• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja zvao u olt i još hrpu trgovina koje prodaju djelove za polj strojeve al nitko nije imao i rekli da već duže nemaju za taj tip,neki dan otišla nekud kod varaždina a ja nabavio prije mjesec noviji tip sa kockastom kutijom za gnojivo i sije odlićno,baš neki dan išao gledat kaj sam sijao i jako ljepo je izašlo i zadovoljavajuče precizno
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Uzeo baš neki dan u trgoagenciji izbijace i sj ploče. Za ovu novu sijacicu kaj sam nabavio,a jučer uzeo još dvije ploče u lokalnoj trgovini,platio ih skoro duplo više Al su i bolje,ljepše sjednu i nemaju lufta,uzet ću si još i ostale veličine u toj trgovini
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Jesi li probao to što si kupio pigati da vidiš kako se ponaša. Originalne OLT sjetvene ploče teško se pigaju, dok se ove umjetne pigaju kao papir. Vidio sam jeftine skidače koji su se spigali po dužini pa zapinju za kučište i ostanu na njemu pa kukuruz curi ko iz pipe.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Te skuplje se ne pigaju ni najmanje dok ova jeftinija verzija malo da,i još su i tanje i mrvicu manje u promjeru tak da ima dosta lufta u kučištu,a i skidači koji su prije bili unutra su bili jako elastični dok ovi kaj sam sad stavio djeluju dobri, sijao sam od BC-ja 572 i pajdaša i u prosjeku je dobro,nađe se tu i tam di je bacilo duplo zrno il di ga je prefulalo,al to je tolko rjetko da je zanemarivo,gledao sam i susjednje parcele koje su sijane sa istim sijačicama al ima čak i fiše profulanog nego kod mene,sad sve zavisi sa kojom pločom i koje sijeme su drugi sijali
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
Jučer sam u poljoapoteci primjetio da i Pioneer označava svoje sjeme prema veličini i obliku zrna, znači VO, SO, VP i SP. Oznaka se nalazi s donje strane vrečice. Mehaničke sijačice vole okruglo zrno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za mehaničku je najbolje VO, to sam najviše sijao, iako sam sijao i MP, od pioneera N86 grupa 290.......i opet je bilo dobro......od osijeka 596, dravu 404.......itd

ali imam original ploče i izbacivače.....i sve je išlo na ploču 11, žute boje je u originalu........


i da podsjetim, moja MSK 4 reda je na prodaju.......
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
ja sam metalne skidače i izbijače kupio u Novom Sadu na sajmu za 15 eura. sada bih uzeo sjetvene ploče, ali vidim da ih je teško naći, ali ako neko ima tačne dimenzije debljine sjetvene ploče da mi pošalje, a otac je metalostrugar on bi to znao uraditi.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Uz malo truda ugrradio sam si hektometar.
 

Prilozi

  • IMG_20140510_114117.jpg
    IMG_20140510_114117.jpg
    76 KB · Pregleda: 180
  • IMG_20140510_114124.jpg
    IMG_20140510_114124.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 166
  • IMG_20140510_114105.jpg
    IMG_20140510_114105.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 174

Cakanic

Novi član
Tu od
12 Svi 2014
Poruka
14
Imam sijačicu IMT 634.22 otišao mi zupčanik na plastičnom dobošu na koji se stavlja sito. Zvao sam x dučana i nigdje nema, da li netko zna gdje bih mogao to pronaći ? Ili se može kako reparirati ?


3ii3l5

3ii1if

3ii1zh
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Koliko udaraca imaš na 100 metri?

Svaki okretaj bilježi i za hektar se treba okrenuti kotač1960 puta.Izmjerio sam volumen kotače i širinu,i tako mi je ispalo,pokus je bio na jednom komadu koj je točno jedno jutro i točo je pokzalo kako sam izračunao.Bio je tu i prije hektometar tvornički,ali zahrđao je,nemožeš brojke razraditi,pa se počeli brisati,pa sam ovo kupio kod Jakopiča i stavio.Ma prava stvar.Neki dan uslužno idem sijati,kaže čovijek ima malo više od jutra,ja mu pokazao taj sat i reko on če reči koliko ima,na kraju jutro i pol ima.Vidim ja po sijemenu koliko ima ali pacijentima je ovo uvijerljivije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Od kad je arkoda vec dodjem spreman pred musterije pa oces neces. Na zitnoj dobro posluzi zbog kolicine sjemena.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma ovako mi je draže,i sam neke svoje njive točno izmjerim,a imam i na žitnoj orginal njen,odlična stvar.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Imam sijačicu IMT 634.22 otišao mi zupčanik na plastičnom dobošu na koji se stavlja sito. Zvao sam x dučana i nigdje nema, da li netko zna gdje bih mogao to pronaći ? Ili se može kako reparirati ?


3ii3l5

3ii1if

3ii1zh

Probaj nazvat Auto Horvat u Draganić, oni su imali nešto dijelova za IMT sijačice.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Imam Oltovu sijačicu MSK kukuruza 2 reda. Primjetio sam da se ploča na jednoj bateriji (strani), malo vrti, pa malo stane, pa se opet malo vrti i tako vodi svoju politiku. Druga baterije radi normalom svo vrijeme okretanja kotača. Gledao sam nosače i sve to okolo i ništa ne mogu vidjeti da je savinuto ili van vinkla niže. Čini mi se kao da oni metalim zupci na metalnom konusnom paru ne hvataju uvijek ploču. Kako je to moguće? Ili možda plastična ploča pleše,a ja to nevidim. Ima li tko slični problem i kako to rješiti?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Skini kutiju, zavrti onaj veliki kotac koji zagrce i pokrece citav sistem, i vidi kak se ploca, na koju naljeze kutija, ponasa bez kutije ! Kreni otuda ....
Nemrem sada vidjeti na svojoj kaj bi mogao biti problem ...
Ako ne rijesis, javi na PP pa cu pogledat !!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
To sam probao i zupčanik se vrti lijepo cijelo vrijeme. Stavim gore kanticu za zrnje i onda nastanu problemi. Malo radi OK i počne plastična ploča zastajkivati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh