• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

RatkoPa

Novi član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
25
ako nema ništa onda ču je probat sutra izbit malo ugrijat da izgori hrđa

Jesi li uspeo da skines osovinu sa lezaja?I ja imam isti problem..........
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Jesi li uspeo da skines osovinu sa lezaja?I ja imam isti problem..........

da . nije se dalo rastaviti kako bi trebalo već na teži naćin , trebalo je rastaviti sve i grijati čahuru da se izvadi prvi ležaj ,rastavi sjetveni aparat skine plastični (usmjerivać zrna ) i onda se prereže čahura i oslobodi osovina na kojoj je spirala ,pošto nije nikad mjenjana spirala bilo je totalno hrđavo a najviše u gornjem dijelu čahure kod plastičnog usmjerivača sjemena i ovo je bio jedini način da se sa što manje štete to složi stradala je jedino čahura a nju sam kupio novu u olt-u za 118 kuna a jednostavno je i napraviti novu ako ne sa istim finim desnim navojom može i sa obićnim sa dvije kontra matice , ležajevi su ostali čitavi jer je prvi ćim je vidio brener ispo od straha, kad sam već sve rastavio stavio sam i nove ležajeve kad sam ih već imo pri ruci, sad je sve složeno i jednostavno se mjenja spirala odvrneš onaj dio koji drži remenicu lijevo a onaj držać skale (osovinu ) digneš gore :drink:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
nakon par mjeseci sijačica napokon završena ,spirala složena lako se mijenja,ležajevi na diskovima svih 32 promjenjeno novima ,zupčanici u diferencijalu novi stavljeni ,markiranti napravljeni sve isprobano i radi :(nod):

1zbcjuu.jpg

dy2139.jpg

2ujh5om.jpg

s6of84.jpg
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
nakon par mjeseci sijačica napokon završena ,spirala složena lako se mijenja,ležajevi na diskovima svih 32 promjenjeno novima ,zupčanici u diferencijalu novi stavljeni ,markiranti napravljeni sve isprobano i radi :(nod):

Svaka cast na odradjenom poslu. I ja se spreman na svojoj mijenjati lezajeve na diskovima pa me zanima jel ih problem promjeniti i koja dimenzija ide.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ako nije hrđavo nije problem promjeniti ,ide 6203 ,skine se šaraf 8mm na šalici na kojoj je disk unutra se gurne (dobar imbus ključ ) od 6mm ja sam baš za to kupio unior i izdržo je do kraja, i normalno se odšarafi lijevo sve ide dolje kak se odšarafljuje ako je donekle ležaj čitav i klima se a ako se je razletio onda jedan dio ostane u šalici onda u tu vanjsku košuljicu treba zavariti jedan šaraf i opet izbiti kroz rupu na šalici, kad se skine treba izbiti 6 komada nitova i izbiti ležaj kroz rupu di je bio 8 mm šaraf staviti ležaj i ponovo sve zanitovati ako je gama 18 onda treba 216 nitova i 36 ležajeva i dobra volja:cool2: otprilike tak:drink:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
DOSTA:icon_eyes: sijaćica je 82god. nije varena niti trula kupljena za 2500 ,išo sam sam u olt i kupio što fali 2 spirale ,skalu ,onu kantu što je u košu ,nekoliko kučišta ležajeva , zupćanike u diferencijalu,brisaće između diskova , guma vanjska,platne na federima ,držaće što drže federe skoro svi su bili loši , osovinice koje drže baterije 10 kom. zgrtaće sijemena i jedan kompletni disk to sam platio 1600 kuna naljepnice sam dobio gratis:icon_super: i onda još na to 36 ležajeva SKF 24 kune komad 864 kuna nitovi 216 kom po 0.50 lipa 108 kuna i boja oko 100 kuna i novi šarafi 100 k drugim rijećima koliko sam dao za nju još sam više potrošio dobro se naradio i nasekiro i dosta još sitnica koje sam nabavio zabadava (markirante 100 kuna obadva ) Ako hoćeš pošteno napraviti za sebe možeš dosta novaca potrošiti:(sweat): svi dijelovi kad dođeš u olt kupovati su jeftini a kad stane raćunat onda više nije tak, sad sam ipak zadovoljan jer je gotovo nova i nema da neko nađe na njoj ikakvu grešku ,
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
znaći oko 1000 eura,opet jeftinije nego nova :) ,tako je sa svima priključcima kad ih sređuješ za sebe,ništ nije puno - vam 200 kn,tam 300,na par mjesta 100kn i skupi se toga - nemaš ni osjećaja koliko potrošiš
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bome si se lijepog posla uhvatio. svaka cast na ulozenom trudu.. :icon_thumright:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
baš tak , dobro gotovo sve što je kupljeno je novo na R1 pa za PDV manje , ova moja kad sam je kupio izgledala je dosta dobro nakon 1 jutra sijanja diferencijal je otkazo :icon_evil: diskovi su poćeli cvilit i klimat sam da neispadnu mora da ju je taj koji mi je prodo zalio vodom da zahrđa da se neklima:mad: srečom svi srpovi (kak zovu u olt-u) su bili čitavi i osovine i navoj di ide ležaj svaku bateriju je trbalo skinut i izravnat ,složiti na razmak jednaki tu su normalno popucali" U" šarafi pa je i njih trbalo kupit:icon_pray: i to što je sijačica bila pod šupom pa toliko posla
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovo je stara tipa olt 18 redi,ima kotače napred,kardanski prjenos,dali ovaj dio odgovara sa ove novije 18 redi,budem zvao u ponedeljak u OLT,evo ovdje fali dio tog metalnog nosača,

Uploaded with ImageShack.us,ovdje se vidi da je netko prčkao aparatom za varenje,

Uploaded with ImageShack.us,nadam se da bude na skladištu u OLTu
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
Ovo je stara tipa olt 18 redi,ima kotače napred,kardanski prjenos,dali ovaj dio odgovara sa ove novije 18 redi,budem zvao u ponedeljak u OLT,evo ovdje fali dio tog metalnog nosača,

Uploaded with ImageShack.us,ovdje se vidi da je netko prčkao aparatom za varenje,

Uploaded with ImageShack.us,nadam se da bude na skladištu u OLTu

mislim da je sjetveni uređaj isti kao i na novoj gami , a to što je zavareno to je zato što nieko nije zavrnio ova 3 vijka što drže spiralu pa ju je zato moro zavariti "di je var nije kvar"
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Pozdrav !
Evo ubacujem se u Vašu temu vezano uz sijačicu OLT Gama 18. Planiram kupovinu takve sijačice , pa me zanimaju Vaša iskustva . Zanima me koji su djelovi na njoj na koje treba posebno obratiti kod kupnje , koji bi mogli biti problem .Osim toga čujem od nekih prijatelja savjete u smislu : Nemoj to kupovati , jer je problem kod njih da se " štopaju " i da za njih treba jako čisto sjeme , bez imalo primjese .
Da čujem ljude koji je koriste duže vremena .
Hvala
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Evo, stigla gama 14 redi, i opet posla s njom, orginal boja na njoj, malo radila, cijena odlična :)
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Kada ćeš ju već uređivati pojačaj ju kao što je napravljeno na gami 18, ja imam isto gamu 14 i pukla mi je(označeno zelenom bojom) pa sam ju pojačao kao što je označeno crvenom bojom, to na slici je gama 18 da te ne buni.. Inače sijača ti zahtjeva čisto sjeme i sije jako precizno, ja sijem i lucernu njome i sije dobro..
pr3dfovtzc1o1993624.jpg
[/URL][/IMG]
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Budem vidio to sa ojačavanjem, inače, nisam imao prilike raditi još s time. sad ide generalka, iako je sve solidno na prvi pogled, lagano se okreće i nema lufta na tanjurima
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
A ja ti samo kažem kada već ju uređuješ, bolje sprječiti nego lječiti, zavariš zamo neki flah da ne dopušta da se isteže..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ovo je stara tipa olt 18 redi,ima kotače napred,kardanski prjenos,dali ovaj dio odgovara sa ove novije 18 redi,budem zvao u ponedeljak u OLT,evo ovdje fali dio tog metalnog nosača,

Uploaded with ImageShack.us,ovdje se vidi da je netko prčkao aparatom za varenje,

Uploaded with ImageShack.us,nadam se da bude na skladištu u OLTu

jel to ta spirala?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znaći situacija je sljedeća,meni je kolega Kontam ispitao u OLT u,za ove stare tipe 18 redi sa pogonom naprijed nema više dijelova od sjetvenog aparata,za ove novije ima,znači dvije vrste spirala,uglavnom ako je sjeme čisto sije mašinka kao vurica
 

Najnoviji postovi

Na vrh