći problem su: lanci+lančanici od mehanike, senzori i elektronika. A dijelove nabavljamo samo po potrebi za naše korisnike uz našu ugradnju, jer se ne bavimo prodajom dijelova. Ali prvo treba konstatirati kvar, doći do zaključka zašto je do njega došlo i tek onda ako je potrebno nabavljati dijelove.

Pozdrav
 
N

nazgul77

Guest
Jedno pitanje za za ovog gosp. koji servisira balirke.
Naime kupujem rolo prešu pa jedan prekupac koji to dila iz Italije uskoro će uvesti neku Volvo prešu i to varijabilnu na lance ( mislio sam da su varijabilne isključivo sa remenjem), pa me interesira da li i tu marku servisirate. To mi je prilično važno u odluci jer me strah da bi moglo biti problema sa djelovima?
I još jedno pitanje za sve da li ima netko neka iskustva sa Volvo rolo prešama?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Balirke kaže:
Ima majstora koji rade prešu za 300 ili 500 kuna u susjednom selu, kad im se da i koliko im se da sa alatom u razrezanom karnisteru.
Pozdrav.
ja na vasem mjestu ne bih podcjenjivao ovakve majstore oni su pretezno svoje znanje krvavo stekli
to da ste vi mozda dobar servis naka kazu musterije vase ali niste JEDINI koji znaju da poprave presu (kako sam ja stekao utisak iz vaseg postanja)
 

Najnoviji postovi

Na vrh