• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
pogledaj sve od turbine nagaznih točkova odnosno čahure u njima koje su se pojeli,plastični zupčanici u sjetvenoj sekciji
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Evo odlučio sam se za OLT_ovu bez deponatora, cijena 36500,00 kn. Smiješno je to što na te nove pneumatske sijačice stavljaju one stare deponatore na principu slobodnog pada :cry: i još za njih naplačuju 8000,00 kn + pdv.
Neke stvari su zanimljive, kako sve cijene rastu tako su očito svi odlučili iskoristiti priliku Gaspardo je bezobrazno poskupio i sada dođe 58000,00 kn sa deponatorima, INO Becker se može dobiti za 50000,00 kn, dob OLT_ova dođe 46000,00 kn.
Ako će mi biti potrebno sam ću si doma napraviti deponatore za nju. Ili jednostavno bacim rasipačem 15_icu i to je to.
Dosad sam uvijek sijao sa deponatorom pa neznam kako bi bilo bez prihrane.
 
S

seljaček

Guest
Pa nije isto ako rasipaš širom 15 je po cijeloj parceli a ona je najbitnija u redu ispod zrna kad krene da dobije gasa.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Da, tako sam i mislio, probat ću sam napraviti deponatore. Mislim da nije ni ovako loše kad baciš sa rasipačem, bolje je nego da ništ ne baciš, a sigurno je najbolje sa deponatorima.
 
S

seljaček

Guest
Ma da kutije za đubar ili deponatori isti vrag treba mi za Nodete PN II ili OLT PSK 4
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: SIJAČICE ZA KUKURUZ
by seljaček on Thu Jan 31, 2008 8:38 pm

Ma da kutije za đubar ili deponatori isti vrag treba mi za Nodete PN II ili OLT PSK 4

Seljaček, pa napravi si sam, ili angažiraj nekog bravara. Zovem ja u OLT jer nemjeravam kupiti PSK4 i htio sam sa deponatorima i vele oni meni da se stavljaju klasični deponatori na principu slobodnog pada kao kod starih mehaničkih sijačica. Dakle Metalna kutija određenog volumena, unutra jedna osovina koja to tjera levo-desno i rupa, to je cijela modrolija. Naravno i za to oni traže 8000,00 kn PDV ak se ne varam. :?: :twisted:

Trebalo bi proučiti ostale sijačice kako one imaju to riješeno.
 
K

KRESO

Guest
igor_peradar kaže:
Evo odlučio sam se za OLT_ovu bez deponatora, cijena 36500,00 kn. Smiješno je to što na te nove pneumatske sijačice stavljaju one stare deponatore na principu slobodnog pada :cry: i još za njih naplačuju 8000,00 kn + pdv.
Neke stvari su zanimljive, kako sve cijene rastu tako su očito svi odlučili iskoristiti priliku Gaspardo je bezobrazno poskupio i sada dođe 58000,00 kn sa deponatorima, INO Becker se može dobiti za 50000,00 kn, dob OLT_ova dođe 46000,00 kn.
Ako će mi biti potrebno sam ću si doma napraviti deponatore za nju. Ili jednostavno bacim rasipačem 15_icu i to je to.
Dosad sam uvijek sijao sa deponatorom pa neznam kako bi bilo bez prihrane.
e igore gdje si kupio sijačicu po toj cjeni , i na 36500kn ide pdv zar ne? :blackeye
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
seljaček kaže:
Ma da kutije za đubar ili deponatori isti vrag treba mi za Nodete PN II ili OLT PSK 4
imam ja jednu novu kutiju za gnojivo
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
e igore gdje si kupio sijačicu po toj cjeni , i na 36500kn ide pdv zar ne?

Evo točnih podataka provjerenih u OLT_u; - PSK 4 31500,00 + pdv
-deponatori ( jer idu 2 po 120l) 8000,00 + pdv
Gumeni točkovi se doplačuju kao i sve ostalo :twisted:
Ako platiš avansom daju -5% rabata.

Ako netko namjerava kupiti sijačicu nek to napravi što prije jer su skoro svi digli cijene osim OLT_a :!:
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ma nisam kupio, sređujem još neku papirplogiju i napisao sam ti 2X da sam zvao u OLT i preko njih ću direktno kupiti, jer je preko ostalih dobavljaća skuplja 2000-3000 kn
 
K

KRESO

Guest
mislio sam da si ih zvao zbog dodatne opreme , ok hvala ,želim ti uspješnu kupovinu :p
 
J

JOSIP.1

Guest
ima li tko kakvu sijacicu s lezajima, a ne piksama, ova olt psk mi stvarno vec ide na zivce, svake god na remont jer se te pikse poderu, ili moras stalno podmazivat, a tek kardani, nikad neznas koji ti red nece sijat??

na monosem repnoj mi je tako dobro sve rijeseno, lanac na svakom redu i svuda lezajevi, nisam ju pipnuo nista vec par god a sije skoro 200 ha god, ova psk kao da je osala u srednjem vijeku, da su je malo doradili bila bi prava sijacica.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,292
josipe za sigurnu sjetvu na olt psk imaš elektronski uređaj koji ti javlja za svako sijače tjelo ako nešto ne štima sa njim ako nesije,nema sjemena itd
 
R

Ratarko

Guest
Čuj mi kući imamo OLT PSK sijačicu više od 20 godina i vozimo sa originalnim piksama jer mazalica ide sa nama u polje . Moraš tijekom dana stati i podmazati inače ne izdrže dugo . Recimo sa 4 rednom sijačicom bez problema posijemo 15 ha kukuruza u danu ali to nikako ne smije biti bez međupodmazivanja tijekom dana ... znam da glupo zvuči ali to je takav stroj . Sa Gaspardo sijačicom tako ne radim . Samo da nadodam da sam provjerio cijenu Amazone 6 redne sijačice za kukuruz i rekoše mi od 200.000 kn pa na dalje u zavisnosti od opreme !!! Vjerujem da sa takvom sijačicom ne treba podmazivanje svaki par sati 8)
 
J

JOSIP.1

Guest
ma u tome i je stvar sto mi se neda podmazivat.

znam zvona za elektroniku, ali ne isplati mi se to ulagat na tu staru sijacicu, dosta su mi zvonca i svaki krug okrenit tocak, i to je to, nazalost.

ja sam mislio za amazone 20-ak tisuca€ ali malo sam se prevario izgleda.

kod nas se kaze "i bobi (pas) pravi kucu dok je zima a po ljeti spava svuda" tak i mi kad je sjetva kupujemo sijacice, u zetvi kombajn, a kad se posije svaka je dobra, a cini se meni da ce ove god sijat psk sve ce se prasit.
 
R

Ratarko

Guest
Nisi jedini ... ja tražim sijačicu na sve strane ali izgleda da sam puno prekasno počeo sa potragom ... Recimo Gaspardo ne može isporučiti istu do 9 mjeseca !!! Ludinica .
 
P

Picek

Guest
JOSIP.1 kaže:
na monosem repnoj mi je tako dobro sve rijeseno, lanac na svakom redu i svuda lezajevi, nisam ju pipnuo nista vec par god a sije skoro 200 ha god, ova psk kao da je osala u srednjem vijeku, da su je malo doradili bila bi prava sijacica.
koristiš monosem?
to se od nas kupovalo i to jedino na virovitičkom području gdje ih ima 15-ak komada?
kako si zadovoljan sa sijačicom?
 
J

JOSIP.1

Guest
znas ratarko, malo glipo zvuci kraj ove navale se zapada, al na gudovcu je bila sijacica 6 redi marke majevica, i koliko smo ju tamo pregledali nije mi se cinila lose, bas te stvari sto me na psk smetaju su tu bile rijesene, dakle lezaje su metnili svuda, i lanac pokrece redove umjesto kardana, da nema tih boljki i oltova dobro sije, i mozes ju fino potjerat, tako da mislim da bi ta sijacica u potpunosti zadovoljila u ovom slucaju moje potrebe, a da ne kazem da joj je cijena sigurno debelo niza nego amazone, istina ne mogu se one mjerit, ali nije losa.
jesi vidio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh