• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja sam prešao iz nodet ps2 na gaspardo F4 (sp540) i vidi se osjetno poboljšanje nicanja, mogučnosti štelanja, preciznije održavanje dubine u teškim uvjetima.
Jednog dana valjda bude i MT baterija.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
A ove turske… Jel ima ko kakog iskustva s njima ili ih je gledal? Gledam ovak nešt. Sa full opremom 8000€+pdv… Disk je pretpostavljam bolji od raonika?
Mislim da je kolega @Zekson uzel novu Ozdoken, samo njega već neko vrijeme nisam videl na forumu
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, imam olt msk model za velikom zeljeznom kutijom za gnoj. Jel ima neko tablicu kolko baca kg gnoja kad se rikta na onaj dozer sastrane?
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
A ove turske… Jel ima ko kakog iskustva s njima ili ih je gledal? Gledam ovak nešt. Sa full opremom 8000€+pdv… Disk je pretpostavljam bolji od raonika?
Imam ja ozdoken, zadovoljan sam kako radi…treca godina i do sad bez greske, manje vise sve od gasparda pase gore kaj se rezervnih djelova tice…
Jedina mana po meni joj je tezina, prazna ima 900 kg, pa kad ju napunis ima traktor kaj nositi… ja sijem sa Zetorom, 5320 i izbjegavam voznju sa punom sijacicom po cesti
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Zetor ima one utege ispod hladnjaka?
I sam mislim uzeti neku za isti traktor, kako se ponaša s njom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ti si u ravnu pa ajde i nekako, ali realno još 200-300kg tegova naprijed da se okrećeš kako treba. Kolega Belec sije sa 7211 koji ima te tegove ispod maske pa opet stavi bar 2 utega naprijed, a olt psk je gotovo duplo lakša.

Kod mene isto jedan ima 7211 pa sije sa td75 duplakom, sijačica slična gaspardo 510..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Pozdrav, imam olt msk model za velikom zeljeznom kutijom za gnoj. Jel ima neko tablicu kolko baca kg gnoja kad se rikta na onaj dozer sastrane?
Nemam tablicu,ali otvorim do kraja i ide oko 450 kg na ha
Evo ovdje je neka tablica,previdio sam jednu stvar ,a to je kako su ti podešeni zupčanici jer ti o tome ovisi količina gnojiva
 
Posljednje uređivanje:

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Pozdrav, imam olt msk model za velikom zeljeznom kutijom za gnoj. Jel ima neko tablicu kolko baca kg gnoja kad se rikta na onaj dozer sastrane?
Slikam ti sutra iz knjižice tablicu, i kak kaže @bane1978, ovisi kak su zupčanici na pogonu nariktani
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ako nekome treba, imam upute za SKPR i MSK u pdf-u, pa ih mogu poslati e-poštom.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Nebi se baš pouzdal u tablicu kaj se tiće gnoja. Ovisi kolko je potrošeno doziranje. Ja imam onu verziju s dvije kutije i svaka baca drugačije. Mislim da ti je to najblje probati na pol rali ili ral kolko baca…
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Ako nekome treba, imam upute za SKPR i MSK u pdf-u, pa ih mogu poslati e-poštom.
Stavi u onu temu, neznam sad točno kak se zove, dokumentacija ili tegnička uputstva strojeva. Ugl, imamo temu sa svim tim uputama za pojedine strojeve
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Zetor ima one utege ispod hladnjaka?
I sam mislim uzeti neku za isti traktor, kako se ponaša s njom?
Imam utege koji su orginal ispod hladnjaka, al trebalo bi mozda jos koji staviti samo radi sigurnosti u transportu…ovak ide super
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
manje vise sve od gasparda pase gore kaj se rezervnih djelova tice…
Prije par godina u trgovini gdje sam gledao ozdoken, nudili su i gaspardo. Za ozdoken nista dijelova za gaspardo sta hoces. Kaze sve odgovara. Stvarno na oko i je tako, no uzeo iz trgovine kutni reduktor, a ono klinac. Seterokutna osovina je dosta tanja bila na ozdoken, tako da je slicno a opet ne odgovara.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Bolje kupiti stroj za kojevima dio nego izmišljati kasnije.
Jednom se opekao nijedan dio nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh