• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta
M

mboz245

Guest
pozdrav vrijedni ljudi, evo moje nove olt 18 redne sijačice za pšenicu, pa me zanima koja je razlika
između prednjeg i zadnjeg pogona , inače sam jako zadovoljan s njom lijepo sije a i cjena mi nije bila preskupa!


 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

mboz245 kaže:
pozdrav vrijedni ljudi, evo moje nove olt 18 redne sijačice za pšenicu, pa me zanima koja je razlika
između prednjeg i zadnjeg pogona , inače sam jako zadovoljan s njom lijepo sije a i cjena mi nije bila preskupa!
pa neke prevelike razlike nema...prednji pogon imaju modeli starijeg godišta,i prenos preko onog malog kardančića u sredini,a ovi noviji modeli imaju pogon otraga sa remenom ;)
jedini problem i po meni i veliki nedostatak je taj što je s njima dost teško sijati lucernu ili trave :? ...treba se unutra mjenjati ona pločica(spirala) i dost je teško točno uštelati količinu sjemena :evil: ,a to je kod zapadnih sijačica jednostavno rješeno...mislim da i IMT-ove sijačice imaju slično štelanje :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

Čestitam na sijačici.... :D
Istu takvu ima i moj djed,koju i ja koristim za sjetvu pšenice,ječma,zobi i tritikala..Sijačica je jako precizna..
Prednost kotača koji se nalaze naprijed je u tome kaj ovi koji su iza znadu proklizit na tvrdoj zemlji ili kad je blatno..Tak da su kotači naprijed bolji...Naša sijačice godišnje posije prek 50ha...Jako smo zadovoljni njome...Koliko sam čuo da se sa njome može bez problema sijat lucerna...
1b44b11e.jpg

d2c0840f.jpg


Primjetio sam da nemaš markere na sijačici,nisi je dobio ili su skinuti :scratch
 
M

mboz245

Guest
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

gdje bi se ti markeri morali nalaziti i kako izgledaju? :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

Zaokružio sam ga na ovoj slici,skroz u desnom kutu..
df7ec7e0.jpg


Tako se nalazi u na lijevoj strani,imaš sa strane rupe kamo idu nutra,i tamo gdje se ti kopča srednji top-link je poluga za prebacivanje markira...
 
M

mboz245

Guest
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

a sad kužim dobio sam i to ali nisam stavljao gore jer mislim da je nepotrebno
:scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

mboz245 kaže:
a sad kužim dobio sam i to ali nisam stavljao gore jer mislim da je nepotrebno
:scratch
Kako ne bi bilo potrebno :?:
 
M

mboz245

Guest
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

nisam ga stavil zato jer su mu zablokirali diskovi , moram to reparirat a sad sam sijao pšenicu i tritikal bez toga :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: sijačica olt 18 redna 2500kn

mboz245 kaže:
nisam ga stavil zato jer su mu zablokirali diskovi , moram to reparirat a sad sam sijao pšenicu i tritikal bez toga :scratch
Možeš sijat bez toga,ali nisi precizan u razmaku od posijanoga..
S markerima znaš točan razmak koliko moraš ič dalje od posijanog..
S kakavim traktorom siješ :?:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: sijačica olt 18 redna

dali je netko probao, moze li se sa ovakvom sijacicom sijati soja? :scratch
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
Re: sijačica olt 18 redna

bok dečki, i ja imam olt sijačicu i vidim da vi diskutirate kako da se preradi neki dio pa da se može sijat uljana repica.
molim vas da mi neko to poslika pa stavi gore tak da vidim koji se dio to treba preradit.
ja bi sijao uljanu za zelenu gnojidbu
unaprijed se zahvaljujem
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
eh, dok dobijem odgovor, kolega ce vec i kombajnirat soju posijanu sa oltom :)
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
dali je netko probao, moze li se sa ovakvom sijacicom sijati soja? :scratch

Danas sam razgovarao sa čovjekom koji ima ovakvu sijačicu i sijo je soju sa njom kaže sljedeče:" zatvoriš svaki drugi red i otvoriš do kraja i ništa se ne sekiraj bude odlična soja" njegove riječi. Ja mislim da ču ga poslušati pošto je uvjek imao dobru soju.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
brat je kolegi sijao svaki red. nastimali kilazu i gas.. bez ikakvih problema.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
pozdrav.

dali znate kako se zatvaraju redovi na OLT-ovoj GAMI? Trebal bi zatvoriti svaki drugi red pa me zanima kako bi bilo najlakše?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najlakše na gornjoj strani gdje su one rupe,staviš komad zračnice stare duplo i stegneš sa šelnom i bude držalo jer ako slabo pritegneš bude se otvorila rupa i bacat češ sijeme bez veze i samo po pari
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
olt gama 18

najlakše na gornjoj strani gdje su one rupe,staviš komad zračnice stare duplo i stegneš sa šelnom i bude držalo jer ako slabo pritegneš bude se otvorila rupa i bacat češ sijeme bez veze i samo po pari
ne znam što mi nije prošao prvi post...ja sam na svojoj napravio zaklopke na način da sam na svih 18 otvora izbušio rupe promjera 5 mm, napravio od mm lima kružnice promjera 23-24 mm i isto zavario na osovinice. Osovine su dužine 80 mm, savijene pod kutem od 90 stupnjeva-poluga dužine 20-25 mm. Također, i gume na koje idu plastične cijevi sam zarezao da pritisnu osovinice i da se ove ne bi okretale uslijed vibracija. Krak osovinice koji koristim kao polugu okrenuo sam prema dolje-i radi sile teže da se slučajno ne bi okrenula. Za sve žitarice mislim da neće biti problema kontrolirati protok, ali za nešto krupnije što već ljudi smisle, moglo bi biti problema jer je smanjen promjer koji je u orginalu mislim 24 mm. Nisam slikao, ako treba još pojasniti-biti će. :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh