• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

dragogrga

Novi član
Tu od
21 Srp 2016
Poruka
2
radi se o sijkačicama agria ups, tj olt psk koje su apsolutno čista kopija firme ALFRED NODET, tipa PNEUMASEM iz grada MONTEREAU FAULT YVONNE, FRANCUSKA.
ne znam točno koje godine ih je OLT počeo proizvodit, al znam da je zbog niske cijene, jednostavne izvedbe i održavanja, pa i mALE mase bila masovna poplava tih tzv ''nodetki'' na našim oranicama.
KUHN, koji je preuzeo NODET-a proizvodio ih je pod imenom PNEUMASEM, čak do 01.01.2003.
to znam pošto imam njihov kompletni katalog iz 2002. i tda su još u katalogu.
2006. je firma nodet zatvorena i preuređena u nekakav teatar, praćena velikim štrajkovima zaposlenika odjela nodet....
da još dodam da u katalogu iz 2002. piše da je prosječna masa sjetvene jedinice modela PNEUMASEM, imala samo 36 kg...!!!!!!!!!!!
a tak nekak imaju OLT i AGRIA.
MAJEVICA je već noviji tip nodetke - PLANTER model, puno teži ali i moderniji.
dali mi možette reči kako se štela doziranje umjetog gnjoja na pneumasen2 .0979584198
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
Valjda ovisi koju mjeru širine uzmeš. Unutarnju, srednju ili vanjsku..
Mi smo to štelali metodom isprobavanja na travnatoj površini..
Korekcija na zemlji na početku sijanja i ok je

Uh tek sad vidim da si napisao sredina traktora, ja mislio sredina kotača 🤭
 

goran1978

Novi član
Tu od
8 Tra 2024
Poruka
1
Sve nabrojano se lako zamijeni i dio spada u potrošni materijal.
Problem su kutni reduktori i kardani, ali za dobru cijenu sve se sredi.
Ovako dobri izgleda.
Dali mozda znate gdje ima za kupiti raonik ulagača za gaspardo sp 510 i dali su isti na sp 520 kod mene ih nema nikako tako sam je kupio.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Monosem PNU 4 reda, gdje naći zupčanik koji ide na pogonsku osovinu?
 

Prilozi

  • IMG-20240409-WA0006.jpg
    IMG-20240409-WA0006.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 33
  • IMG-20240409-WA0004.jpg
    IMG-20240409-WA0004.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 33

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
U Sk ima jedna trgovina (ROTO) koja prodaje zupčanike, možda postoji nešto slično u Ka
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nije tu niš na šerafe
Kako kaže @mika, otokarit će se stari dolje i novi će se zavariti gore.
Jedino treba naći odgovarajući lančanik
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
U codexu ima ak ti nije predaleko, ali probaj pitati i u Auto horvatu
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Budemo se sutra bacili u potragu za lančanikom. Trgo Agencija ima isto sirove pa ćemo i sa njima vidjet ako ništa nađemo u Karlovcu i okolici.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Za vrijeme rata radili smo jedan lančanik, bušenjem rupa po promjeru, za neki stroj
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ekipa, molim pomoc oko Cansa turske sijacice, ako netko zna. Naime, problem je u tome sto zrno nekad ostane nekad na ploci iako na toj poziciji vise nema vakuma. rezultat toga je sto onda sijacica sije neprecizno ( podesena je na razmak 18.3, ona sije u rasponu od 15-20cm ). na videu se vidi gdje je se onda sano zrno takne i ono padne. prema manometru tlak sijacice je u zelenom. probali sno sijati sa plocama promjera rupe 4.8 i 4.5. jedino sto jos nisno probali je sijati sa drugim hibridom pa da usporedimo
 
Na vrh