• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Jednako se stelaju sijacice bez obzira na zahvat, jer ti u biti stelas kolicinu sjemena koja ce ispadati kroz jedan red. Da li ih imas 14 ili 18 ili 25, nebitno... kolicina sjemena je po jedinici povrsine ista, samo sto se s uzom sijacicom vise vozas po njivi...[/QUO

Postavio sam pitanje a da nisam kvalitetno razmislio, tj.malo logike i ne bih niti postavljao pitanje. Hvala Bobo, Ajkulo....ostaje pitanje za tablice, i dal netko ima rashodovanu da mi proda dva diska, bivši gazda negdje izgubio!

Ima vjerovatno u OLT-u u Osijeku. Ja sam jučer naručio čistače one između diskova, zupce za ravnanje i spiralu za sitno sijeme. Šalju HP expresom kad im faksiraš uplatnicu. Možeš naručiti na tel: 031/206-623
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali netko ima u blizini BJ marker od OLT18 da je negdje zabačen,barem jedan
 
B

Bobo

Guest
Bilo je u otpadu u Pozegi ona velika OLT sijacica ETA 48 mislim da se zove, cijela izrezana, a sjetveni aparat ko bomboncic... kisa pocela padati i otjerala me, nisam ni jedan stignuo skinuti, kasnije dosao i NEMA... Tanjuri kompletni i ko novi, kao da ni sijala nije...
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
iza OLT-ove sijačice na tragovima traktora mi ostaje sjeme vani. Ostalo sve super ali izgleda da mi traktor previše zagazi zemlju i diskovi jednostavno nejdu u zemlju. Kako je to kod vas koji imate oltove sijačice?
Ja razmišljam da bi stavil kline od brane ili nogu od sjetvospremača na sijačicu, tako da bi mi malo predrljala kolotečine.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ona dva diska što ti idu iza kotača treba na onoj oprugi opteretiti da ih bolje pritišče u zemlju i onda ne bude sjemena vani
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
iza OLT-ove sijačice na tragovima traktora mi ostaje sjeme vani. Ostalo sve super ali izgleda da mi traktor previše zagazi zemlju i diskovi jednostavno nejdu u zemlju. Kako je to kod vas koji imate oltove sijačice?
Ja razmišljam da bi stavil kline od brane ili nogu od sjetvospremača na sijačicu, tako da bi mi malo predrljala kolotečine.
Ja sam joj dodal iza svakog kotača motiku od kultivatora za kukuruz a iza njezine brane imam još lanac koji zagrne ako ostane kaj vani.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kakva su vam iskustva u sijanju domaceg jecma sa gamom 18? Jel ima smisla pokusavati ili ga je bolje baciti rasipacem?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kakva su vam iskustva u sijanju domaceg jecma sa gamom 18? Jel ima smisla pokusavati ili ga je bolje baciti rasipacem?

neznam za jecam ali ja sam sijao crnu zob prvu reprodukciju ali sam prosao dva puta po mjestu.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
da ne otvaram novu temu ,već je bilo govora o tome kako promjeniti spiralu na gami 18 pa sam se i ja odlučio na to jer sam mislio da je jednostavno a ono :icon_kidra:,sve sam rastavio i nejde neznam više gdje što treba ako neko zna dobro bi mi došla pomoć,

33z4v1z.jpg

3586zxf.jpg

2mg9qn7.jpg

28k7ac9.jpg

v8jzwi.jpg


skinio remenicu i onaj dio koji drži remenicu ,odšarafio maticu koja drži kučište ležaja i nejde nikud pa sam sve skinio dolje i opet nejde :mur: a bio sam u olt-u i kupio spiralu i rekli mi da se samo odšarafi gore a dole skine remenica i da sve ide prema gore ali nejde ni sa malim čekičem niti sa malo večim a sad je u pripremi od 5kg :icon_eyes: bojim se grijati kad je unutra plastika nema mjesta za radapciger , U oltu kažu da je to sjetveni aparat i kompletan se može kupiti za 3000kuna pa mi njie baš za lupati po njemu, sijaćicu sam takvu kupio (2500kuna)nije nikad mjenjana spirala ,bila je u lošem stanju falilo je dosta dijelova jedino što nije trula i varena i moro sam je obojat.
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
mislim da nebi smjelo biti problema oko izmjene spirale ako ti je spirala okreće onda 100 % se mora rastaviti rukom

i to tako da dole odvrneš remenicu kao što si već i napravio i onda samo uhvatiš rukom za skalu i izvučeš van...
a inače nebi trebo skidat ni koš ni ništa već to sve odradiš iz koša...
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
sve lijepo radi ležajevi su ok.lako sam odvrnio onaj dio na kojem je remenica i rupa za držanje a drugi dio je trebo ići prema gore ali nejde zato sam sve rastavio onaj dio koji drži skalu nejde prema gore neće izaći iz čahure koja je između dva ležaja ,dali je možda u toj čahuri navoj ili što drugo ? Kak uopće izgleda donji dio ispod spirale na tom što drži skalu i vadi se prema gore ? Zanima me na koji je način spojen sa tom čahurom između ležajeva jer se ipak vrti na ležajevima a ne na njemu dali je konus ,navoj ili nešto treće



2j3qgcx.jpg


tu di pokazuje strelica bila je matica lijevi navoj i nju sam skinio a ovaj i dalje se neda iščupati

5tyvx1.jpg
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
nema nikaki ni navoj ni ništa to je obična ravna osovina...pokušaj sa čekićem izbiti osovinu iz ležaja
samo pazi da prilikom udaranja neoštetiš navoj... jer mislim da nema šta drugo ono može držati samo hrđa između ležaja i osovine i ništa drugo..
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ako nema ništa onda ču je probat sutra izbit malo ugrijat da izgori hrđa
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Kakva su vam iskustva u sijanju domaceg jecma sa gamom 18? Jel ima smisla pokusavati ili ga je bolje baciti rasipacem?

Kaj to je istina da te OLT-ove sijacice nemogu sijati domace sjeme?i zasto?
 
B

Bobo

Guest
MOze psenica i jecam... zob slabije... mora roba biti protjerana kroz trijer jer je OLT sjetveni aparat preuzet od norvezana i jaaaako je precizan. komad slame ga stopa kao nista i pre krupna zob i jecam takodjer...

Inace jako precizne sijacice.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
MOze psenica i jecam... zob slabije... mora roba biti protjerana kroz trijer jer je OLT sjetveni aparat preuzet od norvezana i jaaaako je precizan. komad slame ga stopa kao nista i pre krupna zob i jecam takodjer...

Inace jako precizne sijacice.

A tak znaci.
To mi je kolega govorio da se domace nemoze sijati, rekoh ajd da pitam dal je istina ili ne.prenjet cu mu ovo.
Trijer? To je vetrejak?
 
Na vrh