• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

J

japa

Guest
robi kaže:
Ta mi je baš lijepa.
Za koliko se može takva kupiti :?:
Jel dobro sije?
Ima li nekih mana?
Pašu li na nju olt dijelovi? :)

Meni ju je prijatelj našao u Å vicarskoj i dobio sam je za 2300 eura u dvorište. Dobio sam je prije tjedan dana i ovo če mi biti prva sjetva s njom, ali sam se za nju odlučio upravo zbog toga što je u Å vicarskoj dosta cijenjena pa vjerujem da če dobro sijat.
Mane za sada ne vidim. A dijelovi pašu i od OLT-a jer imaju licencu NODET
 
R

Ratarko

Guest
To vam je ista stvar kao i OLT sijačica . Obje su dobre , imam OLT pneunatsku sijačicu više od 15 godina i radi dobro . Uvijek sijem brže od 10 km/h sa njom a sve bude OK tako da če i ta Nodet najvjerojatnije biti dobra , naravno ako je ispravna , izgleda super na slikama.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Daj japa nek meni frend nabavi takvu ili Hassiu može, samo da je tak, noviji
tip.
 
J

japa

Guest
robi kaže:
Daj japa nek meni frend nabavi takvu ili Hassiu može, samo da je tak, noviji
tip.

ak si zainteresirani mogu mu reč jer je on gotovo svaki tjedan u Å vicarskoj a i sad če nabavljat sijačicu jednom prijatelju iz sela
 
N

nejc

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
evo to smo mi novo kupli. Prodaja jih SIP, a dela nevem kdo. Upam da bo uredu
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
ratarko,jesam ja dobro procitao da sijes 10 km/h???

Da , kukuruz i suncokret.
Drugom brzinom sa IMT 539 i gas skoro do kraja , mislim da je to oko 10 km/h ali nisam siguran.
 
R

robert

Guest
uuu.....brzo.... :? ....ja max 8km/h.....i tada vec ne postize idealan razmak
 
R

Ratarko

Guest
Pa repu sijem na 8 na sat a kukuruz je puno veči obujmom tako da bez problema možeš i brže sijati jer skidači zrna lakše rade svoj posao odnosno za repu moraju biti preciznije poštelani.
 
R

robert

Guest
evo sta je kvaliteta...zasto i kao je ovo puklo...ko zna....kako bi moj stari rekao,najjaci materijal,odmah iza drveta....
Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Da se "upišem" i u ovu temu :) , Panonija-Becker Aeromat II, '89 godište, očuvana kao da je 2005-o :D , samo nema deponatore kao ova gore Jadrankova. Sijem i kukuruz i suncokret sa njom, šteta što je sad zavučena i pokrivena ciradom pa je nemogu uslikati.
 
J

Jovans

Guest
Re:

robert kaže:
evo sta je kvaliteta...zasto i kao je ovo puklo...ko zna....kako bi moj stari rekao,najjaci materijal,odmah iza drveta....
Obrisan neispravan link.

Verovatno je samo bio losiji zavareni spoj. Inace se takav kvar (pucanje) veoma retko desava na tim sejalicama. Popravljao sam ih 10 godina :)
 
R

Rajtek

Guest
Re:

Ratarko kaže:
robert kaže:
ratarko,jesam ja dobro procitao da sijes 10 km/h???

Da , kukuruz i suncokret.
Drugom brzinom sa IMT 539 i gas skoro do kraja , mislim da je to oko 10 km/h ali nisam siguran.
Znači Imt 539 bez problema sije s 4 reda pneumatskom sijačicom???
Ja ima oltovu 4reda mehaničku i s njim sijem, planiram u prolječe kupit pneumatsku, al me malo strah da mu bude preteška.Jel se može za 1500-2000€ nač dobra polovnjača??? :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Re: Re:

Rajtek kaže:
[....Jel se može za 1500-2000€ nač dobra polovnjača??? :scratch

Oho, za 1500-2000€ mora polovnjača imati najviše 25g. :lol: Jel to za mjesec ili cijelu godinu? :mrgreen: ;) :roll:

Pazi, takve znaju trošiti puno na održavanje ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: Re:

Rajtek kaže:
Znači Imt 539 bez problema sije s 4 reda pneumatskom sijačicom???
Ja ima oltovu 4reda mehaničku i s njim sijem, planiram u prolječe kupit pneumatsku, al me malo strah da mu bude preteška.Jel se može za 1500-2000€ nač dobra polovnjača??? :scratch

Seje bez problema, samo je u transportu na granici, ako je hidraulik max. podignut, hoće malo da s propne traktor na manjim usponima, mada je to zanemarljivo, dok na većem usponu, obavezno hidraulik dole i sijačicu na 5 cm od zemlje, i onda je ok.
To i jeste okvirna cena za dobru polovnu pneumatsku sijačicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh