• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Štraub

Novi član
Tu od
20 Ožu 2022
Poruka
4
Pozdrav kupio bi jednu od ovih sijačica pa me zanima vaše mišljenje koja je donekle solidna i ima prolaz hms ozdoken sakalak irtem hvala!
 

Štraub

Novi član
Tu od
20 Ožu 2022
Poruka
4
Gledao sam i newholand sijacice al nema kod nas zastupnistvo vec u sloveniji kolko ja znam.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
iRtem ima pogon preko lanaca nešto kao Monosem, Sakalak i Ozdoken u mojem kraju svi zadovoljni i sam preferiram, HMS jedna koja je prodana nije nešto posijala, ali neću reć da ne valja jer ne znam jel nije bila dobro naštelana, znam da nije imala kontaktni točkić za sjeme i bio je problem s cijevima od kutija za gnoj jer previše savinute bile pa nije dobro curilo. Zadnje tri imaju pogon preko kardana i to je glavna razlika, koliko znam.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Koji stupac koristite iz tablice za nastimavalje kolicine gnojiva 3x15 na Monosem PNU 4 88godina ? Sto se onako doima najtocnije?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220419-185659_Brave.jpg
    Screenshot_20220419-185659_Brave.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 42

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Jel zna neko di ima za kupiti manometar za GASPARDO SP 520, ne mogu nigdje pronaći?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pa kakav je to manometar da tolko košta?
Koja mu je podjela?
Ne znam bome, pokaziva pritisak zraka... mislim da nije vakumski.. Mislim mogu i bez njega raditi, nego samo da promijenim, da bude ispravan
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Vakumski je .
Probaj popraviti taj koji imaš, lupi ga par puta s rukom, ponekad kazaljka se zamrzne dok dugo ne radi. A možda se navukao prašine..
A Bkl pomalo deru na cijeni dal treba ili ne , imaju samo original i slobodno bi reko da na Hr tržištu imaju monopol.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pa probaj staviti običan..
Na kolko bara radiš?
Budem probao ovoga popraviti, a ne znam na kolko dam gas na cca 1700 okretaja traktora i ide super, na svim rupama su zrna zaljepljena i dobro baca kaj se tiče razmaka... ne vidim neki problem kaj mi to ne pokaziva, samo bi kad je već gore da radi.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Vakum se u teoriji može ostvariti -1 bar ( 0.981 bar), u praksi ne može. Probaj pripasati nešto ovakvo od cisterne za gnojovku. Screenshot_20220422-132459.png
 
Na vrh